Haber Merkezi

05/09/14

İsraile bu sene en büyük göç Fransadan

 

 

En büyük neden antisemitizm

Yahudi Ajansı Fransa soruımlusu Arieh Kande,  “Tarihte ilk defa İsraile en çok göçmen Fransa’dan geliyor” dedi.

İsrail göçmen bürosuna göre, 31 Ağustosa kadar 4,566 Fransız Yahudisi İsraile göç etmiş. Bu rakamı 3,252 kişiyle Ukrayna, 2,632 kişiyle Rusya ve 2,218 kişiyle ABD takip ediyor. Kandel “bu sene Fransadan 6,000 göçmen bekliyoruz” diyor.

    
 
 

“Antisemitizm artık bir tabu değil. Fransadaki sıfır büyüme hızı ve büyük işsizlik te göçün diğer nedenleri”

Bu yaz İsrailin Gazzeye yaptığı operasyon antisemitizmin artmasına yol açtı. Fakat bu operasyondan önce bile Fransada antisemitizm tavan yapmış, ve Fransız Yahudileri göçe başlamışlardı.

Fransız Yahudi cemaatleri örgütünde çalışan Nicole Yardeni “Hayat saçma oldu” diyor. “Her gün üzerimize tükürülüyor, hakartlere maruz kalıyoruz. Gazze olsun olmasın, halkın bir kısmı sanki zehirlenmiş ve amaçları Yahudilere kötülük yapmak". 

İlgili linkler:

            Exodus: Avrupa Yahudileri neden tekrar yollara düşüyorlar (I)

            FRANSA'DA ANTİSEMİTİK VAHŞET

            FRANSA'DAN TERÖRİSTE AF - Hasturk

            Al Dura olayı ve Pallywood

 


 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Adınız
09/09/14 21:45
samiroğlan ın bir mutasyonu daha düne kadar Araplar iyiydi şimdi ise tukaka. biraz daha beklesek nerdeyse mutasyona uğrayarak İsrail iyidir Filistin tukakadır diyecek. şamaroğlan kendisi çok iyi bir rakkase olduğu için kıvırmayı çok iyi becerir. Sabırla bekliyorum mutasyona bir kez daha uğramanı.
samir
08/09/14 04:23
Selim ben israilin katliamlarına tepki gösteriyorken ARAP YÖNETİCİLERDEN NEFRET EDİYORUM yani bu bitmeyen savaşta siyonist israil yönetimi kadar beceriksiz ruhsuz araplarda suçludur. benim anlatmaya savunmaya çalıştığım 1948 lerden itibaren kimsenin umursamadığı mazlum çaresiz zulüm altında filistin topraklarında yaşayan halktır! arap ülkelerinin israile açtığı savaşın MASUM FİLİSTİN HALKINI KORUMAK ADINA OLMADIĞINI ELBETTE BİLİYORUM.savaşın neticesinde arap devletlerinin dahi işgal edip sonra kaderine terk ettikleri GAZZEYİ FİLİSTİNİ sahipsiz savunmasız kalmış halkını savunuyorum! yani sadece israili eleştirmiyorum selim ingilizlerle anlaşıp atalarımı sırtından vuran ihanetin adı ŞERİF HÜSEYİN VE DESTEKÇİLERİNDEN günümüze uzanan hain araplarıda biliyorum(filistinli araplar asla ihanet etmedi)...araplar hususunda söylenecekler çok ama bu kadarı yeterlidir sanırım...2000 ve 2005 ve daha başka yol haritalarının barış görüşmelerinin detayları uzun ben bu görüşmelerde israili samimi gerçekçi bulmuyorum münferit olaylarda topyekün filistin halkını cezalandırması bunun kanıtıdır ve bu katliamlar israile hiç bir şey kazandırmamıştır.%2 lik kısmını çözemedim israil yüzölçümü ve kabul etmediğiniz filistin topraklarını BM kararlarını gözönünde bulundurarak paylaşabilirmisin...asla tasvip etmediğimiz yahudilere ölüm diyerek amacını aşmış tepkinin sözlerindeki eylemi filistinlilere uygulayan israil devleti vatandaşına ne söylesemki! binlerce yezidiye kucak açmış 1.5 milyon suriyeliyi misafir eden her zaman mazlumun masumun yanında durmaktan ne şartla olursa olsun taviz vermeyen bir toplumun ferdi olarak ülkem ve insanlığımla övünüyorum lütfen değer sorgulamasını kendinize yapın.
samir
07/09/14 21:05
selim müsait olduğumda yazdıklarını değerlendiricem...BENİ OYACAKLARINDAN KORKTUĞUMDAN DEĞİL BUNU AKLINDAN BİLE GEÇİRENLERE HADDİNİ BİLDİRMEK İÇİN CEVAPLAYABİLİRİM...mesajım neden seni kızdırdı ilginç halbuki gerçekleri yazmıştım.
Adınız
07/09/14 20:11
Tanrı nın yolladığı kitaplarda hiç çelişki olur mu? Mükemmel olması gereken kitaplar kendi içinde çelişebilir mi.?Ötüken bu konuda ne düşünür acaba?
Selim
07/09/14 17:40
Samir kusura bakma bu konuşma kısır döngü oldu artık. Sorularıma cevap vermiyorsun, varsa yoksa İsrail. Filistin süt beyaz, araplar aktan da ak kaşık, hepsi mazlum İslam alemi pür melek, tek suçlu İsrail. İyi niyet arıyorum dediğimde bunu demek istemişrim. OKUMADINMI? NEDEN 2000 ve 2005 TE BARIŞ TEKLİFLERİ REDDEDİLDİ? NEDEN BANA İŞGAL DEDİĞNİN HANGİ KANUNA UYMADIĞINI SÖYLEYEMİYORSUN? İŞGAL İŞGAL DİYE BAĞIRDIĞIN TOPRAKLARIN İLERİDE FİLİSTİN OLACAK TOPRAKLARIN %2 SİNİ KAPSADIĞINI BİLİYOR MUSUN? YETER YAHU! NEYMİŞ "DÜNYANIN İSRAİLE KARŞI TEPKİSİNİ ANTİSEMİTİZM DİYE PAZARLAMAK"MIŞ İSTANBULDA HALK YAHUDİLERE ÖLÜM DİYE BAĞIRMIYOR MUYDU? UTANMAZLIK YÜSZÜZLÜK VAR O DA DİZ BOYU AMA SENİN. HİÇBİR İDDİAYA CEVAP VERME, KIBRIS TÜRKTÜR AMA İSRAİL ÇAKMADIR DİYE KENDİNİ AVUT SONRA HEM HAKİM HEM SAVCI ROLÜNÜ OYNA. BUNDAN SONRA ORTAYA BİR İDDİA ATTIĞIN ZAMAN ARKASI BOŞ OLMASIN OYARLAR. İNSANLIĞINI SEVSİNLER! SENDEN CEVAP FİLAN DA BEKLEMİYORUM ZATEN YENİ HİÇ BİRŞEY SÖYLEMEDİN HİÇBİR SORUMA CEVAP VERMEDİN. Normal yazınca görmüyorsun belki büyük harfle yazınca anlarsın diye düşündüm.
samir
07/09/14 17:09
israil yıllardır aynı filmi tekrarlıyor önce filistine saldır dünyanın tepkisini nefretini kazan sonra kalabalıkların İSRAİL KATLİAMINA KARŞI TEPKİSİNİ antisemitizm diye pazarla yahudilerin israil göçüne zemin hazırla İŞGAL ETTİĞİN 4 BİN DÖNÜM ARAZİYE YENİ YERLEŞİM ALANLARI OLUŞTUR SONRADA KALK BİZ BARIŞ İSTİYORUZ ONLAR KÖTÜ BİZ İYİYİZ FÜZE ATIYORLAR TERÖR UYGULUYORLAR VS...UTANMAZLIK YÜZSÜZLÜK DİZ BOYU KİMİ KANDIRIYORSUNUZ...bu yazdıklarımdan yahudi düşmanı olduğum fikrine kapılacak gerizekalılara peşinen söylim dininiz umrumda değil insanlarınızda hiç birine düşmanlığım yok israil işgal yönetimine ve değişmez katliam politikanızı karşıyım o kadar.
webmaster
07/09/14 15:26
fahribaba nefret ve iftira içeren yorumunuz silinmiştir.
Ötüken
07/09/14 12:40
ALİ;Bizim ALLAH'ın gönderdiği dinlere kitaplara inanmadığımızı nereden çıkarıyorsun?İnanmasak zaten müslüman olamıyoruz?Bizim dile getirdiğimizi ALLAH Bakara Suesi 79. Ayette (Yazıklar olsun kendi elleriyle (nefsanî doğrultuda) bir takım bilgileri yazıp, sonra da az bir paha karşılığı için "Bu Allâh indîndendir" diyenlere!. . Yazıklar olsun elleriyle yazıya döktükleri bilgilere! Yazıklar olsun bu yolla elde ettikleri kazanca!) söylüyor.İnanmıyorsunuz diyelim ve geçelim.Bu kitabı Muhammed yazdı diyorsunuz.ALLAH sizin giblerine yine meydan okuyor. Yunus SURESİ 38. ayet....İSLAM kopya bir dindir diyorsun.ALİ.Bende buna gülüyorum.Yahudilerin yaptığını yapmamak için tırnaklarının kesme sırasını bile değiştiren bir peygamberin dini nasıl kopya olabilir?Bunuda geçtik....Yahudilik de ALLAH'ın bir dini değilmidir.O halde onun gönderdiği son dinde de ilk dinde emrettikleri olacaktır...Öyle değilmi ALİ?Öyle olmasaydı ALLAH (Haşa) yalancı olurdu dimi Ali?Yahudilere başka emretmiş,Müslümanlara başka emretmiş olurdu ALİ?
Adınız
07/09/14 11:04
fahribaba bunca teröre savaşa rağmen demek ki İsrail Fransa dan daha güçlüymüş. O zaman bu devleti nasıl yıkabilirsiniz ki? Demek ki çabalarınız boşuna.Olaya menfaat gözü ile bakabildiğin gibi bir de bu gözle bakmanı talep ediyorum.
Adınız
07/09/14 10:59
aklı iki bacak arasında olan ötüken hemen Osmanlı nın büyüklüğünü gösterme adına tarihsel bir analiz yaparak. Şöyle buyurmuş ;"...Hatta müslüman olmayanların kadılara gitmesini yasaklardı.Ne olursa olsun (karılarına kızlarına tecavüz bile edilse) her zaman müslümanlar haklı olurdu...".Böyle müthiş bir tarihsel bakışı ancak aklı iki ayak arasında olanlarda az da olsa rastlanır. Birinin de yurdumuzda yaşadığını görmekle gurur duymaktayım. Her yıl yapılan Uluslar arası Tarih Kongresine inan kı yönetim kurulu üyeliğine gözüm kapalı olarak seni aday göstereceğim. Belki de ilerde yönetim kurulu başkanı yaparlar seni bu müthiş analizlerinle.Öttüren ötüken ve benzerlerine göre tecavüz olağan sayılmaktadır. Kadınlar ise dövülmekten başka kendi cinsel arzularını tatmin eden birer nesnedir. Ötüken oğlum başkalarının kadınlarına saygın yoksa bari anana saygı göster .Hadi ötüken beni biraz eğlendir biraz sağa biraz da sola kıvırarak. Kıvır da şamaroğlan senin ne güzel kıvırdığına bakarak gıpta etsin. Bir sağa...bir sola...bir sola...bir sağa...
ALi
07/09/14 03:00
tuturmussunuz bir son din.son din bizimki onun icinde en iyi din bizimki,,,sanki din degilde son model araba hahahahaha..Allahta araba yapim sirketi,,,kafaya bak ya...sizin gercekten Allaha inanciniz olsa...butun dinler Allahindir,, ve hepside degerlidir...Allah gercekten biraz saygin olsa böyle derdin ötüken
Ötüken
06/09/14 23:16
İslamda zorlama olmasaydı ...Osmanlı feth ettiği yerlerde katliam yapardı.Müslüman olmayanları keser biçerdi.Aldığı vergilerle sadece müslüman halka yardım eder,Müslüman olmayanları köle olarak kullanırdı.Hatta müslüman olmayanların kadılara gitmesini yasaklardı.Ne olursa olsun (karılarına kızlarına tecavüz bile edilse) her zaman müslümanlar haklı olurdu.Yahudilerin ibadet etmesi yasaklanırdı.Son olarak Müslüman olmayanların müslümanlara köle olarak yaratıldığını düşünürdü....Sana gelince ALİ.ilk tek tanrılı din yada semavi din Yahudilik olabilir.Ama Allah katında son dinİSLAMdır.Bizim geçmişteki Yahudiliği inkar ettiğimiz falan yok.Ama İslam ın geldiği dakika Allah katında diğer dinlerin geçerliliği kalmamıştır....
fahribaba
06/09/14 22:23
Haberin içindeki bir cümle çok önemli. Fransadaki sıfır büyüme ve işsizlik sorunu. Yani göçün sebebi İsrail sevgisi değil herzamanki gibi maddi kaygılar ve menfaatler...
ALI
06/09/14 19:06
(sifr.tesniye,bab:18,ayet:18,19 oku incele ) okudum bir daha okudum,,sen ne anladin hala cözemedim? ötüken cok komiksin ya,,siz gercekten peygamberininizede inamiyorsunuz..,,,ya ben ne dersem diyeyim,,,asagida dedim herkez kendi kadar alir dediklerimden ne bir fazla ne bir eksik,,,,sadece kendi kadar....ben büyük bir resim cizdim,,,sen o resimdeki cakil tasina takilmissin,,,,benim cektigim resmi yalanlayin,,,resimdeki cakil taslari ile ugrasmayin....Tek Tanrili dinin su anda bilinen ilk sahibi...AKINETON ve esi Hayran oldugum kadin..NEFERTITI dir.....
Yehuda Beit - Halachmi
06/09/14 15:58
Yukaridaki makale Israel'e goc eden ailelerden bahsediyor,sonunda yabanci ellerde yaranamiyacaklarini anlamaya basliyorlar Israel YAHUDILERIN OZGUR VE KORKUSUZCA BOYUNLARI BUKUK OLMADAN VE GURUR DUYACAKLARI TEK YERDIR, TEVRAT'TA YAZILI OLDUGU GIBI CENABI HAKKIN ISRAEL IRKINA VAAD ETMIS OLDUGU (EY ISRAEL OGULLARI DUNYAYA DAGILMIS OLDUGUNUZ YERLERDEN SIZLERI TOPLAYIP TEKRAR VAAD ETMIS OLDUGUM TOPRAKLARA GETIRECEGIM VE ASLA BIR DAHA BU TOPRAKLARDAN SIZLERI KOPARMIYACAGIM) CENABI HAKKIN VAADLERI 150 yil evvel BURAYA GELEN ILK ONCU YAHUDILERLE BASLADI YERINE GELMIS OLDU 1948'de ISRAEL'de YASAYAN YAHUDILERIN NUFUSU 600 bin idi BUGUN NUFUSUMUZ 7 MILYONA YAKLASIYOR. BU ZAMAN ICERSINDE ISRAEL'e KARSI YURUTULEN SAVAS VE BINLERCE TEROR EYLEMLERI BIZLERI YIKAMADI VE YIKAMIYACAK ,CUNKU CENABI HAK BIZLE BIRLIKTE. HER YENI GELEN MUHACIR GOGSUMUZU KABARTIYOR. OTUKEN BEY'E GELINCE ISLAM 'DA zorlama yoktur. ISTE SIMDI BENI GULDURDUN. MUHAMMED'in ZAMANINDA KILIC ZORUYLA (YA MUHAMMED YA OLUM) insanlara kabul ettirilmege baslandi . Bugunde aynisini ISLAMI TEROR ORGUTLERI ZORBALIKLA SIDDET VE CINAYETLER ISLEYEREK YAPIYORLAR ,BUTUN DUNYA BUNLARI GORUYOR, BILMESEYDI VE GORMESEYDIK ,HAKLISIN DIYEBILIRDIK. YASIN MUSAITSE BELKI HATIRLARSI 20 ,25 sene evvel SALMAN RUSDI ADINDA BIR MUSLUMAN YAZAR SEYTANIN AYETLERI ADI ALTINDA BIR KITAP YAZMISTI. ISLAM DUNYASI CALKALANDI,IMAMLAR ADAMA OLUM FERMANI CIKARDILAR,BUGUNE DEK KORUMA ALTINDA .EGER YAZDIKLARI DOGRU OLMASAYDI MUSLUMANLAR BUNA GULUP GECERLERDI,BIZLERE BAKIN TEVRAT'A DEVAMLI OLARAK HAKARET EDILDIGI HALDE YAHUDILER BUNA GULUP GECERLER. NEDENMI? DIYECEKSIN .CUNKU DINIMIZE KARSI EDILEN HAKARETLERIN ,IFTIRA VE YALANDAN BASKA BIR SEY YANI HAKIKAT OLMADIGINI BILDIGIMIZ ICIN GULUP GECERIZ. BOYLE BIR DINLE SEREFLENMEK SEREFSIZLIK OLUR. ISRAELDE ALICI BULAMAZSIN .MALINI BASKA DIYARLARDA PAZARLAMAYA BAK BURADA IFLAS EDERSIN. HADI GULE GULE ,SANSIN BOL OLSUN.
Ötüken
06/09/14 10:24
İSLAM ne zamanki Dünya ya ayak bastı.O an itibaren başka din min kalmamıştır.Yer yüzünde İSLAM dan başka din yoktur.TANIMIYORUM! İSLAM Tevrat da İncilde bahsedilen son peygamberin dinidir.Kitabınız da yazıyor yahu.Hemde değiştirilmesine bozulmasına rağmen.(sifr.tesniye,bab:18,ayet:18,19 oku incele ) Bizim dininize karıştığımız yok.İstediğiniz gibi yaşayın.İSLAM da zorlama yoktur.İnşaAllah ALLAH sizide İSLAM la şereflendirir....
ALI
06/09/14 02:03
Sami dil ailesi veya Semitik diller olarak bilinen Asya-Afrika dil ailesinin ana alt grubunu oluşturan diller. Orta Doğu'da yaygın olan antik dillerin çoğunu kapsamaktadır. Bunların arasında Arapça, İbranice ve Aramice en fazla konuşulan sami dillerdir. Ayrıca Fenikece ve Akadca da Sami dil ailesinin mensubudur. Ama bu iki dil günümüzde konuşulmamaktadır. İbranice, Arapça, Aramice'nin lehçelerinden olan Süryanice de bölgede kullanılan Sami dillere örnek olarak gösterilebilir. Sami adı Nuh'un oğlu Sam'dan gelmektedir. Sami veya Semitik tabiri günümüzde daha çok İbrani ve Arapları tanımlamakta kullanılır. Bununla birlikte anti-semitik kelimesi Yahudilere karşı düşmanlık veya önyargı besleyen kişileri tanımlamakta kullanılır aciklama babindan bunu yazdimm,,,yani ha yahudi..ha arap ayni kan genleri ayni kökleri ayni yahu bunlar özbe öz kardes... dimi..ama düsman kardes..dogrumu inaclari ise eski misirdan ilk tek tanrili dinin kurucusu..fravun AKINETON ve karisi nefertitiden gelir...simdi bizim müslümanlara desemki akineton mabete girmeden önce abdest alirdi ayni muslanlarin aldiigi gibi ne oldu AKINETONUN kurdugu tek tanri dini..Tanrin adida ATON dur..Akineton bulasici hastaliktan ölünce,tekrar eski din putperstlik ten tanrili akineton un dini yerlen bir eder..gene ra ve öteki tanrilar basa gelir...putperesttlik baslar..Akinetonun mabetlerinin yapimimda calisan duvarci ustasi..musa isimli duvarci..duvarcilarin meslek odasi olan..(mosan)larin yardimi ile yeni tek tanrili din olan,,,museviligin temelini atar,,ve anavatanlari misirdan ayilir.sian cölü bugunki gazze ramallah.. bunlar hep ayni bolge gelir yerlesirler. ATON dini artik muselik dini altinda yeseririr.hristiyanlik ve islam,,,özde museviligin bir koludur..farkli bir din degillerdir...tek bir din vardir,, oda museviliktir.. al islam aile,miras,ceza hukkunu musevi aile miras.ceaza hukiki ile bire bir aynidir..yalanalayin hadi....islam hirsizin elini kesiyor musevi hukkunda el kesme yokmu,siz aynisiniz ya yapmayin bu kan ,bu kin nedir ya?zürich badener str de yahudilerlen muslumanlar özeliklen ayni mahalede yasiyor,,bit yahudi.yada bir müslüman bir birinin kesitgi hayvani yer,, helalleri haramlari aynidir bire biridir.. bir nuseviye en yakin olmasi gereken bir müslümandir...hiristiyan degil..bir müslümanda en yakin olan da bir müsevidir aslinda.,...size diyorum müslüman ve müseviler acin gözünü biraz okuyun anlayin,,,siz hem kan kardesisiniz hemde inanc kardesi,,,,yalanlayin ALi nin dediklerini hadi bekliyorum,.....
ilan
05/09/14 17:16
Ötüken cevabını bekliyorum. erkekçe duruş göster kıvırma!
selim
05/09/14 17:05
Ötüken "biz" derken kimi kastediyorsun? Antisemitizm İsrail kurulduğundan önce yok muydu? "Tasvip etmiyoruz" derken bunu önlemek içine ne yapıyorsun?
Ötüken
05/09/14 16:40
Aleme peygamber katili olarak ün salmış bir Din toplumuna ne yapılmasını bekliyordunuz ki?İnsanların Yahudi diyince içlerinde bir ürperdi oluşuyor.Tabi ki biz bunu desteklemiyoruz.Din ayrımcılığı yapmıyoruz.Ama bu gibi durumlar hep İsrail in savaş politikaları yüzünden gerçekleşiyor.Gerçekleri inkar etmeye gerek yok....

Haber Merkezi