Haber Merkezi

23/03/12

İSRAİL'DEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ HİTLERLİ ŞAMPUAN REKLAMINI RTÜK'E ŞİKAYET ETTİ

 

İsrail'deki Türkiyeliler Birliği Türkiye'de yayına giren BİOMEN marka HİTLER'li şampuan reklamını Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Sayın Prof.Dr. Davut Dursun Bey'e yazdığı bir mektup ile resmen şkayet etti ve  sözkonusu   çirkin yayının kaldırılmasını talep etti.

 

Sözkonusu mektubun kopyasını aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Rtük'ten mektuba henüz bir cevap alınmamıştır. Hafta sonu olması hasebi cevabın  hafta başında  gelebileceği tahmin edilmektedir.

 

Kendisi ile  görüştüğümüz  Birlik yeni başkanı sayın Zali De Toledo insan hayatına ve  soykırım konusunda  hassasiyet ile  duran Türkiye'nin Radyo Televizyon Kurumunun  bu şikayet'e ilgisiz kalmayacağından emin olduğunu beyan etmiştir.

 


 

 

Sayın

 

RADYO TELEVİZYON ÜST KURULU

 

Ankara, Türkiye.                                                                                              

23. Mart. 2012

 

Sayın Üst  Kurul Başkanı  Prof. Dr. Davut Dursun  Bey  Dikkatine.

 

İlgi: Çirkin bir şampuan reklamı

 

Son günlerde Türkiye televizyonlarında izlediğimiz bir şampuan reklamı, temsil ettiğimiz Türkiyeliler toplumu nezdinde son derece şaşkınlık ve üzüntü ile karşılanmıştır.

 

İnsanlığın yüz karası, Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler, yaklaşık 40 milyon  insanın ölümüne ve bu arada kurduğu “organize ölüm sanayii”  yolu ile 6 Milyon Yahudinin yaşamına son vermiştir.

 

En büyük  insanlık suçunun simgesi olan Adoılf Hitler’in mizahi (!) şekilde olsa dahi bir şampuan reklamı olarak gösterilmesinin, II.Dünya Savaşında ölenlerin anısına büyük saygısızlık olduğu ve Türkiyemize dünya kamuoyunda zarar verebileceği düşüncesindeyiz.

 

Reklam konusu şampuan markası “BIO-MEN  sözcüğünün “insan hayatı” anlamına gelmesi, insan yağından sabun yapan bir insanın ağzından çıkması ne kadar da tiksindirici ve istihzalıdır!

 

 

Bizler,  gerek Türk, gerek  Yahudi, gerekse de insan  olarak bu reklamı şiddetle kınıyor,  yayımının bir an önce durdurulması yönünde Sayın Kurulunuzun kayıtsız kalmayıp gerekli önlemleri alacağını umuyoruz.

Saygılarımızla.

 

 

 

İSRAİLDEKİ TÜRKİYELİLER BİRLİĞİ

 

Zali De Toledo

(Başkan)

 

 

Not: Söz konusu reklam alttaki linkten izlenebilir.

 

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/72933/hitlerli-sampuan-reklami-biomen

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
halit sönmez
05/05/12 12:29
adolf hitler yahudiler için neyse filistinliler içinde netanyahu aynı şey.
can ile canan
19/04/12 06:35
Toplum olarak "çene ishali" benzeri kronik bir rahatsızlığa yakalanmış gibiyiz. Bu sınırlar içerisinde yaşarken mevcut bu salgından korunabilmek mümkün mü, endişelerim var doğrusu. Gittikçe ağzımızdan çıkan sözlerle kirlenmeye başladık. Çok eleştirdiğimiz Osmanlı'da belki bu kadar yüksek eğitimli, alim ve Batı tarzı hayatlar süren insanlar yoktu ama bu kadar her konunun alimi desteksiz özgüvenle konuşan da yoktu, varsa bile kaale alınmazdı herhalde... Yahudilerle ilgili-ilgisiz her şiddet söyleminde laf bir şekilde Hitler'e gelir oldu ve devamında şahsına takdir ifadeleri... Hani "Çok yaşa!" "Sen de gör" gibi ezberler bunlar. Vicdan kavramı gelişmemiş topluluklarda böyle ezberlere bir de hayatın her alanına magazinel bakışla yaklaşma geleneği/temelsizliği yaygınlaşınca, eh şampuan reklamında da Hitler'in gözükmesi şaşırtıcı değil. Dikkat ederseniz seslendirme de aynı magazin programlarındaki gibi...
Shlomo Hayim
28/03/12 16:46
Türkiyeliler Birliği..Boşverin RTUK'ü falan.Boşunadır çabalarınız.Bu antisemitlerin hiç bir ülkeye giriş vizesi alamamaları için elinizden geleni ardınıza koymayınız.Hiç acımayınız.Türkiyede bulunan tüm konsolosluklara bunların isimlerini verip suç duyurusunda bulunun.Bir kez pasaportlarına kırmızı damga vuruldu mu yeterlidir..Bizler RTÜK'den ÖZÜR bekleyenler olamayız.
S.Hayim
28/03/12 16:36
Sizin gibi akraba evliliği ürünü ve ensest ilişki müdavimi hastalıklı beyinlerle vatan evladı olarak verdiğim mücadelede ne denli haklı olduğumu hatırlattığınız için teşekkür ederim..Bu sizler gibi aşağılık reklamınızı tüm batı ülkelerine gönderdim ve hakkınızda Avrupa’da suç duyurusunda bulundum..Gelişmiş modern Avrupa ülkelerine vize alamamanız ve giriş yapamamanız için tüm dünyada bulunan İsrail’li kuruluşlarla temasa geçtim..Bugün de Simon Wiesenthal merkezinde bulunan dostlarımla temasa geçerek gerek şirketinizin,gerekse yönetim kurulunuzun,bu reklamın gerçekleşmesinde kimlerin emeği var ise isim,isim tek,tek NAZİLER LİSTESİ’nde yer almasını sağlamak için elimden gelen çabayı göstereceğim.Burası İsrail.Avlanmaya gelen yem olur..
Levent Tokuçoğlu
26/03/12 20:28
Sayın Biomen Şampuan Üreticileri; Reklamlarda kullandığınız ağır maço, seksist yaklaşımınızdan ötürü sizi şiddetle kınıyorum. Seksist ve maço olmak yanısıra, travestilerle de dalga geçmeniz kötü. Ve en kötüsü, insanlığın yüz karası olan; ikinci dünya savaşının, on milyonlarca insanın katlinin müsebbi faşist bir diktatörü "erkekliğin" timsali olarak sunmanızdı! Üzerine tüy dikti hani bu! Cahilsinizdir, bilmezsiniz, bilgilendireyim: Bu faşist, katil diktatörün, aynı zamanda öz yeğenine yıllarca tecavüz ettiğini öğrenin! Hangi aklı evvel, sözüm ona "yaratıcı" reklamcılar bu reklamı önerdi ve hangi düzeysiz yöneticileriniz bu reklama onay verdi, bilemiyorum. Lakin, bu çirkinliğin yaratıcılarını protesto ediyor, bu ürünü asla almayacağımı ve çevremdekilere de almamalarını salık vereceğimi bilmenizi isterim. Kaygılarımla. Dr. Levent Tokuçoğlu Psikiyatr.
Shlomo Hayim
24/03/12 13:38
Funk...Hayir herkesin Hitlere yahudi gozlugu ile bakmasi mecburi degildir.Istedigin gozle bakabilir,hatta ve hatta tapabilirsin de...Evinin odasinda bulunan seyhlerinin resimleri ve yesil bayraginin yanina arzu edersen posterini de asabilirsin....Ammmmaaaa....Bu sana bayragimi yakma ve ulusumu taslama hakki vermez.Yok verir dersen,dunyayi basina yikar ve bugun yasadigin uzere modern dunya ile dislanmis bir ulkenin kulu arasinda kiskanclik ve nefret dolu duygular icinde debelenip durursun..
Funk
24/03/12 13:06
Adolf Yahudilerin nezdinde kötü olabilir..Ama herkesin Yahudi gözlügü ile görmesi mecburimidir?
Shlomo Hayim
24/03/12 11:52
Sayin Hasturk..Sayin editorler..RTUK'ten cevap beyhude bir bekleyistir.Bu yazilan da onlari sevindirmekten baska bir ise yaramaz..Acizane bendeniz derim ki..Sitenizde bir kose acsaniz.Ve bu kosede kendi dilimizde bilgi alis verisi yapsak..Okuyucularinizi organize etseniz.Ne dersiniz..En azindan bir dusunseniz..saygilar....Not:R.Sadi'ye gecmis olsun dileklerimi ulastirirsaniz sevinirim...shabat shalom.

Haber Merkezi