Haber Merkezi

14/06/12

GAZZE USULÜ EĞİTİM : ÇOCUK YUVASINDAN TERÖRİZM

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

Gazze Usulü Eğitim: Çocuk Yuvasında Terörizm

 

אחד הילדים במסיבה     ארונות של שהידים

Bu nasıl bir ideolojidir ki çocuklşarı savaşa ve

ölüme özendirebiliyorlar?

Gazze usulü eğitim yine fotoğraflarla belgelendi. İslami Cihad terör örgütüne bağlı çocuk yuvasında sene sonu partisi ortadoğu barışı için hiç de iç açıcı olmayan görüntülere sahip oldu. Yuvadaki bir çocuk “Büyüyünce İslami Cihad’ın Kudüs Tugaylarına katılacağım, Siyonist düşman ile savaşacağım, onlara roketler fırlatacağım, ta ki şehit oluncaya dek” dedi. 

 

סוף שנה בעזה

Her yıl yuvalarda müzikli ve hafif çerezlerin servis edildiği partilere dünyanın her yerindeki anne-babalar alışıktır. Ancak durum Gazze ve örgüt İslami Cihad olunca bu yuvanın çehresi tamamen değişiyor zira çocukların elinde oyuncak yerine silahlar, üstlerinde komando kıyafetleri ve ağızlarında da İsrail’i lanetleyen sloganlar eksik olmuyor.

חגיגת סיום של הילדים הקטנים בעזה 

Çocuklara hayatlarındaki ilk eğitimi sunan yuva öğretmeni, “çocuklarımıza İsrail’e karşı olan direnişi sevmeyi öğretiyoruz”- “Çocuklarımıza Kudüs’ü Filistin’i, Filistin’in ne olduğunu öğretip sevmelerini sağlıyoruz” dedi. Sene sonu partisinde çocukların çoğu silahlı iken bir çoğuda örgütün kurucusu terörist Fethi Şikaki’nin resimlerini taşıdı.

 

הילדים על רקע מסגד בהר הבית

Tören sırasında çocuklar Filistin Özerk Yönetimi (FÖY) bayrağına sarılı, “şehit” fotoğrafları ile bezenmiş kanlı tabutların yanında durdu. Bir başka çocuk ise büyüyünce Siyonistleri otobüsün içinde kendimi patlatarak öldüreceğim” dedi.  

 

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4241559,00.html

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Belede
08/08/12 11:16
officially, but they are doing it in a weird way, Turkey seems to be wanting to take Iran's place which is ledreaship of muslim world against zionists by meddling in Syria's internal affairs to weaken Iran's influence in middle east,and posing a threat to Iran's missile capabilities' superiority with placing NATO's radars. And in meanwhile, Turkey hopes to gain support from muslim world with opposing Israel, vowing legal action against Israel, threatening Israel with sanctions, cutting all military ties with Israel, kicking out Israel's ambassador, giving deadline to Israeli politician to leave Turkey and such. But anyway, I really admire Turkey's policies towards Israel, I applaud in fact, but NATO's radars in Turkey don't really prevent missile attacks from Iran according to the commander of Iran's central air defense base Khatam Anbiya. The reason why Iran's having major air drills in Tabriz now, near Turkey's borders is because of Turkey's plan to host those radars. Russian envoy to NATO thinks NATO is planning an attack on Iran, whether realistic or not, Iran's taking it seriously, and is having war games to be ready to launch a total strike against Europe in case of NATO's offensive moves.
yehuda beit halachmi israel
05/07/12 13:55
Yahudi dusmanlari bizimde hermillet gibi bir vatanimizin olmasini sindiremiyorlar.Araplarin elinde ta kuzey afrikadan baslayip orta doguya kadar 22 ulkeleri var. Bu ulkelerin yuzolcumleri milyonlarca KM kare oldugu halde yahudi milletine ait Israel (21 bin km kare ) 'lik topraklarda gozleri var.Zamaninda elimizden toprak kapabilmek icin uyduruk URDUN'u yarattilar (90 bin km kare) Israel'i yok etmek icin sebep olduklari 1967(6 gunluk savas) sonunda bati seria dedigimiz (5 bin km kare Gazzeile birlikte )hakli olarak elimize gecti .Savastan sonra uyduruk Filistin milletini icat ettiler.67 savasindan evvel bati seriada yasiyan araplarin sifati Urdunlu idi. Gazzede yasiyanlarin sifati Misirli idi.Bak bu acik gozlere 67'den sonra birdenbire Filistinli oldular. Sebep Israeli savas meydaninda yenemeyince binbir dalaverayla yahudilere ait topraklari bizden koparmaga calisiyorlar. Araplarin varolusumuzu sindiremedikleri bilinen bir sey onlara dalkavukluk edenlere yahudilere vatan hakki tanimak istemiyorlar ,hic onemi yok onlar istedikleri kadar cirpinsinlar. Asagida yorumlari olan Yahudi dusmanlariyla zaten basa cikamazsiniz ,cunku bunlarin beyinleri ve kalpleri o kadar zehirlenmiski onlari hicbir zaman hakli oldugumuza ikna edemezsiniz .Bosuna yorulmayin ve bu Yahudi dusmanlariyla dalasmayin .HURMETLER.
Adınız
05/07/12 05:58
hakancığım tabi ki tanrı onlara yalnızca kenan diyarındaki israil i hediye edince,onlar biraz daha güneyde bulunan suudi arabistanı da istemişlerdi.onların amaçları petrol rezervlerine konmaktı.ama ne yazık ki istekleri olmadı.tanrı ile yapılan müthiş pazarlık sonunda onlara yalnızca israil verildi.kuran ve tevratta yazıldığı gibi o gündür bugündür o topraklar israiloğularına tapulanmış oldu.her ne kadar sonradan üretilmiş sentetik bir toplum olan filistinliler bu toprakların kendilerine ait olduğunu iddia ediyorlarsa da yanıldıklarını kutsal kitapları okuyarak bir gün anlıyacaklardır.
hakan
03/07/12 09:59
yahudiler dünyanın tek ultra-nankör milletidir. tarih boyunca nefret uyandırmalarının tek nedeni budur ki tanrıya karşı bile nankörlük etmişler verilenleri beeğnmemişler sürekli.bizden örnekler,1492 ye burun kıvırıyorlar 2. dünya savaşında kurtarılan yahudilere(isterse 2 kişi olsun)burunu kıvırıyorlar osmanlı idaresinde asırlarca huzur içinde yaşamalarına burun kıvırıyorlar yapılan her yardımı küçümsüyorlar.13 milyon kalmışlar ama hala bir üstünlük taslama telaşındalar.bu kadar gösteriş budalasıda olunmazki sen insanların gözüne ne kadar sokarsan o kadar nefret oluşur.abd yahudileri sevdiği içinmi koruyor tabiki hayır çıkarları için sadece.keza araplar da aşağı yukarı aynı zaten yahudilerde araplarda sami ırkından her ne kadar yahudiler kabul etmek istemesede.
1897Basel
28/06/12 16:46
Şeriât demek müptezel bir hayat anlayışını benimsemiş, çocuk zekalı, farklı inançta olan insanlara her an saldırmaya hazır halde tutulan, hoşgörüsüz, sevgisiz, din adamının tasalludundan kurtulamamış, "insan sevgisi" anlayışından uzak ve fikirsel, ahlaksal ve zihinsel anlamda pek geri bir kertede kalmış sefil ve miskin halk yığınları yetiştiren bir rejim demektir. 1,400 yıl öncesinin hoşgörüsüz ve... baskıcı sisteminin ortaya çıkardığı şeriât halklarının en temel özellikleri ise "sömürücü efendiler"i, dindar ve ibadetle meşgul gözüktükleri müddetçe, sevmek, pohpohlamak, yüceltmek, "Tanrı" adına cinayetler işlemek, yakıp yıkmak fakat diğer taraftan ise yaşam sorunlarını dünyevi yöntemlerle çözmek isteyen yöneticilere ateş püskürmek, akılcı ve bilimsel düşünceyi rehber edinmiş, "Tanrı ve peygamber emirleri" diye bilinen hükümleri akılcı eleştiriye tabi tutmaya yönelmiş aydınları "cehennemlik" bilmek ya da öldürmektir. Akılcı, laik ve bilimsel eğitimden uzak kalmış olmak, akılcı aydınların yokluğu, "kutsal" bildikleri hükümleri eleştirel akıl süzgecinden geçirememek, insan ruhunu incelten ve kişinin zihinsel gelişmesinde önemli bir rol oynayan güzel sanatların her dalından mahrum kalmış olmak nedeniyledir ki şeriât ülkelerinin halkları her bakımdan pek geri bir kertede kalmışlar, insanın insana olan sevgisini ve hoşgörüsünü ortadan kaldıran medeniyetsiz bir anlayışın yeryüzündeki temsilcileri olmuşlardır. Toplumların uygarlık derecesi insan beynini dumura uğratan akıl, mantık ve ahlak dışı ilkel din hükümlerine ve bu hükümlerle halk yığınlarını uyutmaya yönelen yöneticilere gösterilen tepkiyle ölçülür. Ne yazık ki şeriât ülkelerinin halkları, akılcı aydınların rehberliğinden yoksun kalmış olmalarının bir sonucu olarak, bu tepkiyi göstermekten uzaktırlar. Atatürk sayesinde böylesine ilkelliklerden ve vahşiliklerden kurtulma ve uygarlık sıçramaları yapma fırsatını yakalayan Türk insanı, Atatürk'ün ölümünden sonra tekrardan şeriât'ın dipsiz ve karanlık kuyularına çekilmiş, din adamının karanlık ellerine bırakılmıştır. Tüm bu deneyimler göstermektedir ki, "kutsal" bilinen şeriât hükümleri eleştirilmediği, o "donuk" ve "değişmez" halleriyle kabul edildikleri takdirde yobazlık, hoşgörüsüzlük ve vahşet ortamı oluşmakta, fakat bu hükümler akılcı biçimde eleştiriden geçirildikleri takdirde ise uygarlık sıçramaları yapmak, "insan sevgisi"ne yönelmek, yani "insanlaşmak" mümkün olmaktadır. - İ.Arsel
Adınız
27/06/12 21:34
sayın WEBMASTER üçüncü gözün normlarına göre o kadar tarafsız görünüyorsunuz ki sizi "TARAFSIZ" sanıyor.demek ki bir insanın üç değil dört gözü dahi olsa yaşadığı ortamın alışkanlığını bulunduğu değişik ortamda da sürdürebilmektedir.tam pisikolojik ve de pedagojik bir vak'a.ne kadar ilginç?
yusuf zengin
27/06/12 08:39
Yanlis bilgilendiriliyorsunuz Antisemitizm yuzyillarca devam ediyor .Buda tamamamen Yahudiler hakkinda yalan dolan unsurlara bagli ,sebebide Yahudiler dunyada azinlik olduklari halde buyuk basarilar elde ediyorlar (basta ilim ,olmak uzere her dalda) bu yuzdende bunu cekemiyenler var. Bugun araplar ve dalkavuklari bunu cok iyi yapiyorlar boylece dunyada bu yalanlara inananlar vardir.Sizler bu yalanlarla kavruladurun onemli degil .Cenabi hak Yahudilerin ve Israil'in yanindadir. Cunku haktan yanadir.Birgun gelecek Yahudi dusmanlari haksiz olduklarini goreceklerdir.
Adınız
27/06/12 06:56
YUSUF BEYE diye yazan zata; Yahudiler içten pazarlıkçı diyorsun.Yani ne demek.??Yani demek istediğin yahudi düşündüğünü açıklamaz fakat düşündüğünü yaptırır.İçten pazarlık demek "Öfkesini, kinini kimseye sezdirmeyen, iyi görünüp kötülük yapan.İçten pazarlıklı insanlar genelde aynı zamanda hem sinsi, hem iki yüzlü, hem de çıkarcı olurlar. bu insanlar herhangi bir eyleme girmeden önce, eylem sonucundan yararlanıp yararlanamayacağını düşünür ve hiçbir insanı da önemsemezler."İmdi sana sorarım Musa yahudiydi içten pazarlıkçı mı idi?içten pazarlıkçı olsaydı ölümü göze almazdı.İsa yahudiydi içten pazarlıkçı mı idi?içten pazarlıkçı olsaydı ölümü göze almazdı.Marx yahudiydi içten pazarlıkçı olsaydı büyük doktrini yaratmazdı.Freud yahudiydi içten pazalıkçı olsaydı psikanalizi dünyaya sunmazdı.Drefyus yahudiydi içten pazarlıkçı olsaydı sittin sene bilinmezdi.Troçki yahudiydi içten pazarlıkçı olsaydı ölümü göze almayıp stalin e "he" "he" derdi.mc chartizmin kol gezdiği dönemlerde rosenbergler yahudiydi içten pazarlıkçı olsalardı ölümü göze alırlardı.bunlar bir kaçı.nobel ödüllerini büyük çoğunluğunu alan yahudilerin tümü içten pazarlıkçı olsaydı tüm keşfettiklerini dünya yararına sunmaz kendilerinde tutarlardı.Bence sayın kardeş ASIL İÇTEN PAZARLIKÇI OLAN SENSİN.ZİRA YAZINDA KULLANDIĞIN RUMUZ İLE ,İÇTEN PAZARLIKÇI BİR FERT OLARAK KENDİNİ GİZLEMEKTESİN.
Yusuf bey e
25/06/12 12:24
Yusuf Bey,Yanlişsiniz,asil Israil Yahudilerini kimse ikna edemez..Onlar içten pazarliklidir zira..Gelelim Almanyaya:Gerek avrupada gerek Almanyada Nazizim den en az 200 yil öncesinden beri Yahudi aleyhtari bir kamu oyu oluşmuş durumda..hitler o halki degil,halk hitleri şekillendirmiştir..Hitler olmasaydi HISLER olacakti..Ön yargi degil ancak bu SONUÇ tur..
halit sönmez
25/06/12 09:02
yusuf arkadaşım niye önyargılısınki.hiç kimsenin bir milleti yargılama hakkı yetkisi yok herkes yorumlar yapıyor hepsi bu.artı eğer türkiye deki insanlar israilleri şeytan olarak görse diyorumki yahudi soykırımını anlatan filmler insanları üzmezdi.eğer biraz empati kurabilsen ne demek istediğimi anlardın.israil-filistin konusu çok karmaşık bir konu artı hergün insanların gözüne sokuluyor haber bültenlerinde öldürülen filistinli çocuklarınküçük tabutları,sen dünyanın herhangi bir ülkesinde öldürülen yahudileri görse öldürenlere hiçmi kızmazsın notmalmi karşılarsın yada 2.dünya savaşı gibi hiç bir direniş göstermeden teslim olup düşmanın insafınamı bırakmak lazım herşeyi. dünyadaki hiç bir ırk ne melekdir nede şeytandır.zaman zaman nefretler oluşabilir bu nefret karşıya zarar verdiği anda vicdan devreye girer genelde.biraz objektif olmak gerek herşeyi bir kenara bırakalım tek bir resme bakalım sen camiye namaz kılmaya giriyorsun kapıda uzun namlulu silahları olan israil askerleri yahu kelle koltukda insan ecel terleri döker höt desen indirirler korkusuyla.bunun arkasında güvenlik kaygılarıda olabilir o kadar derini incelemedim.artı düşmanına sürekli silah gösteren bir yapı kendi milletide muhalefet ederse benzer şeylere başvurabilir türk polisi gibi.türkyie de düşman yok ama polis silahla vurmaz belki ama yanlış birşey söylersem karakola çekerler korkusu hep vardır bunlar hayatı kıstlayan unsurlar.NASIL TEXT BUNLAR İLK DEFADA HİÇBİRİ TUTMUYOR:)HATTA ORTALAMA 2-3 DEFADA TUTUYOR.HELE BÜYÜK O GİBİ BİR KARAKTER VARKİ KLAVYEDE O KARAKTER HİÇ YO KZATEN.MADEM EDİTTEN GEÇİYOR YAZILAR NEDEN BU DENLİ ZOR TEXT LER KONUYOR Kİ*
Deist
24/06/12 19:01
Web e teşekkür..(Bende herzaman etmem zaten..:) Bizler TANRI ya inanan insanlariz..Fark şu :Din lerin tarif ettigi şekilde degil..Peki Nasil?"TANRI ICIMIZDEDIR HEMDE DISIMIZDA.." Bu benim begendigim tarif..Ne kadar Insan varsa Tanriya giden o kadarda yol olmali..Tabiki bizimde kutsallarimiz var..
yusuf zengin
24/06/12 15:26
Halit Sonmez ile Deist rumuzluyu kimse ikna edemez cunku bunlarin beyinleri hakikatleri goremiyecek kadar maalesf korlesmistir. Israilli arkadaslara ... bunlara cevap bile vermeyin cunku dedigim gibi bunlarin beyinleri Israil ve Yahudilere karsi yikanmistir.Aynen Nazilerin Yahudilere karsi kullandiklari yalan dolan propagandalarla Alman milletinin beynini yikayip Yahudileri Alman milletinin gozunde seytanlastirdiklari gibi.Halit Sonmez ve Deist gibileri maalesef Hakiki seytanlarin agina dusmus zavallilardir.
Adınız
23/06/12 21:24
demek ki tüm semavi dinleri yok sayan deistlerin de kendi "kutsalları" var.o "kutsalları"na dokunulduğunda hemen üçüncü gözü olan biri devreye giriyor.
Webmaster
23/06/12 20:17
Sayın "üçüncü göz". Ben tarafsız değilim. Bu site tarafsız değil. Bu site İsrailin Türk basınında gösterilmeyen gerçeklerini yayınlamak için kuruldu. Taraf olmakla herhangi bir yazıdaki küfür veya hakaretleri hoş görme arasında bir alaka yok. Bizi tenkit eden, bize "kovboy" diyenler dahil tüm görüşleri yayınlıyoruz. Aynı tavrı hiçbir Türk sitesinden görmesek bile. Kimseye hesap verme gibi bir yükümlülüğümüz yok. Buna rağmen bahsettiğiniz yazıdaki "deyyus" lafı hoş değil, dikkatimi çektiğiniz için sildim.Her zaman her şeyi göremiyorum, göreceğimi de garanti edemem. Saygılar.
Adınız
23/06/12 19:58
nesin bilemiyorum sayın HALİT.yalnız senin anlamadığın bir şeycik var türk çocukları kowboyculuk tekmancılık oynarken ebeveynler tarafından hedef olarak suriye yi seç veya yunan ı seç ermeniyi seç veya yahudiyi seç diye oynatılmıyor.hepimiz çocuktuk.hepimizin tabanca tüfeği vardı ama babalarımız analarımız hiç bir zaman hedef göstermedi.ancak ve ancak silahları birbirimize doğrulturduk düşmanımıza değil.burada ise hedef sık sık filistinli çocukların tekrarladıkları "el yehud" tur.sözümün başında dediğim bu farkı anlayamadın sayın halit.ya da işine böyle geliyor.
Adınız
23/06/12 19:50
ya senin deist?senin de öz eleştirin yok mu?örneğin niye deist sin?örneğin niye ihh cahil cuhule bir topluluğu arkasına alarak sanki barbrosun seferi imiş gibi doğu akdeniz e yelken açmalarını hiç sorgulama cesaretini kendinde gördün mü?öz eleştiri tek taraflı olmaz çift taraflıdır.senin gibi *** deistlerin "özeleştiri yapmıyorsunuz" diye suçladığın tarafın bir sitesinde istediğiniz gibi bazende ırkçı her zaman da düşmanca pro arap yazılar yorumlar yapmanıza izin vermelerini hiç mi sorgulamıyorsun? yine senin gibi **** deistlerin "özeleştiri yapmıyorsunuz" dediğin tarafın herhangi yerli ve ulusal bir sitemizde senin ve senin gibilerin yazmış olduğu pro arap değil de pro israil yorumlarının yayınlanması mümkün olmadığını bilmenin ağırlığını üzerinde hiç mi hissetmiyorsun?hangi sitemizde hangi forumumuzda deyyusça pro israil yorumlar yazılabilmekte.?her zaman dediğim gibi erdemli olmak ÖZELEŞTİRİ yapmak demektir.erdemli olmak EMPATİ yapmak demektir.erdemli olmak BİLGE olmak demektir.erdemli olmak SENİN GİBİLERİN NALINCI KESERİ GİBİ OLAYLARI KENDİNE YONTMAK DEĞİLDİR.
üçüncü göz
23/06/12 18:24
Moderatör kovboy,şu son iki yaziyi karşilaştirirmisin?Deist isimli nekadar nazik ve Adınız isimli yurtdaşiniz nekadar saldirgan ve argo kullaniyor?Sonrada kendinizi düşünüp"Ben ne kadar tarafsizimdiye ögünün..
Deist
22/06/12 13:19
Muhterem Üsdat, Size katilamiycagim..Siradan insanlar için verdiginiz bilgi yeterli görünebilir..Yahudi tarihini özellikle yakin tarihi ve Yahudi Konferanslarini okumuş biri olarak bunlari kabul etmem mümkün degil..Yahudiler daha Osmanli zamani burayi ele geçirme planlarini yüksek kademede yapmişlar yavas ama ciddi adimlarla bunu uygulamişlardir..Önlerine çikan engelleride bu bahsettiginiz şekilde ta BM kararlari ya Araplarin itiraz edip kabullenmemesini saglamak,Ya Devlet kurmalarini içerden önletmek gibi..Bütün kurnazliklarini % 18 fazla zekalari ile prtaya koymuşlardir..Bu yüzden ne derseniz deyin ikna olmam mümkün gözükmüyor..Genede teşekkür ederim çabalariniz için..Belki birgün karşilikli konuşuruz..
halit sönmez
22/06/12 08:23
çok komik ve gülünçsünüz.erkek çocuğun en önemli oyuncağıdır tabancalar.hiçmi çocuk olmadınız yoksa çocukmu kandırıyorsunuz.her çocuk su tabancasıyla mantar tabancasıyla çatapat atan tabancalarla oynamayı çokkk sever.çocuklar arasında toplu şekilde tabancacılık oynamak denirdi.türk insanını gerizekalı aptal felanmı zannediyorsunuz.bir sürü resim konmuş üzerine hikayeler yazılmış. bu arada gazze bombalanaırken ellerinde israil bayraklarıyla kutlama yapan yahudileri günlerce tv de izledik.bunu yapan filistinliler olsa anormal olmaz çünkü israil filistinden en az 20 kat güçlü durumda ama israillilerin bunu yapması çok acı gerçekten. bak ben size birşey söyleyeyim müslüman vicdanı anlatması açısından bugün türkiye de schndilerin listesini izleyen hemen herkes için en ağlatıcı sahne filmde renkli gösterilen tek insan olan küçük kızın daha sonra ölmesidir.filistindeki benzer vaka olan meşhur el-dura olayında aynı üzüntüyü duydumu israilliler.
Deist
21/06/12 16:53
Ben sizi iyi tanirim..Hem o cahil Araplari gaza getirir kendinize yeniceginizi bildiginiz savaşi açtirir..Sonrada KABUL ETSELERDI BU BASLARINA GELMEZDI dersiniz..Sizi yakindan tanimasam bu laflari yutabilirdim..Dünyanin cogu gibi..Ama özür dilerim..yutmam gargara yaparim..
1897Basel
21/06/12 13:13
????????????????????????????????????????????????????????
yehuda beit halachmi israel
20/06/12 17:23
Sayin deist ..... herhalde sizleri biraz aydinlatmak lazim. 1948de Israel'in ilk basbakani David Ben Gurion BM'nin verdigi kararla Israel diyarinda biri Yahudi digeri Arap olmak uzere kurulacak onergeyi kabullendi ve Israel devletini kurdu .Araplar bu onergeyi kabullenmedikleri gibi 5 Arap devleti (Misir,Urdun ,Suriye ,Irak ve lubnan yeni kurulan Israel devletini yikmak icin savas actilar sonuc yenilgeye ugradilar .Yine bildiginiz gibi 1967 savasina kadar ne gazze nede Bati seria Israel'in elindeydi.Arap devletleri bu zamana kadar neden ellerinde olan topraklarda bir Filistin devleti kurmadilar ? Kendinize sordunuzmu? 1967 harbine kadar bu topraklar elimizde olmadigi halde basta Misir lideri NASIR ve Urdun kirali huseyin Israel'e savas actilar? Sebebi neydi? ben soyliyeyim Israel devletini aynen bugun oldugu gibi kabullenmediklerinden ve bu yuzden Israel'i yok etmek istiyorlar .Aslinda bakarsaniz Filistinlilier hic bir arap devletinin umurunda bile degil.Tek dertleri Israel'in varolusudur.Eger Arap devletleri hakikatten bir baris isteselerdi.1948'de BM onerisini tepmezlerdi. Baris mumkun olurdu. Bugunde binbir dalaverayla baristan kaciyorlar,ve Israel'i gayrimesrulastirmaga butun seytanliklariyla ugrasiyorlar.Eger ya onlar hakliysa? demekte diretiyorsaniz ,baska diyecegim yoktur.
yehuda beit halachmi israel
20/06/12 17:23
Sayin deist ..... herhalde sizleri biraz aydinlatmak lazim. 1948de Israel'in ilk basbakani David Ben Gurion BM'nin verdigi kararla Israel diyarinda biri Yahudi digeri Arap olmak uzere kurulacak onergeyi kabullendi ve Israel devletini kurdu .Araplar bu onergeyi kabullenmedikleri gibi 5 Arap devleti (Misir,Urdun ,Suriye ,Irak ve lubnan yeni kurulan Israel devletini yikmak icin savas actilar sonuc yenilgeye ugradilar .Yine bildiginiz gibi 1967 savasina kadar ne gazze nede Bati seria Israel'in elindeydi.Arap devletleri bu zamana kadar neden ellerinde olan topraklarda bir Filistin devleti kurmadilar ? Kendinize sordunuzmu? 1967 harbine kadar bu topraklar elimizde olmadigi halde basta Misir lideri NASIR ve Urdun kirali huseyin Israel'e savas actilar? Sebebi neydi? ben soyliyeyim Israel devletini aynen bugun oldugu gibi kabullenmediklerinden ve bu yuzden Israel'i yok etmek istiyorlar .Aslinda bakarsaniz Filistinlilier hic bir arap devletinin umurunda bile degil.Tek dertleri Israel'in varolusudur.Eger Arap devletleri hakikatten bir baris isteselerdi.1948'de BM onerisini tepmezlerdi. Baris mumkun olurdu. Bugunde binbir dalaverayla baristan kaciyorlar,ve Israel'i gayrimesrulastirmaga butun seytanliklariyla ugrasiyorlar.Eger ya onlar hakliysa? demekte diretiyorsaniz ,baska diyecegim yoktur.
Deist
20/06/12 14:34
Benim güzel kardeşim Yehuda,Eskiden uyguladigim bir mrtodum vardi..Öglene kadar karşilaştigim kişilerle münakaşa edersem..Kabahat Bende deyip ögleden sonra agzimi açmazdim..Hani sizlere bakiyorumda Kudüsten sürüldügünüzden bu yana ordan oraya savruldunuz durdunuz..Hep öbürleri haksiz sizler AK Kasik...ÖZ ELESTIRI niz yokmu kuzum?Bide YA ONLAR HAKLIYSA? deseniz ya...
yehuda beit halachmi israel
19/06/12 12:42
Deist rumuzluya....... Sayin bey.. istedigin gibi dusunebilirsin .Yahudeler kimsenin topragini almadi sadece tarihi vatanimiza donduk .Yalniz din kitaplarinda degil tarihtede yazilidir.Turkler gibi Orta Asyadan Anadoluya gelip baskalarina ait topraklari almadik. 1900 yil bu topraklar somuruldu ve hic bir millet bu topraklarda bir devlet kurabildiler .Sadece Yahudiler bu topraklarda eski tarihte oldugu gibi yeni tarihtede devletlerini kuran tek millettir. Cunku bu topraklar yahudilere tanri tarafindan bahsedilmistir.Her ne olursa olsun Yahudilerden baska bu topraklarda dunya durdukca hic bir millet bu topraklarda yaranamaz.
Rudolf
19/06/12 02:16
Deist efendi Bilimden,anlamassiniz,Dinden anlamssiniz,sozden anlamassiniz,Diplomasiden anlamassiniz,anlamadiginiz gibi de dogru yazanlara laf atersiniz, bizim sizin gibi Lahmacun Kulturumuz yok bizim kulturumzle Tum Insanlik aydinlaniyor ,ister anlayin ister anlamayin (Anlayana Saz, anlamayana davul zurna yinede az )
Alon
18/06/12 16:16
Deist , sen yesen ne olur yemesen ne olur..Yemezsen gerçek mi değişecek ? Aslında bizler işgal numarasıyla fetih ayaklarını yemiyoruz...Fetih ha ? Adamın topragına çöreklen ve buna fetih de...Olur
Deist
18/06/12 13:17
Benim güzel kardeşim Yehuda ,Nerde beleş oraya yerleş ..Baktiniz çikar yol yok;Kuranda şöyle yaziyor Tevratda böyle yaziyor..Ama bunlari BIZ yemiyoruz..Yiyenlerde birgün farkederlerse işiniz iş..
yehuda beit halachmi israel
18/06/12 08:56
Sayin ALI AY'a ...Acaba niye gazze bombalaniyor diye kendine bir kerede olsa sordunmu? Sormadin veyahut hakikatleri bildigin halde isine gelmez. Ben sana soyleyeyim, Gazzeden Israel'e Fuzeler firlatilip Gazze Israel arasindaki sinirda Gazzedeki terorist ceteleri sinira yakin calisan veya gecen sivil veya askerlere hicbir sebep olmadan ates aciliyor sirf oldurmek maksadiyla .Israel ordusu ise bu teroristlere sadece nokta vuruslari yapiyor . Herhalde bu teroristlerden korunmamizi bizden esirgemessin. Diyorsunki gazze bombalanirken senlik yapiyormusuz .Senin haberin varmi? bilemem ,ama gazzeli teroristler bir teror eylemini gerceklestirip Israelli vatandaslari oldurdukleri zaman gazzede ve bati seriada araplar sokaklara dokulup damlara cikarlar ve sanki bir futbol macini kaznmis takimin taraftarlari gibi sevinc naralari atip yolda gelip gecenlere seker ve baklava dagitirlar bunu herhalde bilmiyorsun cunku yasadigin yerdeki basin yayinlari (Elektronik ve gazeteler daima tek tarafli haber verirler,Israel'in gazzeyi hangi sebeplerle vurdugunu belirtmezler boylece senin gibiler palavralari yutarlar.
Webmaster - Husnu ve Rudolf a
17/06/12 21:03
Birbirinizi hor gören, hakaret ve küfür içeren yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Bu siteyi karşılıklı atışma değil, medeni bir fikir tartışması ortamı olarak kullanma gayretinize şimdiden teşekkürler.
yehuda beit halachmi israel
17/06/12 10:24
Komik rumuzluya cok komiksin dogrusu Yerusalayim Israel'in baskentidir ve oyle kalacaktir. Hatta KURAN'da bile bu topraklar biz YAHUDI ulusu (ISRAEL OGULLARI)'na tanri tarafindan bahsedildigi yazilidir.Eger Yerusalayim'in ISLAM'la bir alakasi olsaydi herhalde bu KURAN'da yazili olurdu. Ayriyetten Araplarin Haram El Serif dedikleri Yahudilerin en kutsal yeri olan (AR HABAYIT) uzerinde bulunan EL AKSA VE OMER CAMILERI ISLAM seferleri isgalcileri tarafindan kurulmustur.Buda bu topraklarin Muslumanlara ait oldugu demek degildir. Cunku gerek Muslumanlar ve gerek hristiyanlar savasla elde ettikleri topraklarda cami ve kiliseler kurmuslardir.Bu demek olmazki o topraklar onlara aiittir.
ZIGIMENDEL
17/06/12 04:16
boylesine teshir bu cocuklarin ellerine verilen her neyse bu yerden bitmeler eminim ki hic bir seyin farkinda degiller. bizde PURIM bayrami var. araplarda boylesine bir bayram oldugunu bildigim kadariyla yok, bunlari kendi buyukleri verebiliyorlarsa onlarin kafadaki beyin var ya cikarip yemek lazim. beyinsiz insanlar bu dusunceye sahipler. saygilar
Rudolftan Cahil Husnuye
17/06/12 02:01
Husnucum taa uzaktan anirma sesleri geliyor kulagima acep ndendir . ????* Gelelim JERUSALEM e Binlerce yillik Bakentim ISRAEL Devletini San ve serfle susluyor sonsuza kadar da oyle devam edecek itirai olan gitsin Seyhuislam imam Tayip efendiye sikayet etsin, Husnucum sana bir sey soracagim Bizansin oz amli olan CONSTANTİNOPOLİS ( istanbulda ) ne isiniz var Gasp yolu ile isgal ettiginiz o Sehri gercek sahiplerine geri vermeyi dusunurmusunuz ??? bunun hakkinda bir aciklama yapsan cook sevinecegim..
Webmaster
16/06/12 17:22
Size bu haberin kaynağını ben servis yapayım kendiniz görün: http://www.youtube.com/watch?v=oeqAmWvuKLU Sadece bir iki şeye dikkat edin: "Piknik" yapanlarla tank ve duman resimleri acaba ayrı ayrı çekilmiş olabilir mi dersiniz? Hiç birinde beraber gözükmüyorlar. İkincisi, video presstv.ir yani İRAN kaynaklı...İrandan İsrail hakkında objectif birşey mi bekliyorsunuz? Üçüncü dikkat edeceğinizi, bu skandal videoyu sadece 284 kişi izlemiş. Her filistinlinin burnunun kanaması dünya çapında haber olurken böyle birşey acaba neden dikkat çekmedi? Bariz sahte olduğu için olmasın? Ali bey bunun sahte olduğuna kendinizi inandırın, sonra sitemizde Muhammed Al dura ile ilgili yazıları okuyun. Hani İsrailin katlettiği Üsküdarda adına park açılan zavallı Filistinli çocuk...
Webmaster
16/06/12 16:59
Sn Ali Ay Bu siteyi kurmamızın nedeni bu tip şehir efsanelerini çürütmektir. Senelerdir İsrail hakkında o kadar yalan dinlediniz ki, burada yaşayanların şeytan olduğuna inanıyorsunuz. O haberin linkini bulun, araştıralım ve yayınlayalım. Böyle bir şey yapılmışsa da ilk kınayan oluruz.
groll
16/06/12 15:36
İstanbul'da yaşayan bir Türk olarak insanlığımdan utandım.Nasıl bir zihniyet el kadar çocuğu ölüme,kana,nefrete bulaştırır.O çocuğun elinde silah değil oyuncak,defter,kitap olmalıdır.Bunları gördükçe İsrailin neden bu kadar silahlanıp,eğitime,bilime önem verdiğini anlıyorum.Kendi varlığınız için aklı egemen kılmak,gerçekçi olmaya devam etmek zorundasınız.Umarım ülkemdeki siyasetçiler bu küçük ama bir o kadarda büyük bir ülkeyle ilişkilerini eski haine döndürür.İstanbuldan sevgiler..
ali ay
16/06/12 15:32
Yahudi çocuklarının toplara sevgi (!) sözcükleri yazarak Filistinli çocukların katline nasıl seyirci yapıldıkları, gazze bombalanırken israillilerin hakim bir tepeden kutlama yaptıkları görüntüleri de haber yaparsanız objektifliğinize inanırım
Komikizade Rodolf e
16/06/12 14:32
Gene döktürmüşsün Komik Adam..Kudüs niye sizin binlerce senelik başkentiniz oluyormuş?Fi tarihinde 3 -5 sene oturdunuz diye??
yehuda beit halachmi israel
16/06/12 11:09
Yukaridaki yazi ve goruntulerde goruldugu gibi Araplar cocuklarini nasil bir barisa egittiklerini gosteriyor.Bariz bir sekilde Araplarin niyetlerinin baris olmadigini yeni arap nesillerini nasil egittiklerini goruyoruz .Icimizde hala hakikatleri gormeyenler varsa gozlerinizi acip hakikatleri gormege baslayin.
Rudolf
15/06/12 13:43
Aslinda onlarin hic bir sucu yok butun suc Israel de, seni yok etmek isteyen Binlerce yillik Bakentine goz diken, seni bir kasik suda bogmak isteyen bu Mikroplara sen insani yardim adi altinda yardim edersen olacaklari budur , bunlari aslinda paramparca etmek lazim ( Besle Kargayi oysun Gozunu ) misali hem yardim edeceksin hemde kafana Roket yiyeceksin nasil bir mantalitedir nasil bir Politikadir anlasilir gibi degil ama bu boyle gitmeyecek yakin bir gelecekte bu mikroplarin nasil birer birer yok edilisini butun Dunya seyredecek, Demokrasi denen yutturmacanin da bir siniri olmali sanirim bu sinira dogru yaklasiyoruz.

Haber Merkezi