Haber Merkezi

22/07/14

Gazze'de BM okulunda gene roket bulundu

 

 

kaynak: UNRWA

Bir haftada ikinci kere Gazzede bir Birleşmiş Milletler okulunda roketler bulundu. UNRWA sitesinde yapılan açıklama şöyle:

Bugün, okulların haftalık teftişinde Birleşmiş Milletler Mültecilere yardım Ajansı (UNRWA), Gazze’de bir okulda roketlerinm depolanmış olduğunu ortaya çıkardı. Roketler bulunur bulunmaz ajans yetkilileri okulu terkettiler. Okulda 1,500 mülteci barınabilir.

UNRWA bu roketleri okula yerleştirenlerin okulların uluslararası hukuğa göre saldırmazlığını tehlikeye sokan bu hareketini en şiddetli şekilde kınıyor.

Ajansımız ilgili gruplara haber verip okulların güvenliğine zarar vermemek için bu roketleri bir an önce okullardan çıkartmalarını talep ediyor, ve bu roketlerin okula sokulmasıyla ilgili araştırmasını başlatacaktır.

UNRWA senelerdir kendisine ait kurumların tarafsızlığını, buralarda silah bulundurmama politikasını sürdürmüş ve bu kurumların sadece insani amaçlarla kullanmasını hedefşemiştir

Filistinli sivillerin bilhassa çatışma zamanlarında sığınak olarak kullandıkları bu kurumların kutsallığına ve güvenliğine saygı gösterilmelidir.

 

Bulunan roketler

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi