Haber Merkezi

23/08/14

Hollywoodun ağır topları İsraili destekliyorlar

 

 Sadece birkaç artistin İsrail lehine konuştuğu, haftalar süren sessizlikten sonra tanınmış artist ve yönetmenleri İsraili destekleyen bir bildiriyi imzalamaya başladılar. Pazar günü yayınlanacak bildiri İsraili destekliyor ve Hamasla olan çatışmanın barış yoluyla çözülmesini diliyor.

 Billboard, Variety ve Hollywood reporter dergilerinde Pazar günü yayınlanacak bildiri daha sonra ABD nin büyük gazetelerinde de yayınlanacak.

İmzalayanlar arasinda Sarah Silverman, Seth Rogeni Arnold Schwartzenegger, Sylvester Styallone, Kelsey Gramma, Benji Madden, yazar Aaron Sorkin, prodüktör Michael Rotenberg, Avi Lerner, Haim Saban, kompozitör Michael Nyman ve manajer Danny Sussman var.

Dana önce İsraile destek veren Roseanne Barr ve Mayim Bialik te bildiriyi imzalayanlardan.

 

John Voigt de geçtiğimiz hafta İsrail lehine bir konuşma yapmıştı.

Bildiri, Penelope Cruz ve eşi Javier Bardem dahim bazı artistlerin İsraili kınamalarından sonra hazırlandı. Filistine desteğini bildirenler arasında Rihanna, Jonathan Demme, Wallace Shawn ve Selena Gomez var.

Bildirinin sponsoru, İsrailin artistik ve kültürel boykotuna karşı çıkan Creative Commumnity for Peace (Barışı destekleyen Yaratıcı Topluluk).

200 kadar meşhurun imzaladığı bildirinin metni şöyle

Bu bildiriyi imzalayan bizler, İsrail ve Filistinlilerin Gazzedeki korkunç can kayıpları karşısında üzüntü duyuyoruz. İki tarafın da acı çekmesi bizi de acıya boğuyor ve bu çatışmanın  bölgeye barış getircek bir şekilde çözümlenmesini ümit ediyoruz.


Barış ve adalet prensiplerine tamamen bağlı olduğumuzu bildiriken, Hamas’ın kuruluş bildirisindeki nefret ve katliam ideolojisine de kesinlikle karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Yedinci paragraf “Arkamda bir Yahudi saklanıyor. Gel ve onu öldür!” diyor.”  Hamas’ın kurucularından birisinin oğlu da bu örgütün aslının ne olduğunu anlatmıştı.  

Hamasın İsrail şehirlerine roket saldırıları yapmasınai ve kendi halkını rehine olarak tutmasına izin verilemez. Hastanelerin anaacı şifa dağıtmaktır. Silahları saklamak değil. Çocuklar gereceğin ümididir. Canlı kalkan değildirler.

Demokratik değerleri destekler, ve sanatın insanları iyileştiren ve değiştiren gücünün barış köprüleri kurmasını dileriz.

Bildiriye imza atan sanatçılar:

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Adınız
03/09/14 14:59
pardon samiroğlan demek istemiştim....
Adınız
01/09/14 07:24
OPERASYON sözcüğünü sevmeyiz ancak HAREKAT sözcüğünü çok severiz nedense. HAREKATI Kıbrıs ile özdeşleştiririz. OPERASYONU ise İsrail ile. Hâlbuki Operasyon ile harekat aynı şeydir.Yani eşşşek merkeptir.Merkep de eşşşektir.Öyle değil mi samiroğlan?
Adınız
31/08/14 21:49
birileri bu şaşkın oğlana "Captcha text isn't correct." ne olduğunu öğretsin.Yoksa bu samiroğlan moderatörün kafasını devamlı sıkacak,benim yazım çıkmıyor diye...yoksa etraftan şamar yiye yiye samiroğlan şaşkonoğlana dönüşecek.göz göre kaybedeceğiz...lütfen acil müdahale rica ediyorum.
Adınız
31/08/14 17:53
bak şu konuşan samiroğlana. fetih neymiş işgal neymiş diye ders vermeye kalkıyor. Oğlum sen hiç mi Türkçe derslerine girmedin. Fetih bir daha geri vermemek adına uzun süreli işgaldir. İşgal ise geri vermek adına kısa süreli fetihtir. eşşeği beyaza boyarsan at diye satamazsın. Satsan bile bir gün yağmurda o boya öyle bir çözülür ki merkep olduğu ortaya çıkar. Yani işin Türkçesi mekkare eşek olamaz, eşşek de mekkare olamaz. Âmâ sen o kadar kurnazsın ki milleti kazıklama adına onu da yaparsın. Neyse fetih demek ki kutsal bir şey uğruna yapılıyormuş kutsallığı senin kafan mı tayin ediyor? Yoksa fethedilen taraf mı? Bizans da adalet mi yoktu? Adaleti başka bir dine mensup olan bir topluluk mu yerine getirecekti Hristiyanlara? Peki İsrail Gazze yi şimdi fetih ederse Hamas a adalet mi getirecek. Yapma Samir oğlan inan ki sana acıyorum her gün biraz daha batıyorsun. Boğulmanı hazin bir şekilde izliyorum.
Hayim
31/08/14 09:07
Ne yazık ki olaylardan haberin yok çarpık bildiklerini düzelteceğim. ÖLdürülenler ne silahsız nede masum. Çocuklarının arkasına sığınarak senin çocuklarına ateş edenlere ne yapardın acaba? Ölenlerden yarısının sikahlı TERÖRİST olduğunu da bil. Bir de söyle bana: Evine roket depeolanmasını, temelinden tünel kazılmasını kabul eden terörist midir değil midir? FETİH e ggelince. Ben almayayım desem yok illaki İslamın adaletini tat mı diyeceksin? Osmanlı tarihini üniversitede okudum, sana anlatılmayanlar dahil. Bu yersiz milliyetçiliği bırak artık yalan dünyasında yaşıyorsun. Osmanlı diğer bütün imparatorluklar gibi emperyalist idi ve işgal ile yaşardı. Nitekim işgal edemediği gün gerilemeye başladı. Cehalet demişken...kurulduğundan bu güne İsrail insanlığa ne vermiş? Bu sitede boykot üzerine bir yazı var onu bir oku. Elindeki telefon veya bilgisayar dahil İsraile borçlusun. Ne olur benim dinim bana senin dinin sana artık gına gelmeye başladı. Bari İslam adına kesilen kelleler çoğaldığında beni "hak dinine" davet etme. Eminim haklısın İslam iyi insanlar kötüdür. Ama ya bende kötü olursam? Kelle kesen Yahudilere pek rastlanmıyor da.
Alon
31/08/14 06:04
Bu ne fetihmiş ya :-)) istanbulu asıl sahiplerinden al ve buna fetih de..Ayasofya kilisesinin 1300 üncü yılında al onu cami yap..Nasıl bir hoşgörüymüş bu..Kendinizi kandırın siz
samir
31/08/14 03:45
Hayim düzeltmeye başlamadan önce bozmaktan dağıtmaktan vazgeçmelisin YAZDIĞIM MESAJI ÇARPITMAMALISIN.ne amaçla olursa olsun silahsız masum hatta çocuk ikibin kişiyi vahşice öldürmek KATLİAMDIR! islam mesajının önündeki engelleri kaldırmak adına FETİHLER; bütün insanları kılıç zoruyla müslüman yapmak için değil islam dininin hoşgörüsünü adaletini yüceliğini despot tekfurlarca yönetilen ülkelerdeki halka anlatmak tanıtmak zaten zulüm altındaki insanları zalimlerin elinden kurtarmak amacıyla yapılmıştır ve başka dinlere mensup halkın özgürce yaşaması teminat altına alınmıştır.yanıbaşımızdaki 400 yıl osmanlı hakimiyetinde kalan yunanistanın dini nedir:) osmanlı imparatorluğunun islam adaleti hoşgörüsü merhamet ve şefkat duygusu bu sayfalara sığmaz 60 yıldır insanlığa savaş ve nefretten başka bişey kazandırmayan israilin 600 yıl insanlığı huzur ve barış içinde yöneten osmanlıya işgalci demesi cahillikten başka bir şey değil.bu nedenle OSMANLI TARİHİNİ okumanı tavsiye ediyor fetihlerde atalarımın yaptığı gibi seni İSLAM dinine adalete huzura gerçeğe ve mutlak kurtuluşa davet ediyorum ALLAH hidayet nasip etsin.bu konu ve sayfada son mesajımdır saygılarımla.
Hayim
31/08/14 00:51
Koyu dindar müslümanlar nekadar ilginç oluyorlar. Fetih "islamın önündeki engellerie kaldırmak" mış. Arkadaş senin dinin sana benim dinim bana. Ne fetih istiyorum ne de İslam! İşgali de biz mi iyi biliriz??? Övündüğün Osmanlının İŞGAL ettiği Trakyadan Avusturyaya kadar Avrupa coğrafyasına sor bakalım. "Feth edilmişler", yani islamın mesajının önündeki engeller kanla kalkmış. Bu konuda ne düşünüyorlar? İŞİD DEN NE FARKI VAR BU SÖYLEDİĞİNİN?
Hayim
31/08/14 00:40
Samir düzeltmeye nereden başlasamki? İsrailin yaptığınına katliam diyorsun çünkü sana söylenen gösterilen bu, inanmak ta iline geliyor. Hiçbir haksızlığa göz yumma, fakat senin yerinde olsam zamanımı dininin adını terör dinine çıkartan İŞİD ve diğerleriye mücadele ederdi. İSrail senin düşmanın değil ama bunu anlamaktan ışık yılı uzaksın. Bu topraklarda yaşama hakkımızın ne zaman var olacağını da bırak biz karar verelim. Atalarının burada şehit vermiş olmalarının konuyla ilgisi yok ve sana buralarda herhangi bir hak tanımaz! Bırak ki, Hamas gibileri olmasa barış yakın, İsrailin çoğunlupu iki devletli bir çözüme razı. fetih ve işgal arasındaki farkın anlatmışsın sağol çok güldüm. Demek Fetih islam mesajının önünü kesen engelleri ortadan kaldırmak :)))) Peki islam mesajını duymak istemeyenler varsa??? FETİH İŞGALDİR İŞGAL DE FETİH BUNU BOŞUNA SAVUNMA. OSMANLI DA İŞGAL ETTİĞİ YERLERİ ZAMANIN TÜM EMPERYALİSTLERİ GİBİ SÖMÜRMÜŞTÜR. HALKTAN VERGİ ALMIŞTIR ERKEK ÇOCUKLARI AİLELERİNDEN AYIRMIŞTIR. Bunlar da fethin bir parçası herhalde :)) Acaba sormuşlarmı avrupalılara "size islamın mesajını getirdik istiyor musnuz" diye...İsrailin İşgaline gelince. Önüne bir harita aç, bak bakalım İslamın "fetihleri" karşısında yahudi "işgali" nin boyun ne. Öznesi değişik olsa bile son lafına katılıyorum. Yani eşek eşekoğlu eşektir değişmez:))
webmaster
30/08/14 23:56
canilecanan bu forumda İsrailin "Nazi benzeri politikaları"ndan bahseden antisemitliği cehaletinden büyük yorumları yayınlanmadığımızdan son yaptığınız yorum silinmiştir. Holokostun anısına saygı duymanızı rica ediyorum. Teşekkürler
webmaster
30/08/14 23:52
İhsan maaşımızı verdiğiniz gün siteyi ne zaman güncellememiz gerektiğini de söyleme hakkına sahip olursunuz. Yayınlamadığımız yorumunuz yok fakat bu kibirli küçümseyen neredeyse hakarete varacak ("değmezsiniz") tarzı bırakmazsanız bir sonraki yorumunuzun neden yayınlanmadığını sormayın
İhsan
30/08/14 16:12
noldu hasturk yazımı niye yayınlanmadınız.Yazdıklarım ağır mı geldi arkadaşa yada arkadaş nezlinde sizlere.
Alon
29/08/14 17:39
Bu toprakları işgal eden Asur, Babil, Pers, Helenler, Romalılar,Araplar, Osmanlılar, İngilizler tarihin hiçbir döneminde filistin isimli bir devleti veya krallığı işgal etmemiştir. Bırakın devlet veya krallığı , filistin isimli bir milletle bile yüzleşmemiştir.Batı Şeriadakiler Ürdünlü, Gazzedekiler Mısırlıyken birdenbire vahiy gelmiş filistin isimli bir millet oluvermişler.
İhsan
29/08/14 06:22
benim sorunumun ne olduğu seni ilgilendirmez çocuk..Herşeyin en iyisini kendilerinin bildiğini sanan megolamanlar gibi kendi gördüklerine değil benim sözlerime inanammamı istiyorsunuz ama nafile,hemde değmezsiniz.İsrail 70 yıldır ara vermeden Filistin halkının evlerini, tarlalarını, topraklarını ve canlarını elinden alıyor. Bir insanın katil, hırsız, zalim, düzenbaz, yalancı, riyakar, acımasız gibi tüm kötülükleri yapması pek nadirdir. Ama İsrail ve banisi Yahudi toplumunun ekseriyeti bu kadar günahı yıllardır aynı anda işliyor.Evet filistin diye bir yer oldu tarihte hemde israilden çook daha eski.Bunu sanada diğer merak edenlerede rahatlıkla kanıtlarım ama dediğim gibi değmezsiniz.
samir
29/08/14 03:12
Hayim senin mantığını çözemedim ışidın uyguladığı vahşet suriyede öldürülen binlerce insan islam adı altında farklı terörist gurupların varlığı israilin FİLİSTİNDE KATLİAM YAPMASINA GÖZ YUMMAMIZIMI GEREKTİRİYOR!!! bu sayfada alt mesajlarımda islam adını kullanıp vahşet yapan ışıd için çeşitli platformlarda tepki verdiğimi yazdım NEDEN GÖRMEK İSTEMİYORSUN? ve israilin zulmünü örtbas etmek bu zulmü haklı çıkarmak için daha büyük bir vahşeti örnek verip katliama öncelik atamak nasıl bir mantıkdır? israil TÜRKİYE filistin eksenli bu sitede neden suriyedeki vahabilerden söz edelim yada ıraklı türkmenlerin sorunlarını buraya yazmamın ezidilerin katledilişini bu platformda tartışmam ne kadar anlamlı olur?FİLİSTİN ATALARIMIN 50 BİN ŞEHİT VERDİĞİ TOPRAKLARDIR VE BU TOPRAKLARDAKİ YAŞAMA HAKKINIZ ADİL BAGIMSIZ BİR FİLİSTİN DEVLETİNİ KABUL ETTİĞİNİZDE VAR OLACAKTIR....adınız kelime ve anlamlarıyla sıkıntın var galiba:)) fetih ve işgal kesinlikle aynı şey değildir.FETİH savaşarakta olsa elegeçirdiği topraklara adaleti hoşgörüyü huzuru getirip topraklarını genişletmek açmak açılmak İslâm mesajının önündeki engelleri kaldırmak manasındadır Fetih bir istilâ ve sömürü savaşı değildir.İŞGAL(iyi biliyorsunuz ama açıklayalım) alıkoyma engelleme zorla ele geçirmek ve ele geçirilen yerde zulumle zorla hükmetmektir.örnek abdnin ırak işgali huzur ve barış getirmedi israilin filistin işgali malum yani eşek eşekoğlu eşektir değişmez:))
Adınız
28/08/14 22:58
CANİLECANAN TENAKUZUN DANİSKASI BİR TARAFTAN "Her İsrail eleştirisi yapan İslamcı olmak zorunda mı? Alakasız insanları bile İslamcılıkla suçluyorsunuz?" DİYEREK GENELLEMEYE KARŞI ÇIKARKEN ,"Yahudiler yeni binyılda hala eski kodlar ve korkularla devam etme eğiliminde." VE ""Yahudi" kelimesini bir hakaret olarak kullanan ırkçı Sözcü gibi gazeteler ya da soysop avcılığı yapan adı malum internet sitesine sırf Erdoğan'a çakıyor diye bu desteğiniz nedir?" DERKEN GENELLEME YAPIYOR.SİZİN GİBİLER ARKALARINA BAKMADAN BÖYLE GAFLET VE DELALET İÇİNDE OLURLAR.(SİZİN GİBİLER DERKEN GENELLEME YAPMIYORUM SEN VE SANA BENZİYENLERİ KASTEDİYORUM.
Adınız
28/08/14 07:01
fetih yani İŞGAL. Fetih kelimesini çok severiz ama İŞGALİ asla. fetihi İstanbul la özdeştiririz işgali Filistin ile. Ama benim bildiğim merkep eşektir, eşek de merkeptir. Yanılıyor muyum samiroğlan?
hayim
28/08/14 06:58
ihsan dediğim çok açık. Filistin diye bir ülke hiçbir zaman yoktu. Dolayısıyla işgal da edilemez. Şaşırdın mı? Hadi bana tersini ispat et. (Filistin diye bir halk ta yoktu ama boşver ikisi birden sana ağır gelir) İsrailin sınırları çok belli. Belirli olmayan kurulacak Filistin devletinin 67 sınırlarındaki üç beş km düzeltmeleri o kadar :) her söylenene inanma Fırat filan hikaye. Şu edebiyat parçalamayı da bırakın artık yok "küresel zorbaların aldığı kararmış" yok "kan ve gözyaşı vaadeden israilmiş" Sorun İsrail değil anlamıyormusun. Sorun sana yutturlan martavallar. Sen önce ülkendeki derlerle meşgul ol, sonra ümmetindeki katillerle boğuş ondan sonra Filistinlileri koru. Gölge etme başka ihsan istemem!
İhsan
28/08/14 06:06
hayim herhangi bir ülkeyi işgal etmek için o ülkenin varolması lazım derken ne demek istiyorsun sen.İsrailin sınırları belli bir devlet mi?Küresel zorbaların aldığı bir kararla topraklarının yarısından fazlasını kaybeden Filistin, elli yıldır muhacir bir halk, dört milyon Filistinlinin ikamet edeceği bir yer hala yok.Diğer komşu ülkelere benzer şeyler yapıldığında gene aynı şeyleri mi söyliceksiniz.Kutsal kitabınıza göre fırat nerde bulunuyor.Kurulduğundan beri ne kendine ne başkasına kan ve gözyaşı vaad etmeyen isralin türeteceği hamaslar biter mi sence
hayim
28/08/14 04:50
Samir anlaşamıyoruz. Bak herhangi bir ülkeyi işgal etmek için o ülkenin varolması lazım. İkincisi, hiçbir ülkenin meşruluğu BM tarafından BİLE teyid edilen İsrailinki kadar değildir. Gerisini merak etme. İsrail de kanla korundu. Bu ülkede yaşıyorsak hayatını verenlerin sayesinde yaşıyoruz BM sayesinde değil. Bir de BM kararlarına uymuyor dediğinde kendi ülkenden örnek verdim. Filistinde olan biteni bildiğini sanıyorsun. İnancın yüzünden veya sayesinde olaylara bir filtreden geçirip bakıyorsun. Sana tekrar ve tekrar söylüyorum ÖNCE KAPINI ÖNÜNÜ TEMİZLE kendi gözündeki merteği görmeyip elin çöpüne karışma. Bak Müslüman İŞİD bugün 300 kişiyi daha katletmiş! Sana aynı şekilde cevap verip cahillerle konuşurken sivri kırıcı hatta hakaret gibi algılanmayan sözler etmek zor diyebilirim. Bak iddia ediyorum, Filistin konusun bilmeden konuşuyorsun. Ha bana şunu diyebilirsin orası islam toprağıdır sizin hakkınız yoktur
samir
28/08/14 02:56
Hayim israilin kuruluşunu ve filistin işgalini meşrulaştırmak için BM kararlarını örnek verirseniz yada dayanak olarak gösterirseniz BM nin aleyhinize olan kararlarına neden uymuyorsunuz diye elbette sorarım. Ülkemin abd denetimindeki ikiyüzlü işe yaramaz bir teşkilat olan BM ye üyeliğini hep eleştirmişimdir:) NOT: MESAJLARIMIN SİVRİ KIRICI HATTA HAKARET GİBİ ALGILANMASI BENİM SUÇUM DEĞİL KONU İTİBARİYLE SİYASİ VE ÇETREFİLLİ FİLİSTİN SORUNUNA KİMSEYİ KIRMADAN BİŞEYLER YAZMAK MÜMKÜN OLMUYOR MALESEF.
samir
28/08/14 01:22
webmaster öldürülen binlerce filistinli ve barış konusunda beceriksiz bir israil olduğunu anlatmak adına bu ifadeyi kullandım...''sicili bozukların bayrağı'' eksik ve sözlerimi çarpıtmak olur!!! örneğin teknoloji konusunda sicili temiz ve başarılı olabilirsiniz! işgal edilen topraklarda varolduğu için bayrak değil simge dedim..herneyse empati yaptığımda Hayim gibi dar düşünen arkadaşlara ve inandıkları değerlere hakaret gibi algılanabilir bu nedenle O SÖZLERİMİ GERİ ALIYORUM.
hayim
27/08/14 21:18
ettiğin hakareti geri alıp özür dilemezsen sana bu son cevabım. Neye istersen inanabilirsin, kimseye hakarete hakkın yok!
hayim
27/08/14 21:15
samir fena yan çiziyorsun. demokrasi dedin sana örnek verdim. Birleşmiş milletler dedin sana örnek verdim. İşgal dedin bir örnek daha. Sıkıştın köy kurnazını oynuyorsun. Ne yazık ki doğru. demokraside Türkiye İsrailden çok uzak. BM kararlarının istemediklerini Türkiyede dinlemiyor. Uluslararası kanunlara göre de Türkiye Kıbrısta UCM de yargılanan bir işgalci. Tekrar ediyorum cam evden oturanlar taş atmasınlar.
webmaster
27/08/14 21:11
hayim bu ifade gözümden kaçmış. samirden bu sözünü geri almasını rica edeceğim. "sicili bozukların bayrağı" bu sitede kabul edeceğimiz bir ifade değil.
samir
27/08/14 20:30
Hayim bu sayfada 10 mesaj geri gittiğinde demokrasi konusunda düşüncelerimi söylemiştim...konuştuklarımızın geziyle alakası yoksa gezi parkını bana neden soruyorsun:))
hayim
27/08/14 19:07
Sayın webmaster hakaret kabul etmeyen sitenizde "sicili bozuk işgalcilerin bayrağı" lafını nasıl yayınlarsınız? Bu bir hakaret değil mi? Samir sicili bozuk lafını sana aynen iade ediyorum. Vatan Millet Sakarya laf salatası yapıyorsun. Burada sana tekrar tekrar söylenen önce kendi kapının önünü temizlemen. Demokrasiye pek laf edemedin, tek lafın Kıbrrısa mı? Konunuz Birleşmiş Milletlerin kararlarıydı. Osmanlının Kıbrısı ıne zaman istila ettiği değil! Şİmdi aklıma şunu getirdin. Osmanlı 1517 de buraları da işgal etmişti. sence burada da Türk askerimi olması lazım? Konuştuklarımızın ne geziyle ne cumhurbaşkanıyla alakası var. Lütfen sıkıştığın zaman zıplama. Aynı konuda kal. Demokrasi konusunda cevabını da bekleyeceğim. Lütfen hakaretsiz olsun.
samir
27/08/14 15:02
webmaster mesajlarımı neden yayınlamıyorsunuz israili işgalci bir kuvvet olarak düşünmem sizin demokrasi! kriterlerinize uymuyormu yoksa?
Adınız
27/08/14 11:03
Ahhh...yazdıklarını unutan canilecanan "Ne yani, İsrail'e destek verenler kadar vermeyen ünlüler de var?" derken, ben de ne demişim ;"...penolope ablamız sahneyi çıkıp ...". Sanki mata hari den bahsetmişim gibi," Söylemediğim şeyleri bana atfetmişsiniz,..." diye buyurmuşsun. Yaa bu kadar kıvırmayı nereden öğrendiniz Allah aşkına?
samir
27/08/14 02:26
Korku! işte bunu en büyük hakaret sayarım asil TÜRK milletinde zalimlere karşı asla bu hissin yeri yoktur. barış ve insanlık adına sicili bozuk işgalcilerin simgesini bayrağımın yanına yakıştıramamış olabilirim dünya görüşüm nedeniyle sağ tarafa bakmayı tercih ederim:)) barışın tesisi simgelerin yanyana gelmesiyle değil kalplerin öldürülen çocuklar için birlikte ağlamasıyla mümkün olur...TEKRAR TEKRAR YAZMAMA RAĞMEN IRAKTA SURİYEDE DOĞU TÜRKİSTANDA YAŞANAN VAHŞETİ İSLAMCI MÜSLÜMAN ADI ALTINDA HAREKET EDEN KİM İÇİN ÇALIŞTIĞI BELİRSİZ CANİ VARLIKLARA TEPKİ GÖSTERMEDİĞİMİ SÖYLÜYORSUN!!! FİLİSTİNDEKİ KATLİAMDAN ÇOK DAHA BÜYÜK İÇİMİ YAKAN BU İNSANLIK DIŞI SAVAŞA LANET EDİYOR ÇEŞİTLİ SİTELERE VE ÜLKEMİN YETKİLİ KURUMLARINA TEPKİ MESAJLARI YOLLUYORUM.(hayim 1570 li yıllardan beri sahibi olduğumuz kıbrısta elbette TÜRK ordusu olacak bu topraklar 50-60 yıl önce çeşitli entrikalarla işgal edilmedi karıştırmayalım lütfen...gezi ve gezicilere cevap tayyip erdoğanın cumhurbaşkanı olmasıdır bilmem anlatabildimmi?
canilecanan
27/08/14 00:28
"Adınız" nickiyle yazan şahıs. Zihinsel ölçünüz ve üslubunuz, yaptığınız yorumdan anlaşılmaktadır. Söylemediğim şeyleri bana atfetmişsiniz, ben işlerin magazin yönüyle şahsi olarak pek fazla ilgilenmem, konu İsrail veya değil, toplumumuzun magazinle boca edilmesine de hep isyan ettim. Ancak magazin ve ünlüler sizin ilgi alanınıza giriyorsa ne ala.. Yalnız bana isimlerle gelmeyin. Tanımadığınız biri hakkında "o senin pek çok sevdiğin sözler??" yazmışsınız, bilmiyorum hangi sözler ama burada özellikle sözünü açtığınıza göre sizin bilinçaltınıza dokunan sözler olmalı. / Sitenin amacından bahsetmişsiniz. "Dostluk ve Barış"tan bahsetmek size bir kaç beden büyük gelir "Adınız", siz kendi dünyanızdaki takıntılarınız ve aşağılamalarınızla, bildiğiniz gibi devam edin.
Adınız
26/08/14 20:15
ya canilecanan kardeşler,penolope ablamız sahneyi çıkıp o senin pek çok sevdiğin sözleri sarfederken,gazetelerimizde boy boy posterlerini yayınlanırken bir şey demiyorsun da 250 sinemacının yorumu mu senin zoruna gidiyor.Kıskançlık çok kötü bir şey.İnsanı kötülüğe sürekler.Aman dikkat edin.
Adınız
26/08/14 20:01
samiroğlan madem ki o hakkı kendinde görüyorsun biraz sola doğru git o vampirlerin istavrozdan korktuğu ve irkildiği gibi senin de korktuğun altı köşeli davut yıldızını görürsün. Ancak inanıyorum ki o sembolü görmemek adına sol gözünü kapatıyorsundur. Ancak sana anlatayım Türk bayrağının biraz solunda senin görmeye cesaret edemediğin Yahudi yıldızı var .Bu nedenle o Yahudi bayrağı ile Türk bayrağı yan yana durmasının nedeni de site yöneticilerinin iki devlet arasında barışın tesis edilmesi özlemidir. Ancak senin gibiler davut yıldızını göremediklerinden sol gözleri kapalı olması nedeniyle bu dostluk eline pek el uzatmazlar. Senin gibilerin el uzattıkları binlerce km ötede olan kendi tehvidinden olanları görüp de 100 km ötedeki kendi tehvidinde olup da üstelik ırkdaşlarını görmemezlikten gelmektesiniz. Bu durumda şöyle bir mantık durumu söz konusu.Ölenlerin her iki kısmı islam mensubu. Biri üstelik ırkdaş olmak nedeniyle daha yakın. O zaman sorun nerede? Anlamadın değil mi samiroğlan? El cevap birinin hasmı YAHUDİ diğeri İSLAM. Maksat ölüm değil. Önemli olan karşı tarafın dini. Kusursuz olmak böyle bir şey galiba.
ihsan
26/08/14 18:53
hayim sorduğun sorular tamamen arızalı.her cümleden sonra ofsayt bayrağının kalkmasına sebep oluyor.
Hayim
26/08/14 11:40
Öncelikle Atatürkün adını büyük harfle yazmanı rica ediyorum. Saygı duyman güzel, bence minnettar da olman lazım. Kİnayelerine gelince..hani camdan evi olanlar sağa sola taş atmasın derler ya. Türkiye kurulduğunda gayrimüslim nüfusuyla bugünkünü karşılaştır, bukadar adam neden yokoldu diye kendine bir demokrasi sorusu sor. (Sahi kaç tane ermeni, yahudi yargıç ve subay var demoratik Türkiyede?) Arkasından İsraildeki azınlıklara bir bak. 1948 ile bugünü karşılaştır. Sonra diğer konuya geçelim: Kıbrısta neden Türk ordusu var, Türkiyeden kaç "göçmen" gitmiş, ve Türkiye neden bu konuda uluslararası ceza mahkemesinde dava ediliyor diye bir soru daha sor...En son soruyu da Gezi parkı sebepsiz ikide bir neden kapatılıyor diye soruver, ondan sonra seninle demokrasi tartışalım.
samir
26/08/14 03:45
adınız yorum yazdığım sitenin üstünde anlı şanlı TÜRK bayrağı ve atatürkten yüzyıllar önce oluşmuş asil kimliğimi simgeleyen TÜRK kelimesi var dolayısıyla mesaj yazmak yada eleştirmek için yeterli sebepe sahibim.atatürk e gelince TÜRKİYEMİZE büyük hizmetlerde bulunmuş her ne kadar ülkemize zararlı politikaları olsada değeri tartışılmaz büyük bir komutan saygı duyuyorum.fakat bu döneminde kukla bir hükümet olduğuna eminim belki zamanın şartları atatürk gibi bir lideri dahi bu konuda çaresiz bırakmıştır tartışılır...demokrasi konusunda evet ne israili nede abd yi yakalayamadık yöneticilerimizin hatası israili yada suriyeyi işgal ederek kaynaklarına konup halkınada katliam yaparak demokrasi kültürümüzü geliştiremediler hatta sinegog ve kiliselerin önüne bir tabur askerle 80 yaşından küçükler giremez kuralıyla ileri demokrasiyi yakalama şansımız bile varken bu konuda sana katılıyorum hiç demokratik değiliz:)
canilecanan
25/08/14 23:53
Bu tarz haberler midemi bulandırıyor. Ne yani, İsrail'e destek verenler kadar vermeyen ünlüler de var? Desteklemeyenler ya da Yahudi eleştirisi yapanların kariyerleri sarsıldığı için itina ile susturuluyorlar. / (İsrail doğumlu veya İsrail vatandaşı olanlar hariç) İsrail'i desteklediğini söyleyen ünlülerin hepsi midemi bulandıran bir PR reklam çalışması içerisinde.. Onlar ışıkların altında pozlar verip poz keserken mi Ortadoğu'daki sorun çözülecek? / Bu arada yorumlar kısmına baktığımda şunu gördüm ki maxido adlı yorumcunun mesajına "İslamcı" olduğu varsayılarak o yafta üzerinden cevaplar verilmiş. Her İsrail eleştirisi yapan İslamcı olmak zorunda mı? Alakasız insanları bile İslamcılıkla suçluyorsunuz?? (hayim adı ile yazan kişi Shloma Hayim ise eğer bu notum ona idi) Sonra siz hükümetlerinizdeki her Yahudi siyasetçinin yaptığını bizzat onaylıyor musunuz ki Davutoğlu şunu demiş bir diğeri bunu demiş diye sürekli bizlerin önüne sürüyorsunuz? / İçerisinde katılmadığım bazı noktalar olsa da, sizlere Eetyen Mahçupyan'ın son günlerde TR'deki Yahudi azınlıklar merkezli yazılarını okumanızı tavsiye ederim. Türkiye değişiyor, tüm dünyada Müslüman toplumlar bir değişim sürecine girdi, nereye gideceği belli değil ama bir değişim-dönüşüm var. Bizim toplumuzda ise sizin o çok küçümsediğiniz İslami kesim içerisinde yeni şeyler öğrenme, tarihi sorgulama, yeni bir bakış açısı oluşturma bakımından büyük bir merak varken Yahudiler yeni binyılda hala eski kodlar ve korkularla devam etme eğiliminde. Ben de şunu anlamıyorum: Kemalist bir ailede doğdum, öyle bir çevrede yetiştim. "Yahudi" kelimesini bir hakaret olarak kullanan ırkçı Sözcü gibi gazeteler ya da soysop avcılığı yapan adı malum internet sitesine sırf Erdoğan'a çakıyor diye bu desteğiniz nedir? / Son olarak maxido'nun yorumuna ekleme yaparsam, Dünyanın en ileri ordusu teknolojisine sahip ordumuz var süperiz diyorsunuz ama yer altında fareler gibi saklanan bir Hamas ile mücadele halindesiniz, onlar sizin gençlerinizi kaçırıp öldürüyor, siz de onların ülkesini başına geçiriyorsunuz? Bundan nasıl kendime bir pay çıkartırım diyen bir kaç batılı ünlü de çıkıp İsrail'i destekliyorum demiş, aman ne güzel.
Adınız
25/08/14 22:39
samir meraba,anlaşılan yorumlardan rahatsız olmuşsun. Bulunduğun site bir İsrail sitesi senin yorumlarından hiç de rahatsız olmuyor ki yayınlıyorlar. Demek ki ileri demokrasi yi sana demokrasiyi geriden antmışlar ki başkalarının yorumu seni rahatsız edebiliyor. Bir İsrail li hangi gazetede veya web sitesinde İsrail e yapılan bindirmeler kadar kendi ülkene bindirme yapabilir ülkemizde? Neyse samir . Bir takım değerlere sahipsen bunu Atatürk e borçlusun dönemi kukla dönem olarak nitelemen Türklüğünle çelişmiyor mu? Tehvid inle övündüğün kadar biraz da bu cumhuriyeti sana verenlerle öğün, onları yadsıma
hayim
25/08/14 19:46
fahribaba güldürdün beni. İsraildeyim ve kendimi dünyanın en emin yerinde hissediyorum :) İsraile bir göz armanı tavsiye ederim. Dünyanın en ileri demokrasisi, eğitim bilim kültür sanat spor dallarında en tepede. Cidden insanların burada mutsuz olduğunu mu sanyorsun? Maxido herşeyde haklı demişsin. Nereden bu bilgi? Yeni Akit Takvim gibi gazetelerden mi? Geç o yalancıları
fahribaba
25/08/14 19:09
hayim arkadaş aklınca maxido ile kafa yapmaya çalışmış. Ancak maxidonun her dediği doğrudur. Hayim arkadaş hain dostları yüzünden uykusuz korku dolu geceler geçiriyor ama burada yazarken kendince eğleniyor....
Hayim
25/08/14 05:23
Önce iğneyi kendine batır sonra çuvaldızı başkasına. SENELERDİR İsrail liderlerine ağıza gelmeyecek sözler iftiralar atan kimler? Önce onları kına. 80 sene kukla hükümetler dediğin zaman tabi Atatürkü de kastediyorsun. Çok büyük yanılgı içindesin. Bunları geç. Atatürke neler borçlu oldupunun farkında bile değilsin. Tarihi misyon lafını da geç. Zorla güzellik olmaz. Osmanlıyı Türkiyedeki iktidardan başka kimse, hiçbir Arap veya Avrupa ülkesi istemiyor. Zaten Osmanlı elçisini kaçırana da uçağını düşürene de köyünü bombalayana da dersini verirdi. Bilmem anlatabildim mi ? Ne olursun İsrailin akıl tutulmasını İsraile bırak ve aramızda hiçbir sorun yokken sorun çıkaran liderlerinde hesap sor. Sakın bana "zavallı bebeler" edebiyatı yapma. Madem buraya yazacak kadar ilgileniyorsun oku öğren. İsrail özgür bir filistini seneler önce kabul etti. Barak Arafata, Olmert Abbas tüm istediklerini verdi ama gene barış olmadı. Bir düşünsene neden diye? Sonra da hamasın kuruluş belgesini aç oku neden savaşıyoruz gör. Sağlıcakla
samir
25/08/14 02:22
1948 den itibaren SSCB abd ingiltere gibi güçlü ülkelerin hem siyasi hem SINIRSIZ askeri desteğiyle birlikte kurulan israilin dünyaya meydan okuyan politikası ATARLI yahudi vatandaşlarda yetiştirmiş yorumlarda görüyoruz!demir kafes içindeki aslana nanik yapan maymun gibi davranıp TÜRK liderlere çapsız hakaretler sıralanmış!TÜRKİYE 80 yıldır kukla hükümetler tarafından yönetilince TÜRKLER hakkında düşünceleriniz yeşilçam repliklerinden öteye geçemiyor malesef ama ülkemizde bir devrim yaşandı farkındamısınız? şöyleki TÜRKİYE sizin bilgi sahibi olmadığınız yada hatırlamadığınız tarihi misyonuna tekrar aday oldu mazlumu korumak zalime hesap sormak! bu adaylık süreci 9 yılmı 19 yılmı sürer zaman gösterecek. israilin TÜRKİYE ye yada tersi bir saldırının kesinlikle olmayacağını çocuğa sorsan bilir anlamadığınız konu TÜRKİYE ile iyi geçinip dost olmayan bir israilin ortadoğuda ne kadar güvende olduğudur.çok güvendiğiniz abd ve avrupa devletlerinin rusya-ukrayna krizinde performanslarını gördük bence israil akıl tutulmasından kurtulup filistini özgürleştirerek kendi özgürlüğünü kazanmalıdır temennim filistin ve israilin ADALETLE ADİL TOPRAK PAYLAŞIMIYLA anlaşarak dünyaya barışla meydan okumasıdır barışı sağlayacak gücünüz yoksa boşuna güçlüyüm diye gazel okumayın.
Adınız
24/08/14 17:03
MAXİDO hem Gazze yi silerseniz seni terörist ilan edeceğim diyorsun hem de Gazze den korkuyorsunuz diyorsun. Bir kerrre mantık kurmada mantıksız yazı yazmakla kendi içinde ne kadar tutarsız olduğunu sergiliyorsun. Öte yandan o korku sen de olabilir ama onlarda var mı hele bir sor? Sen korkağın pısırığın biri olabilirsin. Ara sıra korkaklığını yenebilmem için üç beş kişi ile birlikte sabrımı test etmesinler döverim haaa diyebilirsin pısırık pısırık. Âmâ bir adım öteye gidemezsin. Yeşilçam daki "tutmayın beni döverim" misali. İşte Suriye ye karşı tutum bu, işte 40 insanımızı kaçıran İŞİD e karşı tutum bu, işte Mursi yi deviren Sisi ye karşı tutum bu.Gazze ye askerler girince Hamas ın tünellere girip fareler gibi saklanmalarındaki tutum bu,Hamas liderlerinin operasyon boyunca vurulmayacağı bildikleri Şufa hastanesinin bodrumlarımda saklanmaları da bu. Maxido evladım dünyanın en kötü şeyi nedir biliyor musun? İlkesiz olmak. Bundan kötü bir şey olamaz. Başkasının yaptığı bir versiyonu kötülemek karalamak ama sen yaptığın zaman aynı versiyonu yüceltmek. Dememişler boşuna ilkesiz olmak ilkelliktir. Hele bir aynaya bak o ilkel halini umarım görebilirsin. Öte yandan IHSANcığım aleyhte olunca islamofobi (ki bence tarafsız) lehte olunca tarafsız.(ki bence antisemit).Doğruyu öyle bir hale getirdiniz ki yalanlarınızla neyin doğru neyin yalan anlamak artık mümkün olmuyor. İşte bir örneği ; Halid Meşal a sormuşlar "füzeleriniz bütün İsrail i tehdit ediyor" ne cevap verse beğenirsiniz "füzeler yalnız askeri hedefleri vuruyor". Yani ona göre bütün İsrailliler asker olduğundan herkesin askeri hedef olması normalmiş. İkincisi ise ki en komiği; "İsrail e saldırmadan önce saldırılan bölgeyi ikaz ediyoruz" demesi. Yani kimilerine göre soba borusu olan ama ara sıra çoluk çocuk öldürebilen ve nereye gidebileceğini füzeyi fırlatan dahi bilemediği bu Hamas ın akılsız füzelerini Hamas fırlatırken şuraya füzeler düşecek diye uyarması kadar komik ve uyduruk bir yalan olamaz. Dedim ya doğruyu öyle bir hale getirdiğiniz ki yamuk bir şeye dahi doğru diyebiliyorsunuz. Aynen halid meşal gibi.
İhsan
24/08/14 03:59
Aynı bahsekonu sanatçıların birçoğuda islamofobik.Ne kadar manidar değil mi!!!
Hayim
24/08/14 03:53
Maxido biz ettik sen etme. Söyle şu Davuloğluna beyaz bayrakla bekliyoruz. İstersen Kudüste namaz da kılar. Osmanlı koruması altına al bizi de kurtulalım. Cidden nedir bu çektiğimiz ya korkudan maafoluyoruz. Söz Siyonist filan da olmayız yeter ki gel!
maxido
24/08/14 03:19
gerçek yahudiler sizin gibi siyonistlerden nefret ediyor..O ülkede bir yahudi ülkesi filan değil, sizde yahudilere filan hizmet etmiyorsunuz..Sizin hizmet ettiğiniz yer Rothschild ailesi...ülkenizide kuranlar onlar. yazıkki mutlu bir şekilde yaşayabileceğiniz, size en ufak zarar gelmiyecek bir yerde hergün kafanıza füze yeme korkusuyla yaşıyorsunuz. Bumu sizin 4000 yıldır geldiğiniz nokta..Kıç kadar bir yerde huzurunuz olmadan her an ölüm korkusuyla yaşamak..Aranızdan onca dahi , onca dünya devi firma yönetisi çıkıyor ama kıç kadar yerde , ordusu bile olmayan HAMASTAN füze nedeniyle korkuyla yaşıyorsunuz. hala bir yerlerde bir hata yaptığınız görmeyecekmisiniz.?Siyonizim siz çok feci bir felakete götürüyor.gazzeyi haritadan silsenizde sizi terörist bir devlet olarak gören insanların nefretiyle huzur bulmanız imkansız..Hitlerde sizden feci nefret ediyordu.Nefret edildiğiniz sürece istediğiniz kadar elinizde silah olsun, güvende olmayacaksınız..

Haber Merkezi