Haber Merkezi

02/06/12

CLİNTON : SİYASİ MÜZAKERELERİN ALTERNATİFİ YOK

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

Clinton: Siyasi Müzakerelerin Alternatifi Yok

 

צילום: רויטרס

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın Batı Şeria'da tıpkı 2005 yılında Gazze'de olduğu gibi İsrail'in tek taraflı olarak çekilmesi tezine ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'dan uyarı geldi: Siyasi Müzakerelerin alternatifi yok.

Clinton siyasi müzakerelerin bölgede barışa ulaşmak için yegane yol olduğunu bunun dışında tarafların tek taraflı hareketlerden kaçınmaları gerektiğini vurguladı. Clinton birbirlerinin yanında barışçıl bir şekilde yaşayan iki devletli çözümden taviz verilmemesini istedi.

Tel-Aviv Üniversite'sinin "21. Yüzyılda Güvenlik Sorunsalları" adlı konferansında konuşan Barak İsrail ile Filistin arasındaki temel sorunların konuşulması gerektiğini ancak bunların işe yaramaması durumunda İsrail'in tek taraflı adımlar atarak geleceğe yürümesi gerektiğini belirtmişti.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4236845,00.html

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
yehuda beit halachmi israel
04/07/12 10:46
Barak galiba Gazzeden tek tarafli cekilme orneginden bir ders cikaramadi galiba ,tek tarafli cekilmekle terorden baska ne kazandik .Diger taraftan araplarla yapilacak bir barisin pek saglam olmadigini Misir'dan esen ruzgarlarla goruyoruz .Israelli yoneticiler gozlerini acip tongaya dusmemeleri icin Araplarla yapilacak bir barista betonarme deyimi bir baris anlasmasina ,Araplarin ilerde keyiflerine gore feshedemiyecekleri bir baris anlasmasindan baska Israel hicbir anlasmaya imzasini atmamalidir. Araplara inanmamazin en guzel ornegi ARAFAT ile yapilan guya baris anlasmasiyla kisa bir zaman icinde Israel'in onlara ic guvenligi korumak icin verdigi silahlarla Israel'e karsi teror eylemlerini baslatmistir.

Haber Merkezi