Haber Merkezi

15/06/12

TÜRKİYE İHH'NIN EL-KAİDE'YE YAPTIĞI BAĞIŞI ARAŞTIRIYOR

 

The Jerusalem Post

Türkiye İHH'nin El-Kaide'ye Yaptığı Bağışı araştırıyor.

 

IHH President Bulent Yildirim

2010 yılında düzenlenen Mavi Marmara'nın baş mimarı İHH Lideri Bülent Yıldırım'a yargı yolu gözüktü. Türk medyasından edinilen haberlere göre Yıldırım Türk adalet organları tarafından El-Kaide terör örgütüne parasal yardımda bulunmakla suçlanıyor.

Haber, Habertürk Gazetesinde yayınlandı. Bilindiği gibi Bülent Yıldırım İHH adlı kuruluşun başkanlık görevini sürdürüyor. Söz konuşu kuruluşun başlattığı kampanya sonucunda Mavi Marmara gemisi önderliğinde Gazze'ye uygulanan yasal deniz ablukasını kırma girişimi İsrail Savunma Kuvvetleri'nin (İSK) operasyonu ile boşa çıkartılmış ancak 9 Türkiye vatandaşı yaşamını yitirmişti. İSK, askerlerin saldırıya uğradıkları için nefs-i müdafa uygulanarak 9 kişinin öldürüldüğünü belirtmişti.

İHH, İsrail hükümeti dahil bir çok kurum tarafından terör örgütü olarak algılanıyor. Habertürk'ün haberine göre İstanbul ve Diyarbakır'daki özel yetkili savcılar Yıldırım'ın El-Kaide'ye parasal yardım yaptığına yönelik suçlamalar üzerine soruşturma başlattı.

2006 yılında Danirmarka Uluslararası Etütler Enstitüsü 1990'larda İHH'nin El-Kaide ile bağlantılarını ortaya çıkarmıştı. Aynı rapor 1997 yılında Türk hükümetinin İHH'nin İslami örgütlerden silah satın aldığı yönündeki istihbaratlar neticesinde İstanbul ofisine baskın yaptığını da kaydetti. Yapılan baskınlarda silah, patlayıcı ve boma yapım talimatları ele geçirilmişti. Buna ek olarak İHH'nin Çeçenistan, Afganistan ve Bosna'da saldırı hazırlığında olduğu da söylenmişti. 

Bir Fransız raporuna göre ise Bülent Yıldırım 1990larda Müslüman ülkelerde savaşmak üzere cihadist eleman gönderdiğini ve İHH'nin cihadistlere para, mühimmat ve patlayıcı temin ettiği belirtiliyor.

http://www.jpost.com/International/Article.aspx?id=273979

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
derya güneş
28/07/14 00:08
Ben yıllardır İhh kurumuna yardımda bulunurum ve tertipledikleri organizasyonların hemen hemen hepsine katılırım. İhh kurumu mazlumların yanında olan bir kurumdur ve bu bağlamda mücadele ederken hiç kimseden çekinmez, korkmaz. Ayrıca habere baktığımızda bir iftiralar ve çamur at, izi kalsın cinsinden iddialar görmekteyim. Mavi Marmara baskınına gelince,silahsız insanlara eli ayağı tir tir titreyerek silah doğrultan korkak terörist İsrail askerlerini görürüz. Uluslar arası sularda ödü kopa kopa insan avına çıkmış ahlaksızlar ordusunu görürüz. Tüm yalanlarınızın, iftiralarınızın ve özellikle de katliam ve soykırımlarınızın hesabını vereceğiniz günler de gelecek Allah'ın izniyle.
mehmet
19/04/13 03:01
05353410896 telefonum adreste yazarım ziyaretime gelmek isteyen olursa gelsin ben ihh ya maddi manevi yardım ederim her zaman mazlumu da teröristi de sizin gibi sapmışlardan öğrenmeyiz bizim internetten işimiz olmaz hesabı ALLAH a veririm kul a değil.doğrusunu ALLAH bilir
Alon
25/11/12 09:58
Benhur ordan buraya zıplama, IHH denen (terorist demiyeyim) şerefsiz örgüt, gemi istanbul dan kalkarken huhuhu sesleri arasında cihad, şehadet , ölmeye gidiyoruz nutukları atmadı mı ?? Sen daha ne konuşuyon ? Adamlar ölmeye gidiyoz diye kendileri dedi ,alan memnun satan memnun Bizde o pisliklere yardımcı olduk..
benhur
08/11/12 13:47
bana kör diyenin bir gözü ela olsa yanamam İHH terörist diyene bak
Alon
30/10/12 13:05
Serdar, sen 21.nci yy Einstein ı olmaya adaysın vesselam.... 1- Soygun yapmamışsan seni kimse araştırmaz..soyguna katıldıysan tabii olarak seni ve baglantılarını araştırırlar.. 2- Gazzeye haftalarca sefer yapıcaz diyen, akabinde şehit olmaya gidiyoruz diyen soysuzlar tabii ki araştırılacak..İstihbarat birimleri de bu tipleri araştıracak..Bağlantı tespit edilenler ise aynen hurilerinin yanına... 3- Savcı suçlar, avukat savunur..Hakim de kararını verir..Yargı sistemi böyle çalışır..Eger suçu yoksa ispat edecek yargı kararını ona göre verecek..Örnek istiyorsan türkiye de örnekleri çok..Mesela bir belediye başkanı zimmetine para geçirmek veya bir yolsuzluktan suçlanıyor..Şimdi bu adam suçlu mu suçsuz mu ?? 4- dersine iyi çalış...tekrar bekleriz...
Serdar
21/08/12 02:34
1. İnternette biraz araştırma yaptım nedense ihh' ve terör bağlantılarının hepsi Mavi Marmara olayının arkasından ortaya çıkmış, yayınlanmış? 2. Elinde ölüm listeleriyle gemiye giren ve bu listedekileri vuran, vurmaya çalışan eli titrek İsrail özel kuvvetlerinin cinayetleri nefs-i müdafa nedeni ile işlediklerini söyleyemezsiniz. 3. Haberde dikkatimi çeken bir nokta daha ise paragrafların sonundaki "suçlanıyor, suçlamalar üzerine soruşturma başlattı, saldırı hazırlığında olduğu da söylenmişti vb. kesin olarak kanıtlanmamış veya bir şekilde ihh’nın bütününe mal edilmeye çalışılan olayların da gerçek net verilerden ziyade suçlamalardan* ileri gitmemesi?
Fatih
29/06/12 23:26
sabra ve şatilla katliamına göz yuman israil ordu mensupları da cok meymenetli idi değil mi??
groll
23/06/12 16:10
Suratlarında memelet yok içlerinde nasıl insanlık olsun?
halit sönmez
22/06/12 08:42
yahu el-kaideye yardım edecek kadar gerizekalımı ihh.el-kaide islama hizmet etmiyorki.elkaide bizzat usa tarafından kurulmuşdu rusya ya karşı.ihh yı karalamakdan başka birşey değil adamlar afrikada susuzlukdan kırılan insanlar için su kuyusu açıyor.yemek giyecek yardımları yapıyor.kin duymanız çok doğal çünkü israil in ciddi manada prestijini sarsmıştır ihh.yahudilerin eski masumiyeti kalmamıştır.tamamen yalnız kalmıştır ortadoğuda yalnız kalmakla kimse ölmez tabi kuzey kore en yalnız ülke onlarda bir şekilde hayatını idame ettiriyor.ama israil bu durumdan rahatsız çok açık.
Webmaster
20/06/12 16:11
Bana oğlum diyecek yaştaysanız biraz daha olgun, arlanmış uslanmış olmanızı beklerdim...Birbirinizi hor gören hitapları yayınlamıyorum, Rudolfun bana ettiği galiz küfür ve tehditleri yayınlamıyorum, bariz ırkçılığı da yayınlamıyorum. Arada bazen kaçırdıklarım da olabiliyor. Maaşımdan kesmezsiniz inşallah
Hüsnü
20/06/12 14:22
Oglum webmaster bu ne iş ?Hem bizim birbirimize hitabimizi yasakliyorsun,hem bu senin Rudolf benim başbakanima ne diyor?Isini yapacaksan dogru yap..Bu Birleşmiş Milletlerde Veto yetkisi olan lar gibi..
Rudolf
17/06/12 14:07
Aynen oyle Asil Kardesi Alon, baslarindaki Imam Seyhulislam Tayip hemen isi ortbas eder, hamasli ve arap kardeslerini dariltmamak icin , ne kadar olsa cook muhim insanlardir butun Dunyaya Teknoloji, Kultur,Medeniyet hep araplardan yayiliyor, kolay degil bu kadar onemli kisileri dariltmak.
Alon
16/06/12 21:43
Ne yargılaması ? Hiçbirşey olmaz..Lafta tutuklarlar sonra bırakırlar..Aynen hizbullahçılara, deniz fenercilere, sivasta insanları diri diri yakanlara yaptıkları gibi..
Gazeteci
16/06/12 13:17
Bu haber dogru cikarsa KIRILMA NOKTASI olur..

Haber Merkezi