Haber Merkezi

06/10/12

EL- CEZİRE'DEN İSRAİL-TÜRKİYE FİLMİ

 

 

EL- CEZİRE'DEN İSRAİL-TÜRKİYE FİLMİ

 

 

Filmde, İsrail ile Türkiye'nin bir zamanlar iyi dost olan iki ülke olduğu ancak bu ilişkilerin zamanla bozulmaya yüz tuttuğu belirtiliyor. Film, iki ülke arasındaki askeri, stratejik ve diplomatik iş birliğinden de söz ediyor. 

Bunların yanında Yahudi ve Türklerin tarihte nasıl karşılaştıkları İspanya'dan kurtulmaları ve Osmanlı İmparatorluğu'nun görkemi de film tarafından içeriliyor. Film Osmanlı'nın Yahudi Müslüman ve Hristiyanların koruyucuları olduğunun altını çizerken Atatürk Türkiye'sini de mercek altına yatırıyor. İlişkilerin Türkiye'nin İsrail'i tanımasıyla daha da güçlendiği belirtiliyor.

http://aje.me/R6Sux7

Ancak buna rağmen film Türkiye'nin kendi Osmanlı geçmişini bulduğunu bu geçmişin İsrail ile sıkı fıkı ilişkilerde bulunulmasını zorlaştırdığını söylüyor. Film son olarak ise İsrail ile Türkiye'nin akdenizdeki gaz havzalarında karşı karşıya geldiğini belirtip sona eriyor.

http://www.aljazeera.com/programmes/aljazeeraworld/2012/10/20121018948201719.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Blavatsky nin sözcüsü
07/10/12 11:40
Hani gizli Siyonist planlarına göre,Yahudiler Kudüsten çıkıp bütün Dünyayı saran büyük bir ylan olarak tasvir ediliyor ya..dönüp dolaşıp kudüste kalan kuyrugunu ısırmadan önce son olarak Istanbulun da ele geçirilmesi var ya..Burda sanırım bir aksilik oldut..Türkler Yılanın dişlerinin arasına gamalı haçı koyuverdiler..Isır bakalım dediler..Bu benim düşüncem degil..Helene Petrovna Blavatsky söylüyor.onun yalancısyım..

Haber Merkezi