Haber Merkezi

05/06/12

KADINLARA TÜKÜRDÜ VE TUTUKLANDI....

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

Aşırı Dinci Kadınlara Tükürdükten sonra tutuklandı

צילום: אוריה תדמור

"לא יורק על נשים ולא מכה אותן". החשוד בבית המשפט (צילום: אוריה תדמור)

Yeruşalayim'de ikamet eden 22 yaşındaki aşırı dincinin gözaltı süresi Yeruşalayim Sulh Mahkemesi tarafından üç gün daha polis tarafından uzatıldı. İddialara göre 22 yaşındaki “şüpheli” kendi düşüncesine göre mütevazı giyinmeyen iki kadına hakaret edip tükürdü.

Yeruşalayim Polisi 22 yaşındaki aşırı dincinin adının Hananya Rabinoviç olduğunu açıkladı. Polisin belirttiğine göre Rabinoviç en az iki kadına hakaret etmekle itham ediliyor. Başkentte geçen ay da buna benzer bir olay Bar-İlan semtinde yaşanmıştı.

Rabinoviç’in avukatı Yair Nehoray ise Rabinoviç hakkında şikayetin iki hafta evvel Karakola bildirildiği ancak Rabinoviç’in dün karakola teslim olduğunu belirtti. Polis ise bunun üzerine şikayetlerin dün yapıldığını açıkladı. Av. Nehoray iki haftalık bir süre geçmesinin Rabinoviç’in tehlikesiz olarak nitelenmesine yardımcı olabileceğini iddia etti.

Rabinoviç ailesinden yapılan açıklamada Hananya Rabinoviç’in hareketlerinin kadınları aşağılamakla ilgisi olmadığı bahsi geçen iki kadınla Rabinoviç’in komşulara mahsus problemler yaşadığını belirtti. Rabinoviç’in annesi de komşularının kendisine tükürdüğünü ve “Ne yazık ki Naziler sizi öldürmedi” dediğini belirtti.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4238130,00.html

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ALi
20/11/12 02:37
sizinde dincileriniz ayni bizim dinciler gibiymis.. Yasasin laik dayanismasi...
Adanotu
21/08/12 00:23
Şifa niyetine mi tükürdü acep :) Iyyyy iğrenç. Lama mısın?

Haber Merkezi