Haber Merkezi

14/06/12

TEL-AVİV ORTADOĞU'NUN EN PAHALI ŞEHRİ

 

The Jerusalem Post

Tel-Aviv Ortadoğu’nun En Pahalı Şehri

 

Israelis and tourists at Tel Aviv beach

2011 yılında 7 basamak düşmesine rağmen Tel Aviv bu yıl Abu Dabi, Dubai, Amman’ı geride bırakarak 2012 Mercer listesine göre Ortadoğu’nun en pahalı şehri konumuna geldi. Dünya çapında toplam 214 şehrin girdiği sıralamada Tel-Aviv diğer Ortadoğulu rakiplerini yine “yenilgiye uğrattı”.

Tel-Aviv dünyanın en pahalı 31. Şehri olurken New York (33.) ve Paris’i (37) de pahalılık yarışında geride bıraktı. Ancak Londra (25.) Tel-Aviv’e boyun eğmeyen bir Avrupa şehri olarak “göz doldurdu”.

Tokyo dünyanın en pahalı şehri olarak gösterilirken, Angola’da bulunan Luanda, Osaka, Moskova Cenevre Zürih Singapur vb. diğer şehirler de pahalılık yarışında sıralandılar. Mercer şehirler sıralamasını gerçekleştirirken ulaşım, yemek, giyim, ev eşyaları ve eğlence yerleri ücretlerini baz alıyor.

 

 

http://www.jpost.com/NationalNews/Article.aspx?id=273685

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
benhur
06/11/12 15:37
tel aviv nerden avrupa şehri oluyor anlamıyorum yaaaa benim coğrafya hocam bize yanlış coğrafi bilgi vermiş olabilirmi acaba :)))

Haber Merkezi