Haber Merkezi

01/08/14

BM den kınama: İsrail Demir Kubbeyi Hamas'a vermeli

 

Bu bir Zaytung haberi değildir!

Birleşmiş Milletler İsrail ve ABD yi Hamas’a Demir kubbe teknolojisini paylaşmadıkları için kınadı

 

Washington Times’ın Breitbart’a dayanarak yaptığı haber şöyle:

Birleşmiş Milletler İsraili insanlığa karşı suç işlemiş olabileceğinden kınadı, ve İsrailin Demir Kubbe teknolojisini savaştığı terör grubuyla paylaşmasını önerdi.

BM İnsan Hakları Komitesi yüksek komiseri Navi Pillay, “acil” toplantı sonucu basına yaptığı açıklamada İsrailin Gazze sakinlerini roketlerde korumadığı için görevini yapmadığını savundu.

 

“Uluslararası kanunun çiğnendiğini hatta savaş suçu işlendiğini düşünüyorum” dedi

BM İnsan Hakları Komisyonu bu iddiasını, İsrailin Gazzedeki “iktidar” Hamas ile Demir Kubbe teknolojisini paylaşmadığından dolayı.  Navi Pillay, ABD yi de İsraile bu teknolojiyi geliştirmekte yadım edip Gazze halkını düşünmediği için kınadı.

 “Gazzede bombalara karşı böyle bir koruma yok” dedi.

BM İnsan Hakları Komisyonu kurulduğundan beri her toplantısında İsraili kınayan bir karar alan, zamanında başkanlığını İran ve Lİbya gibi İnsan Haklarına önem veren ülkelerin yaptığı bir kurumdur.

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Saf Türk
08/11/14 11:01
BM. Doğruyu görmeye başlamış. Biraz geç te olsa, filistin halkı katledildikten sonra da olsa gerçeği görmek iyidir.
Adınız
02/08/14 16:45
hamas tünel yapma teknolojisini niye İsrail ile paylaşmıyor
zeynel abidin özkan
02/08/14 13:39
bm kınaması şu şekilde olmalıydı "israil denen terör örgütü, filistinlilerin topraklarını işgal ettiniz. şu an bulunduğunuz topraklarda işgalcisiniz. Allah hepinizin cezasını versin. Öldürdüğünüz çocukların kanında boğulun ve CEHENNEME gidin"
mehmet koca
01/08/14 20:03
Çok ayıp çok israili ben de kınıyorum. Böyle kepazelik olmaz. nediye paylaşmıyorsunuz bu bilgileri arkadaşlarla. Skandal şahsen

Haber Merkezi