Haber Merkezi

22/06/12

ŞALİT TAKASINDAN BU YANA 15 TERÖRİST TUTUKLANDI

 

The Jerusalem Post

 

ŞALİT TAKASINDAN BU YANA 15 TERÖRİST TUTUKLANDI

 

Freed Palestinian prisoners honored entering Gaza

İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (İSK) açıklamasına göre Gilad Şalit’in takası için serbest bırakılan teröristlerden 15 tanesi yeniden yakalanarak hapishaneye gönderildi.  Tutuklanan teröristlerden 8’i Şalit takasında ilk salınan grup arasında yer alıyordu.

Geri kalan 7 tutuklu ise daha hafif cezalar çekmekteydi. Ekim 2011’de gerçekleştirilen takasın ilk aşamasında 477 Filistinli terörist ikinci aşamasında ise Aralık 2011’de 550 Filistinli terörist daha salıverildi.

İSK’nın Merkez Komutanlığı’ndan bir yetkili Şalit takasının sonuçlarını görmek için henüz çok erken olduğunu belirtti. Yetkili, salıverilen teröristlerin yeni yaşamlarına uyum sağlama sürecinde olduklarını bu süreç bittikten sonra sonuçların görülebileceğini söyledi.

Yakalanan teröristlere örnek olarak Ayman Salama adlı 36 yaşındaki bir terörist gösterildi. Salama Beerşeva’da gerçekleştirdiği saldırıda 18 kişiyi yaralamış ve İsrail’e karşı birçok silahlı saldırıda aktif rol almıştı. Kendisinin 2040 yılında serbest kalması öngörülüyor.

 

http://www.jpost.com/Defense/Article.aspx?id=274631

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi