Haber Merkezi

04/06/12

DER SPİEGEL'DEN NÜKLEER BAŞLIKLI DENİZALTI İDDİASI

 

 

Alman "Der Spiegel" dergisi, İsrail'in, Almanya'dan aldığı denizaltıları "nükleer başlıklı füzelerle donattığı"nı yazdı.

 

Israelische Seeleute auf U-Boot der Dolphin-Klasse im Hafen von Haifa:...

 

U-Boot der Dolphin-Klasse vor Haifa: Drei Unterseeschiffe sind bereits...Seeleute an Bord der Tekumah aus deutscher Produktion: Bislang zieht sich die...

 

U-Boot der Dolphin-Klasse im Bau in einer Kieler Werft: Israels...

 

Derginin Almanya, İsrail ve ABD'den bazı eski bakan ve üst düzey yöneticilerle subay, mühendis ve gizli servis bilgilerine dayanarak verdiği habere göre, İsrail, Almanya'dan aldığı 3 denizaltıya nükleer başlıklı füze yerleştirmeyi başardı.

 

 

Dolphin-U-Boot im Mittelmeer (Archivbild von einer militärischen Zeremonie im...

İsrail'in, Almanya'nın Kiel kentindeki "Howaldtswerke-Deutsche Werft" adlı tersaneden 3 denizaltı daha alacağı belirtilen haberde, İsrail'in bu sayede "yüzer bir nükleer silah deposu" yarattığı ifade edildi.

 

Israelisches U-Boot der Dolphin-Klasse, in Deutschland gebaut, taucht vor der...

Haberde, Alman hükümetinin resmi olarak bugüne kadar, böyle bir konuda bilgisi olmadığını açıklamasına rağmen, Almanya Savunma Bakanlığında daha önce görev yapan planlama dairesi başkanı Hans Rühle ile eski müsteşar Lothar Rühl'ün, dergiye yaptıkları açıklamada, denizaltıları İsrail'e sattıklarında böyle bir şeyin yapılabileceğini her zaman düşündüklerini söylediği belirtildi.

Öte yandan, Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanı Philipp Rösler'in, Çarşamba günü Suudi Arabistan'a günü birlik bir ziyarette bulunacağı ve ziyaret sırasında Almanya'nın bu ülkeye 200 adet Leopard-II tankı satması konusunda konuşmasının beklendiği bildirildi.

"Die Zeit" gazetesi, Alman hükümetinin bu tank satışı konusunda resmi bir açıklama yapmamasına rağmen, satışın gerçekleşme aşamasına gelindiğinin tahmin edildiğini yazdı.

Alman hükümetinin Suudi Arabistan'a 200 adet Leopard-II tankı satmak istediği şeklinde yaklaşık bir yıl önce ortaya çıkan haberlerden sonra muhalefet hükümeti yoğun bir şekilde eleştirmişti. (AA)

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
yusuf zengin
27/02/14 12:03
Sayin binnur Mermerci bu siteye igrenc site diyorsunuz. Bu sitede dogru makaleler yazili oldugu halde , siz ve diger yahudi dusmani yorumcular bu siteyi yaptiginiz igrenc yorumlarinizla kirletiyorsunuz. WEBMASTER'in bu sitede sizlere bu igrenc yorumlarinizin yayinlanmasina izin vermesine sasiyorum.
yehuda beit halachmi israel
15/08/12 09:10
Inandirici olmayan Iran'i masum bir koyun olarak gostermek isteyenlerdir . Iran teror rejiminin ideolojisi SIA islamini diger musluman ulkelere yayip Korfezdeki petrol yataklarina sahiplenip Araplarin uzerine nufuz kurmaktir . Bundan en fazla endise edenlerde korfezdeki Arap ulkeleri,(SUUDI ARABISTAN ,KUWEYT) gibi ulkeler hatta MISIR buna karsidirlar. Ayriyetten Iran rejiminin bu gayelerine varabilmek icin ASSAD'in Teror rejimine ayakta durabilmesi icin destek veriyor cunku Assad rejimi vasitasiyle LUBNAN'daki hizbullah teror orgutune silah ve cephane tedarik ediyor ,ayriyetten Hamas teror orgutu ve diger islam teror orgutlerine Sina yarimadasindaki teror destekcisi Bedeviler vasitasiyle cephane tedarik ediyorlar .(Bu teror orgutleri bilindigi gibi Israel vatandaslarina teror eylemlerin tertipliyorlar) Bunu yapmak icin Misirli sinir askerlerini bile katletmekten cekinmiyorlar ,en son 16 Misir askerini IFTAR sofrasinda katlettiler ve Israel sinirini ihlal edip teror eylemi gerceklestirmek istediler. Allaha bin sukur bu isteklerine varamadilar. Bu gozu donmus IRAN teror rejimi ve destekcilerini SAF KOYUNLAR gibi gormek isteyenler , ya kor ve sagirdirlar yada terorist yanlisidirlar.
yehuda beit halachmi israel
13/08/12 13:21
Tehdit edilen iran degil ,Basta Israel olmak uzere Dunyadaki tum hur ve demokratik devletler tehdit ediliyor .Bu yuzden Iran rejiminin Megaloman Ayatullari kendi ideolojilerini dunyaya bilhassa Arap ve diger musluman devletlere SIA ideolojisini yaymak icin Buyuk tehlike arzeden (Kitle imha) Nuclear silahlarini uretip kendi ideolojilerine karsi gelenlere gozdagi vermek icin herseyi yapiyorlar .Iran Teror rejiminin (Bu yuzden hem Suriyenin ASSAD teror rejimi ve Diger teror orgutlerine (HIZBULLAH ,HAMAS gibi) teror orgutlerine destek veriyorlar .Iran rejiminin hakiki yuzunu tum dunya goruyor ,bu yuzden musluman devletler dahil Iran rejimine karsi opozisyondalar.
yehuda beit halachmi israel
13/08/12 13:21
Tehdit edilen iran degil ,Basta Israel olmak uzere Dunyadaki tum hur ve demokratik devletler tehdit ediliyor .Bu yuzden Iran rejiminin Megaloman Ayatullari kendi ideolojilerini dunyaya bilhassa Arap ve diger musluman devletlere SIA ideolojisini yaymak icin Buyuk tehlike arzeden (Kitle imha) Nuclear silahlarini uretip kendi ideolojilerine karsi gelenlere gozdagi vermek icin herseyi yapiyorlar .Iran Teror rejiminin (Bu yuzden hem Suriyenin ASSAD teror rejimi ve Diger teror orgutlerine (HIZBULLAH ,HAMAS gibi) teror orgutlerine destek veriyorlar .Iran rejiminin hakiki yuzunu tum dunya goruyor ,bu yuzden musluman devletler dahil Iran rejimine karsi opozisyondalar.
yehuda beit halachmi israel
11/08/12 11:30
iran dunyanin bir numarali teror devletidir ve tum teror orgutlerine maddi bakimdan ve silah temin eden dunyaya teroru yayan asiri dindar felsefelerine gore Hristiyan ve yahudilere karsi hatta sii olmayan musluman devletlerin 1 numarali dusmanidir .iranin timarhanelik ayatullalar rejiminin istegi korfez arap ulkelerinin petrol yataklarini ele gecirip bati ulkelerine gozdagi verip kendi ideolojilerini musluman devletlere yaymak ve acikca soyledikleri gibi Israel devletini yok etmek bu yuzden nuclear silahlar uretmek istiyorlar .Bu yuzden tum dunyayi nuclear silah yapana kadar oyaliyorlar. Teror orgut ve rejimlerine (Suriye ASSAD rejimi, Lunan HIZBULLAH teror orgutu Gazze Hamas teror orgutu ve daha bir cok teror orgutune ) kendi ideoloji ve cikarlarina varabilmek icin destek veriyorlar .Bugun bunlari bariz bir sekilde Assad rejimini ayakta tutabilmek icin her turlu pisligi yapiyorlar.Biliyorlarki eger Assad rejimi duserse kendi ideolojilerini yayma faaliyetleri (teror vasitasiyla) Iran rejimi icin buyuk bir darbe olacak cunku Iran ASSAD rejimi vasitasiyla terore destek verme guclesecek . Tum dunya artik Iran rejiminin eger nuclear silahlar uretmeyi basarirlarsa hur ve demokratik dunya devletleri icin (AVRUPA VE ARAP DEVLETLERI) kendileri icin buyuk tehlike arzedecegini anlamaya basladilar. IRAN TEROR REJIMI aynen ALMAN NAZI rejimi gibidir. Bunu gecte olsa dunya kavramaga basladi . Bu yuzden dunya bir olup bu canavar rejime bir son verilmelidir. Yoksa Iran rejimi 3'uncu dunya savasinin acilmasina sebep olacaktir. Yilanlarin basi daha kucukken ezilmelidir,yoksa buyuk tehlike arzederler ,bu unutulmamalidir.
Acem den Yehuda ya
26/07/12 14:44
Iran ın elinde olan nuclear silahlar ise sadece bizi tehdit eden dusmanlarimiza karsi bir caydiricilik unsurudur .Biliyorsunuzki tehdit edilen Isarail degill Irandır..ve .Iran ancak zor duruma duserse bu nuclear silhlarini dusmanlarini yok etmek icin kullanacaktir. Bunuda dedigim gibi sadece savunma maksadiyle yapacaktir.Dilerimki Israel rejimi akillanir ,aksi takdirde Iran veya baskalarina karsi tehdit etmege devam ederlerseIsrailde tas ustune tas kalmaz.
Emeksiz Hakim
07/07/12 13:00
Yehuda,inandıcı olamıyorsun güzelim..Yemezler..
halit sönmez
22/06/12 08:53
emekli hakimmi:)yok daha neler.bir türk olarak utanç verici bir title a sahip olmadan da fikir beyan edilebilir.emekli hakim yazarak helede abuk subuk şeyler yazarak sana ancak gülerler hemşerim.bende elektrik mühendisiyim ama bunu belirtmek çok saçma zira burda yazanların çoğu lise mezunudur zaten.emekli hakim değilde milletvekilide olsan birşey değişmez.ama sana inanıpda cevap veren varsa onun yahudiliği kesinlikle şüphelidir:)seçilmiş ırk yalanı doğruyu kelimelerle bile ayırabilmelidir.
yehuda beit halachmi israel
20/06/12 12:36
Binnur mermeci'ye sayin bayan Turkiyedeki Yahudi dusmani bir cok internet sitesi var. Eger maksadiniz Yahudilere ve Israel'e karsi Kufur ,kin venefret sacmak ise Turk sitelerinde kolayca bunu yapabilirsiniz ,nasil olsa bu siteler her pisligi yayinliyorlar. Alperen bey'e..... Iranda nuclear bombalar yalniz israel degil tum dunya icin tehlikedir .Israel'in elinde olan nuclear silahlar ise sadece bizi tehdit eden dusmanlarimiza karsi bir caydiricilik unsurudur .Biliyorsunuzki tehdit edilen Iran degildir. Israel ise ancak zor duruma duserse bu nuclear silhlarini dusmanlarini yok etmek icin kullanacaktir. Bunuda dedigim gibi sadece savunma maksadiyle yapacaktir.Dilerimki Iran rejimi akillanir ,aksi takdirde Israel veya baskalarina karsi tehdit etmege devam ederlerse Iranda tas ustune tas kalmaz.
Alon
08/06/12 12:14
Sayın Rudolf, bunların çogu aynı kişi..Kendisine yok hakim, yok imam , yok avukat gibi isimler takarak sözüm ona o kuş beyniyle marifet yaptığını zannediyor. Bi mok bildiklerinden değil amaç burda provakasyon yapıp sözüm onu bizi kızdırmak. Bu tip güdümlü yalakalarla ciddi tartışmaya bile gerek yok, makara yap olsun gitsin..Aslında bunların bam teline öyle bir dokunurum ki 2 ay WC ye gidemezler. Ama burda herşeyi söyleyemiyorsun işte..
Rudolf
08/06/12 01:46
Massalah son zamanlarda Sitemize yeni onemli ziyaretciler geliyor Bedros papazyan,Avukat busra tekbir,Emekli Hakim Binnur Mermerci,Allah artırsın Massalah bu denli onemli kisileri hic bir sitade rastlıyamassınız mesela yarında Bakırkoy Savcısını burda gorurseniz sasırmayın, iste Allah Insanin rikini boyle veriyor ,gercekten bu kadar bilgili, bukadar onemli,zatı degerlerle istisarede bulunmak adeta gozlerimi yasartıyor simdi soruyorum bu zavvalılar Bakikoy Timarhanesinin kac numaralı kogusunda yatiyorlar soylseler hic vakit kaybetmeden kendilerine cicek yollamak istiyorum ne kadar olsa Timarhanede uzun zaman kalmis bu emektarlari sevindirmek boynumuzun borcu olmali.
Rudolf
08/06/12 01:34
Horst Wessel' e Sayın Wessel Yazdiginiz yorum okadar anlamsız ki bembeyaz bir sayfada benbeyaz kalıyor,ISRAEL Soz konusu denizaltıları Alman hukumeti ile yapılan askeri teknoloji arac ve techizat geregi ISAEL in Almanyaya verdigi pilotsuz Ucak,hava savunma sistemleri ,vs. karsılıgında almıstır ve onları kendi teknolojisi ile tonatmıstır o Deniz altıları oyle bir teknoloji ile donatmıstır ki bunu esi benzeri Dunyada yok, bu nedenledir ki Osozunu ettiginiz kohne pers devletinin uyukuları kacmakta careyi ikide birde ISRAEL i yok etmekle tehtid etmektedir,o Aptallar bilmiyorlarki 48 saate isleri bitiktir, ISRAEL bu gun Amerika ve Cinden sonra Dunyanın 3 ncu buyuk askeri gucudur kimin icin Ulkeleri yok etmek icinmi hayır kendisini yok etmek isteyen Ulkeleri yok etmek icin...Anladınızmı sayın Kont Von Ritter Horst Wessel,
alberto petrini
08/06/12 00:50
sn. emekli hakime bir cift lafim var ne demek istediginizi ben dile getireyim HUZUR ISLAMDADIR demek istiyorsunuz amaciniza ulastiniz ben yerinize soyledim allah gecinden versin emeklisin hayat senin icin bu anda kisa gibi gozukuyoreminim obur dunyanda tesekullu bir huzur bulursun saygilar
David karako
08/06/12 00:06
Sayin Moderator sizden ricamız bize karşı atılmış tüm yorumları kötü de olsa sansürsüz yayılayın, hiç olmassa bizlerde bize karşı kimlerin düşman oldugunu ,hakkımızda neler düşündügünü anlıyabilelim ona görede cevap verebilelim, ayrıca yazılan yorumlar çok dec yayınlanıyor buda karşılıklı yazışma zefkini kırıyor bunları çok çabuk yayınlarsanız yazışmalar daha heycanlı olur ve daha bir çok insanın bu sitede yazmasına neden olur lutfen bu soylediklerime bir çare buluverin Saygılar.
רודולפ
07/06/12 23:51
אני בארצ 19 יוני מס פלפונ שלי 0526349923 נעשה הכרות בשמחה1897 basel1897
Horst Wessel
07/06/12 17:16
DER SPIEGEL öyle yaziyorsa dogrudur..Almanyanin en ciddi Mecmuasidir..Mesela BILD de ciksa Fasarya derdim..Ama bu temelleri Pers devletine dayanan Iranliyi sadece kışkirtir..Korkutmaz..
webmaster
07/06/12 04:42
Sn BINNUR MERMERCİ yayınlamadığımız yourumlarınızdan biri "mekrüs rezil Yahudiler" ve Ulu Hitler" den bahsedip Yahudilerden köstebekler diye söz ediyordu. Bu yazınızı yayınlamadık. Diğer yorumunuzu da bir kereye mahsusu olmak üzere, emekli bir hakime değil en rezil sokak serserisine yakışmayacak küfürleri silerek yayınladık. Diğer hukuki haklarımız saklı olarak, aynı tarzda yazmaya devam ederseniz yorumlarınızın yayınlanmayacağını belirtirim. Halep oradaysa arşın burada.
webmaster
07/06/12 04:40
şifreyi yanlış girerseniz mesajınızı alamıyoruz. Umarım yorumlarınızda ırkçılık, hakaret önyargı olmaz ve zevkle yayınlarız.
Emekli Hakim BINNUR MERMERCİ
07/06/12 00:58
Bu siteye attiğım iki yorumum da yayınlanmadı, Ben Hukuki haklarımı kullanarak bu iğrenç sitenin Türkiyeden girilmesini engelliyeceğime siz Irkçı yahudilere söz veriyorum. !
רודולפ
06/06/12 22:12
1897baselאני בארצ 19יונימם פלפונ שלי0526349923 בבקשה נהיה בקשר
murtaza el subayki
06/06/12 22:00
bir cok mesaj atiyoruz neden onlari yayina sunmuyorsunuz sayin editor lutfen cevaplayin saygilar
şabat şalom
06/06/12 20:03
Almanlar gene göz yumuyor sorun değil nede olsa gene düğmeye basarlar ortalık durulur........................
Alperen Cihan
06/06/12 16:29
İran uranyum zenginleştirirse tehlikeli, İsrail denizaltılarına nükleer başlık yerleştirirse güç gösterisi oluyor. Anca kendinizi kandırın siz....

Haber Merkezi