Haber Merkezi

31/05/12

SOSYAL İÇERLİKLİ GÖSTERİLER CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

 

 

Sosyal içerikli Gösteriler Cumartesi Start Alıyor

 

הפגנה של המחאה החברתית בירושלים לפני כשבועיים (צילום: עומר מירון)

 

Sosyal adalet   talebi

 

Geçtiğimiz yıl İsrail'deki hayat pahalılığını protesto eden İsrailliler Cumartesi gecesi yeni protesto sezonu açılışını başlatacak. Hayat pahalılığını ve ev ücretlerini protesto etmek için meydan ve sokaklara inecek olan İsrailliler protestolarının başlangıç noktaları olarak İsrail'in önde gelen üç şehrini seçti.

 הפגנת הענק בתל אביב בקיץ האחרון (צילום: נמרוד סונדרס)

Geçtiğimiz yaz Tel-Aviv'de gerçekleştirilen  toplu gösteri çok konuşulmuştu.

 "Umudu geri getiriyoruz – Sosyal adalet için savaşıyoruz" sloganı ile İsrailliler Kudüs, Tel-Aviv ve Hayfa sokaklarını bu Cumartesi akşamı doldurmaya hazırlanıyor. Tüm İsrail'den katılım beklenen protesto gösterileri akşam saat 21:00'de başlayacak.

 

Edinilen bilgilere göre Cumartesi gecesi başlayacak olan protesto gösterilerinin düzenlenmesi için birçok sivil toplum organizasyonu işbirliği yapıyor. Binlerce kişi Facebook sayfalarında protesto gösterilerine katılacaklarını şimdiden bildirdi.  Organizatörler protesto gösterilerinin herkese hitap edebilmesi için politize edilmemesine özen gösterileceğini belirttiler.

 

 

http://news.walla.co.il/?w=/90/2537966

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi