Haber Merkezi

28/03/12

HİTLER REKLAMINA RTÜK NE DEDİ?

 

HİTLER REKLAMINA  RTÜK NE DEDİ?

23 Mart 2012 tarihinde İsrail'deki Türkiyeliler  Birliği  RTÜK'e müracaat ile  Hitlerli reklamın  durdurlmasını talep etmiş ve konu hakkında gereğinin yapılmasını talep etmişti.

Müracaat Birlik Başkanı Bayan Zali De Toledo şmzası ile Rtük başkanı Sayın Prof. Dr. Davut Dursunoğlu dikkatine iletilmişti.

Dün 27.03.2012 tarihi itibarı ile henüz resmi bir cevap alamadığımız için Sayın  Dursunoğlunun  yardımcısı Bayan Turkan Alıcı Hanımefendiyi telefon ile arayarak konu hakkında  kurumun  kararı olup olmadığını sordum.Hatta mümkünse  Başkan Dursunoğlu ile  görüşmek istediğimi belirttim.

Türkan hanım ince nezaketi ile  en doğru adresin Kurumun İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkan Yardımcısı  Sayın Emir Ulucak ile görüşmek olacağını belirtti ve bana kendisine ulaşabileceğim telefon numarasını takdim etti.

Emir bey'i aradığımda  konudan ve  Türkiyeliler Birliğinin müracaatından haberdar olduğunu belirtti. Kısa zamanda size  yazılı cevap verecegiz dedi. Ancak sözkonusu reklamlarda  sansür olmadığını ve yayın sonrası olumsuzluklar varsa Rtük'ün yasaklama getirebileceğini belirtirken. Adıgeçen reklamda  HİTLER   imajının  kullanılmasını engelleyebilecek bir maddenin RTÜK kapsamında olmadığını belirtti. Kaldı ki bu reklamda Hitler'i öven bir ifade de kullanılmış değildir dedi. Kısaca bizim buna karışma  yetkimiz yoktuır dedi açık ve net olarak.

 

Bunun üzerine  Emir bey'e  bu kişinin 2. Dünya savaşında  40 milyon insanın  ölümünden sorumlu olduğunu  ve lanetlenmiş bir kişilik olduğunu hatırlattım.

Emir bey haklısınız ama  yasal olarak yetkimiz olmayan bir  şey yapamayız dedi.

Peki benzer  bir reklam da  Abdullah Öcalan imajı kullanısaydı da  müdahale edemiyecekmiyiz  sorum üzerine ise , haklı olarak  kekeleyerek , şey  sanırım   o zaman müdahale edilirdi dedi.  Çünkü o  30 bin kişinin ölümünden sorumlu ve terör ile iştigal etti dedi.

Kendisine de  unutmayın ki Hitler  6 milyon Yahudinin organize sanayii ile ölümünden sorumludur ve bu da ben, Yahudi olduığum için direkt olarak ilgilendiriyoır .

Emir bey haklı olarak tekrar başa döndü ve yetkimiz olmayan bşr şey yapmayız  sanırım , ama size yine de  resmi olarak cevap vereceğiz dedi.

Sanırım cevap bir şekilde  gelecektir  ama henüz elimize ulaşmamıştır.

Bu arada Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın el yazısı ve imzası  ile  Soykırım müzesi Yad-Vaşem anı defterine yazdıklarını  hatırlatmadan geçemeyeceğim.

 

Bugün 1.Mayıs 2005

Holokost tarih boyunca  ,insanlığa karşı işlenmiş en akıl almaz suçtur.

İnsanlık bir daha asla benzer bir olayla karşı karşıya kalmamalıdır.

Türk Mlleti yüzlerce yıldır , barış, sevgi, ve karşılıklı anlayış içinde yaşadığı Yahudi halkıyla yakın  ve dostane ilişkilerini geçmişte olduğu gibi gelecekte de sürdürecektir. Irkçılığa ödün verme gibi bir anlayışa asla sahip olamayız. Aksine mücadele kararlılığımız vardır.

İnsanlık tarihinin en karanlık dönemini tüm acı hatıraları ile gözler önüne seren bu mekanda : kadını ,erkeği , genci, yaşlısı milyonlarca holokost kurbanının  anısı önünde Türk  Milleti ve şahsım adına ihtiramda bulunuyorum.

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti

BAŞBAKAN

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
özcan
18/06/16 22:50
hitlerin Yahudi soykırımı yaptığı yalandır. İsrail devletinin kurula bilmesi için böyle bir yalana ihtiyaçları vardı.jenosid yalandır. hitlerin tek hedefi sosyalistler ve komünistlerdi.
M.Kürşat Pehlivantürk.
09/04/13 09:57
Diğer politik düşünceler dışarıda bırakılarak , insani bir yaklaşım olması gerekir , belki hiç kullanılmamalı ama kullanılmışsa bile ve rahatsız oldum diye beyan eden varsa , o zaman kaldırın , reklam ile , ne filistin sorunu , ne israil hükümeti ilgisi var , burada rahatsız olan bireyler var , saygı gösterilmeli !
Grün e
13/07/12 13:32
Bencede öyle..Yahudiler tarihte hep Yalancilikla suçlaniyor nedense..
yusuf
13/05/12 01:12
2 milyon filistinli sürgün edildi.1 milyonuda katledildi.bu rakamlar iyimser hali.sadece hitler mi lanetli?kahrolası piskopat manyak hitler dersek yorum accredite olur i think:)
Grün
04/04/12 12:31
Holokost u hep Yahudi kaynaklarindan dinledik..Eger Yahudiler dogru söyler diye taniniyorlarsa buda dogrudur..Aksi gecerli ise dogru yu araştirmak gerekir..
aziz " dede "
28/03/12 20:18
Bu Reklama ve Ürüne " aklı başında olan İNSANLAR tepki göstermişvede muvaffak olmuşlardır.M.A.R.K.A sahibi Hüseyin Derici kendi TEKLAM grafiklerine baksın. Ürün sahibi de Şampuanı dağıttığı Marketlere gidip "tozunu" alsınlar.Allahın sopası yok ama İNSANların var hem de çok etkili.Hüseyin Bey, MODAYA UYARAK Atatürk'ten medet umuyor. YEMEZLER:

Haber Merkezi