Haber Merkezi

15/11/12

Gazzedeki olaylara iki kınama

 

Amerikan Dışişlerinin kınaması

 

Gazzeden güney İsraile atılan roket yağmurunu şiddetle kınıyor, ve masum İsrailli ve Filistinlilerin çıkan çatışmadan zarar görmelerinden üzgünüz. Hamas ve diğer terör örgütlerinin İsraile karşı giriştiği şiddet olaylarını hiçbir şekilde haklı bulunamaz. Sorumlulardan bu korkakça saldırılara derhal son vermelerini talep ediyoruz. İsrailin kendini savunma hakkını ve İsraili sivil halkın arar görmesini önleyecek her türlü hareketini destekliyoruz.

Hamas Filistin halkının çıkarlarını koruduğunu iddia etmekte, fakat Filistin davasına zarar veren şiddet olaylarına girişmekte. Gün be gün İsraile saldırmak Gazzedeki Filistinlilerin hayatını daha iyi yapmaz,veya Filistin halkının kendi kaderini kendi karar vermesini de sağlamaz.

 

Türkiye Dışişlerinin kınaması

 

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'İsrail'in bugün başlatmış olduğu Gazze operasyonu, bu ülkenin saldırgan politikalarının son örneğini teşkil etmektedir. İsrail'in bu saldırısını şiddetle kınıyoruz ve derhal durdurulmasını talep ediyoruz' denildi.

İsrail dahil hiçbir ülkenin uluslararası hukukun üzerinde olmadığının vurgulandığı açıklamada, İsrail'in saldırısına karşı uluslararası toplumun gereken tepkiyi göstermesinin elzem olduğu kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında, 'İsrail'in bu saldırılarının bir an önce durdurulması için uluslararası toplumu ve Birleşmiş Milletler'i gereken girişimlerde bulunmaya davet ediyoruz. Türkiye olarak, mazlum Gazze halkıyla dayanışmamız bundan sonra da devam edecektir' ifadesine yer verildi.

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Alon
24/11/12 20:10
ne var Toryum , Sana da mı lazım ?
Toryum
22/11/12 15:55
alon, ............................................
Alon
17/11/12 17:00
Şu davutoğlunun muhakkak pastör'ün bulduğu aşıdan kullanması gerekir..Malum yeri travma geçiriyor ki ettiği lafa bak:-)
t
16/11/12 20:58
PKK ile hamas arasında hiçbir fark yok.İki si de terör yapıyor.İsrailin bu problemi çözmesi çok zor.
Rudolf
16/11/12 01:39
Turk Diş işleri bakani sifirci davutoglu ,ya sunu sormak lazim sensuriyeden atilan bir iki top mermisi karsisinda ne yaptinsa ISRAEL de bunun hakli olarka on katini yapti ama bakan efendi matematik bilgisinden kıt oldugu icin anliyamaz
YUDA
15/11/12 21:00
KEŞKE KINAMAYA HAMAS ROKETLERİ YAĞMAYA BAŞLADIĞI GÜN BAŞLASAYDINIZ. BİRAZ İNANDIRICI OLURDUNUZ. TEK SUÇLUNUN İSRAİL'İN OLDUĞU KINAMA MESAJLARI PEK SAMİMİ DURMUYOR.
Adınız
15/11/12 16:54
Bu isin sagcisi solcusu yok.Hangi ulkeye 48 saat icinde toplam 150 roket atarsan benzer bir sekilde tepki verecektir illaki. Hamasin da amaci bu zaten,kazanmak icin degil karsi tarafi cevap vermeye zorlamak icin roket atiyor. Yasanan sivil kayiplari basina yansiyacak,tum dunya kinayacak ve kazanan Hamas olacak. Asil kaybeden Gazze halki tabii ki. Hem Hamas hem de Israilin intikamci politikalari arasinda sikisip kalmis durumdalar.
yahya kemal
15/11/12 16:42
Suriyeden atilan havan mermileri can ve mal kaybina yol acinca,savas cigliklari atan insanlar 2-3 gunde 150 roket yiyen israil karsilik verdiginde neden sasirir anlayamadim.
Solcu
15/11/12 14:31
Laik bir solcu olarak;Türkiyenin kınamasına katılıyorum..Israilin haddini bildirmek gerekli ama kim yapacak?
benhur
15/11/12 10:55
Seçim için katliama devam
ihsan
15/11/12 06:07
neyse film başa sardı

Haber Merkezi