Haber Merkezi

24/05/12

PERES'E BÜYÜK ONUR

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

İsrail Devlet Başkanı Peres'e Büyük Onur

 

צילום: מארק ניימן, לע"מ

 

Bu yıl verilecek olan 13 adet Başkan Özgürlük Madalyasından bir tanesi İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres'e verilecek. ABD Başkanı Barack Obama Peres'in ödülünü diğer 12 ödülden ayrı bir törenle Peres'e takdim ederek İsrail-ABD ilişkilerine verdiği önemi bir kez daha vurgulamış olacak.

Ödülle yetinmeyen Obama 13 Haziran'da Beyaz Saray'da Peres ve maiyeti şerefine bir akşam yemeği de verecek. Peres ile Obama arasındaki ilişkinin çok sıcak olduğu herkesçe malum. Taraflar bu törenden sadece birkaç hafta sonra Amerikan İsrail ilişkilerinin en büyük savunucularından biri olan AIPAC'te beraber konuşma yapacak.

Peres, Natan Şaransky'den sonra bu ödülü alan ikinci İsrailli olacak. Ödül ABD'nin en önemli ödülü olma özelliğini taşıyor. Ödülü bu yıl kazananların arasında eski ABD dışişleri bakanı Madaline Albright da bulunuyor.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4233529,00.html

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Mustafa Kemal Sakaryalı
23/06/12 04:05
Küfür,hakaret, ırçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmıyacaktır ikazı kime? Bize mi. Yani Müslümanlara mı? Basel ve Rudolf denilen kişilerin etiketleri ne kadar da Nazileri çağırıştıryor. Hemde Yahudi tandanslı bir yerde. Yazık! Yerden yere vurduğunuz insanlar olmasaydı şimdi kimbilir hangi çukurda kıvranıp duracaktınız. Birde ırkçılıktan şikayet ediyorlar. Kendileri alasını yapıyorlar.
halit sönmez
31/05/12 21:23
körler sağırlar birbirini ağırlar:)yahudilerin kuklası abd den tamda yakışır bir hareket.amerika ülkesinde sokaklarda çöp konteynerlerinin dibinde yaşıyan 4 milyon vatandaşı yerine israil i düşünüyor trajikomik.saf amerikalılar ve batılılar köle gibi çalışıb yahudilerin cebini dolduruyorlar:)erdoğanın davos da çocuk katili ilan ettiği kimdi?hani gazze plajlarında kelle koltukda denize girmeyen çalışan çocuklar,
1897Basel
30/05/12 11:54
Aklın kantarı kaçmamışsa eğer,az çok kimin ne olduğunu basiretiyle çözer insanoğlu sayın misafir yorumcu Nasreddin...Avukat veya bugünün söylemi ile tevhid-i ehli telif parası alıp güzel olan her şeyi mahvetmeye çalışan ve bunun özlemi ile yanıp tutuşan vehhabiler gibi bir profil sunmaktadır ki,asıl ve gerçek insanlık hainleri onlardır.Yakında kendini “İslamcı Kemalist” olarak da adlandırırsa şaşırmamak gerekir.Eflatun “Akıllı insanlar söyleyecek bir şeyleri olduğu için,aptallar ise sırf aptalca bir şey söylemek için kunuşurlar” söylemini kesinlikle böylesi tevhid-i ehliler için söylemiştir.....Şahsıma yazdığınız “ağız bozma” söyleminize katılmam mümkün değil.Ağız bozmak hem şahsıma yakışmaz,hem de bu güzide ve türkçe yayın yapan tek sitemizi kirletmekten öte bir şeye yaramaz..İslam’ın kılıcı diyor ama,kitabınızda Allah tembel,basiretsiz,disiplinsiz,uğursuz,kindar,yalancı,iftiracı ve hazırlıksız olsanız da sizi sever şeklinde bir ayet okumadım..Ve bizi tüm alemlere üstün kılan yüce Allah’ım ona da yardım etsin.Akıl,izan,basiret versin.Onu ve tüm çömezi olan cehalet şebekesi insanlık düşmanlarını islah ve iflah eylesin..Ve O bilir ki,bu düşmanlık bizlere değil O’nadır..**Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl sebebi,senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir”.(V.Hugo)
Nasreddin
29/05/12 12:47
Bakiyorum Basel de agzini bozmuş sonunda..Ama öyle Avukatlar varki insani dinden imandan çikartir..
1897Basel
28/05/12 14:27
Hala yağmacılığı,batı medeniyetlerine çöreklenip hazıra konmayı..baş üstünde baş,taş üstünde taş bırakmamanın hayali ile yaşıyorsunuz değil mi.Hala beyaz tenli,sarı saçlı ufacık kızları kaçırıp tecavüz etme rüyalarınız var değil mi..Ve bunları aynen bir zamanlar yaptığınız gibi yine KILIÇ ile gerçekleştirmek en büyük arzunuz....Ancak hesaba katmadığınız bir gerçek var.Kılıcın hakkından gelen KAZIK..Madem ortaçağa dönüş arzunuz var,Voyvoda'yı hatırlatayım dedim sayın gö...ün avukatı.mı,Medine anayasasının kadısı mı,tevhid-i ehlı mi,her ne b.. isen..
Rudolf
28/05/12 01:04
Bizde sasirmadik Orumcek kafali Sayın Avukat Hanim sizler gibi basinizdaki Imamin Ordusunda gorev alan Islamin sacma sapan ideolojisine hizmet eden beyinsiz usaklarin bu sozleri bize tabiiki asinadir ,zaten sizin gibi karafatmalardan normal yorumlar beklemek saf dilliktir dogrusu mesela sizlerin pek sanli ve bol kanli Tarihinizi Dunyada bilmeyen mi var ? Eskiyaliklarla ,Haydutluklarla,Zorbaliklarla Insanliga vermis oldugunuz sayisiz zararlar hala Viyana,Constantinopolis,Endulus kapilarinda yankilanmaktadir Hele yagmaladiginiz Ganimetleri Insanligin yuz karsai Topkapi sarrayinda sanki maarifetmis gibi sergilemenizi Sanli ve Kanli Tarihinize ayri bir cesni katiyor ,,Heeyyy Tarantula kafali Avukat Hanim uyan uyanda kendine gel o Gson gunleri yakindir dediginiz iki buyuk guc senin 7 Ceddini Dunyadan silip supurecek Kuvvet ve Kudrete sahiptir,Dikkat edin Imamin Ordusu ile birlikte onlarin ayaklari altinda kara fatma gibi ezilirsiniz ruhunuz bile duymaz sozunu ettigin dogustan hasta Osmanli Imparatorluguda 83 yil once bir daha dirilmemek uzere Tarihin karanlik coplugune gomulmustur, Tipki yakinda sizlerin gomulecegi gibi simdiden iyi yolculuklar dilegi ile......
Av. Büşra Tekbir
27/05/12 14:35
Katiller Katilleri korur,Amarika nın kanlı tarihi ile Israil in kanli tarihi örtüşüyor ikisininde soyo ganisterlerden gelmedir bu nedenle Katilin Katile Madalya vermesine şaşırmadık doğrusu Allahtan ki her ikisininde Dünyada sayılı günleri kaldı ve Allah (C.C) yakında nurunu tamamlayacaktır ve şanlı Islam orduları tekrar Cihana hakim olup Islamın Sancğını her tarafa dikecektir ve bu Katil sürüleri yok olup gidecektir Beygamber efendimiz (A.S) bunu müjdelemektedir Dunya Islamın kılıcından titriyecek büyük Osmanlı İmparatorluğu tekrar kurulacaktır Selam ve Dua ile.
Nasreddin
26/05/12 18:50
YE KÜRKÜM YE

Haber Merkezi