Haber Merkezi

24/05/12

HİNDİSTAN DIŞ İŞLERİ BAKANI KRİŞNA İSRAİL'DE

 

Hindistan Dışişleri Bakanı Krişna İsrail'de

 "מטרת ביקורי הנוכחי בישראל היא גיבוש והעצמת סדר היום המשותף לשתי המדינות בעשורים שיבואו". קרישנה ופרס, היום (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

Hindistan Dış İşleri Bakanı S.M Krişna ve  İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres...

 

Hindistan Dışişleri Bakanı S.M. Krişna İsrail'i ziyaret etti. Krişna önce Devlet Başkanı Peres, ardından Başbakan Natanyahu ve Dışişleri Bakanı Lieberman ile de görüşecek. İsrail ile Hindistan arasındaki ilişkiler oldukça sıcak ancak bu yine de Hindistan'ın İran'dan yılda 400.000 varil petrol ithal ettiği gerçeğini değiştirmiyor.

 

Bu hafta Hindistan İsrail ilişkilerinin tesis edilişinin 20. Yılı kutlamaları yapılıyor. On yıldır dışişleri seviyesinde Hindistan'dan bir ziyaretçi İsrail'i ziyaret etmemişti. Krişna ziyareti stratejik anlamda önemli olarak niteledi. Krişna'nın gündeminin en önemli maddeleri arasında askeri ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi bulunuyor.

 

Buna mukabil İsrail tarafının görüşmelerde İran'ın nükleer programı konusunu da gündeme getirmesi bekleniyor. İran'ın Hürmüz boğazını kapatma tehdidinden sonra Hindistan kabinesi acilen toplanmıştı. Zira Hindistan'ın petrol ihtiyacının %16,5'i İran tarafından sağlanıyor. Krişna'nın FÖY (Filistin Özerk Yönetimi) Başkanı Mahmut Abbas ile Ramallah'ta görüşmesi bekleniyor.

 

 

 

http://news.walla.co.il/?w=/2687/1892697

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
1897Basel
25/05/12 19:58
Tarihlerini kanla yazmislarin ve hala yazmaya devam edenlerin.....Imamlarin,hocalarin.yobazlarin....terorun,teroristlerin ve destekcilerinin....cirit attigi ulkeler haricinde tum dunya ulkeleri ile sifir problem.,Seni canimdan cok seviyorum guzel ulkem...Hag shavuot sameah ve shabat shalom.

Haber Merkezi