Haber Merkezi

26/09/12

New York ta vahşi Cihad posterleri

 

 

İslam dünyası Hz. Muhammede saygısızlık gösteren filme protestoları devam ede dursun,  New York metrosunda Cihadla vahşeti bir tutan posterler boy gösterdi.

 

 

 

 

 

İsrail yanlısı "Amerika Hürriyet ve Savunma girişimi" adlı grup tarafından hazırlanan posterlere New York Metro işletmesi MTA şirketin "küçük düşürücü dil kullanma" kurallarına uymadığı için itiraz edip, metrolarda ve otobüslerde konulmama kararı almıştı. Temmuz ayında ABD federal mahkemesi söz hürriyetini korumayı neden göstererek MTA ya posterleri asmasını tebliğ etmişti.

 

Genellikle siyah beyaz olan ilanlar bir ay asılı kalacaklar. İlanlarda yazılan şu:

 

 "Medeni insanla vahşiler savaşırken, medeni insanı destekleyin. İsraili destekleyin/ Cihadı yenin"

 

İlanın sponsorluğunu yapan grubun sözcüsü Pamela Geller "İlanımızda doğru olmayan veya nefret saçan hiç birşey yok" diyor.


Geçtiğimiz günlerde San Francisco'daki otobüslerde görülen ilanı baı sanatkarlara karalayıp, kutsal savaş ve Cihad kelimelerinin üstünü çizmişler.

 

 

Bütün bunlara rağmen, metroya binen birçok kişi New York Times Square'de asılı ilanın farkına varmadı. Farkına varanların çoğu ise eleştirdi.

 

Pakistan doğumlu 22 yaşında Javerea han "Amerikada dinlerin korunmasına ne oldu" diyor. "Vahşi kelimesi bizi üzüypr fakat bu posteri ciddiye almıyorum"

 

29 yaşındaki Mel Moore "Bu posteri asmak hpş değil fakat söz hürriyeti var, ve bunun destekliyorum" dedi. 

MTA ilanların yırtılmadığını söylüyor.

 

Amerika Hürriyed ve Savunma girişimi 11 Eylül'de yıkılan ikiz kulelerin yerine bir İslami merkez yapılması fikrine karşı çıkmsıyla gündeme gelmişti.

 

 

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Mehmet Eren
16/07/14 17:22
Sanırım israilde kala kala, israil medyası sayesinde garip çocuksu bir bencil egonuz, ahlakınız oluşmuş. cihad islamda dini yaymadır. bugünkü hristiyanların misyonerlik faliyetlerinin aynısı. eskiden insanlara tebliğ etmek için kralın izin vermesi gerekiyordu vermeyince silahlı mücadeleye girişiliyordu. toprakları elegeçirme, kendinden olmayanları öldürme, onlara zorla bir yönetim biçimi dayatma gibi bir uygulama muhammed döneminde yok. sonradan uydurulmuş şeyler bunlar. cihad her müslümanın katılmak zorunda olduğu birşey, tıpkı sizin siyonizm gibi. siyonist vahşilerle olan savaşımızda bize destek verin medenilere destek verin yazsalar hoşunuza gider mi ? Bakın çok yanlış yapıyorsunuz, gün gelir devran döner. bu kadar ezmek kaçınılmaz olarak evrimi yada yok oluşu doğurur. yok olmayacak kadar yüksek nufusa sahipler. evrim sonucu intikam almak istemeden siz bitirmelisiniz bu savaşı. yoksa kısır döngüye girecek
1897Basel
04/10/12 07:44
Gece gece hangi soylemime guldun talebe...Aglaman gerekirken..
Samsun 4. Ağır Hakimi Fahrettin Çuhadaroğlu
02/10/12 23:57
bana laf yetiştirenler:):) SİZİ SEVİYORUM iyiki varsınız. mucuk mucuk bu arada gerçek ismim BURAK..iyi geceler
Rudolf
02/10/12 19:34
Uzun zamandir bu siteye girmiyordum bu aksam bir goz atayim dedim megersem yine kendine hakim susu veren hokkabazlar yerlerini almis, simdi de karsimiza Samsun 4 ncu agir ceza hakimi FAHRETTIN CUHADAROGLU cikmis kim bilir bu zat ya tenekeci yada kunduracidir, kendi boyunu ve bilgisini asan gulunc kelimeler yazmis yol Jerusalemi istila etmisiz yok biz bir ciban basi imiziz gibi Premature laflar, nedense ISRAEL Devletini elestirenler soyle donupte aynaya bakamiyorlar yada keli aynaya bakmaktan kortugu gibi lagim faresi gibi aynayi Teget geciyorlar acep nedendir iste bunun cevabi yukarida sarf ettigim acsp nedendir sarkisinin kelimelerinde gizlidir Osmanli doneminde araplardan yedikleri tokatlari pek unutmusa benziyor sayin hakim bozuntusu FAHRETTIN efendi su gercek Tarih kitaplarini ac ta oku kanli tarihini gor ogren Dunyaya yaptiginiz katliamlarla yuzles sonrada klavyenin basina gec ISRAEL Devletini elestir tabii Vicdan sahibi isen ama nerde sizlerde Vijdan o laf sizler icin ayakabi koselesi Markasidir, Efendi hatirlatayim JERUSALEM ISRAEL DEVLETININ SONSUZA KADAR SURECEK BASKENRI dir, ve hep oyle kalacaktir sizlerde sonzuza kadar hep HAV HAV Havliyacaksiniz,
Alon
02/10/12 18:56
Güdümlü Fahrettin'nin yazdıklarına bak :-))"" tek ve baş edilmez şeytan İsrail.. Batılı efendileriyle aldıkları ortak kararları insanlığı hiçe sayarak sürdürüyorlar."" Fahrettin bakıyorum gazı almışsın...O ne ? Akepe artık kuru fasulyede mi dağıtmaya başladı ? Kimin insanlığından bahsediyorsun ? İslami teröristlerin mi ? Hani Tren istasyonlarını bombalayan, otobüslerde kendini patlatan , Rusya Beslan da okul basıp çocukları katleden , Bali adasında diskoteği havaya uçurup 200 insanı katleden , birbirini boğazlayan şii müslümanlar ve sunni müslümanlar ?? Fahrettin daha sayayım mı koç ? Daha dünya terörün manasını bilmezken, hiçbir dilin lugatında terör kelimesi yokken , sayenizde herkesin lugatına girdi..İşte sizin insanlığa verdiğiniz en büyük armağan bu :-)
yehuda beit halachmi israel
02/10/12 13:19
Araplar ve diger muslumanlar yillardir Israel ve Yahudileri Yalan dolanlarla karalayip,hatta Israel'i yok etme istediklerini dile getirirler ve bu gozgore gore IRKCILIK oldugu halde Islam devletleri ses cikarmazlar. Tersine Arap ve islam terorune karsi birisi agzini acip Islamcilarin yaptilari teror eylemlerini kinayip buna ISLAM TERORU damgasini vursalar Islamcilar derhal yaygaraya baslarlar.Bu yuzsuz ve namussuzlar utanmak nedir bilmezler. Asagida yorumu olan HAKIM bozuntusuda aynen bu yuzsuzler takimindan ,hatirlatmak isterim ,eger GAZZE'deki teroristler Israel'e karsi teror eylemlerinde bulunmasalardi ISRAEL onlara dokunmazdi.Keyfi istediklerinde Israel'e teror eylemleri edenler Gazzedeki teroristlerdir ve hakli olarak Israel kendini savunmaktadir.Nasil Turk ordusu PKK terorune karsi kendini savunuyorsa bu her ozgur milletin hakkidir ve teroristler eylemlerde bulundukca Israel'de onlara karsi kendini savunmaya devam edecektir.
Samsun 4. Ağır Hakimi Fahrettin Çuhadaroğlu
02/10/12 02:02
Basel gece gece hiç gülecem yoktu yada shloma hayim .Yazı bana ait değil ama çok sevdiğim bir yazardan alıntı NİHAT GENÇ.Karşındaki herkesi idiot yada akraba evliliği zannetme.Çok eğitimli ve donanımlı olduğunu biliyorum.(Methiyeler düzme seviyesizliğinede girmiyorum).Ama bu siteye kattığın fazla bişey yok.Dönüp dolaşıp sürekli aynı şeyleri yazıp duruyorsun. NOT:Hakim değil öğrenciyim.Sadece sitedeki diğer "Hakim"lerden ilham aldım
1897Basel
01/10/12 12:17
Bu gezegende iki adet tarih vardir.Biri teknoloji,bilim,hizmet,akil kapsayan insanlik tarihi,digeri de yasamini cihada,yagmaya,medeniyetlere coreklenerek varligini surdurmeye calisan kan ila yazilmis islam tarihi...Gerisi palavradan ibarettir..Asagida bir dogmatik kafa,sanki israil'liler sabah uyandiklarinda baska isleri gucleri yokmus gibi keyfi geldikce teroristleri oldurdugunu yazarak,cehaletin ve gercekleri reddiyenin boylesi beyinsiz kafalarda nasil yeserdiginin en canli ornegini vermistir.Teroristlerin neden oldurulduklerini dahi gormeyen kor gozler,nedense kendi askerleri olduruldugunde faltasi gibi aciliyor...Iftira etmesinin sebebi kendi acizligidir.Terore maglup olmasindandir.Kiskancligi israil devletinin teror ile mucadelesindeki zaferidir.Kendi sinirlarina sahip cikamayanlar,sahip cikabilenleri elestirmesi sadece boylesi egitimsizlerde gorunen klinik vakadir...Ve tedavisi yoktur......
beyhude
30/09/12 20:56
Amcaogullarinin kavgasi dünyayi tutar tasasi.
Benjamin
29/09/12 16:32
Medeniyete bak sen..Hani Araplar gayrimedenide sizin medeniyetiniz ne?Cambaza Bak!deyip cü zdanları yürütmek..
Biz
29/09/12 11:58
Moderatör kardeş,gene ayırımcılıga başladın ama.nerde bizim yazı_
Basel e
28/09/12 17:32
Basel masel,Sizde tarafsızlık diye bir kavram yok görüyoruzki..len siz sütten çıkma akkaşıkmısınız..Arap Terörist siz melek..
Samsun 4. Ağır Hakimi Fahrettin Çuhadaroğlu
28/09/12 12:51
Artık siyasi farklılıklarınızı bir tarafa bırakın, artık hepimiz bu vahşeti bu katliamı beynimize yazalım, aslında İsrail’in 50 yıldır yaptığı vahşet hep bu, batının şımarttığı batının önünü açtığı batının büyüttüğü bu vahşi İsrail siyaseti söyler misiniz yalnız İsrail’in mi vahşeti, yoksa Batı’nın ortaklığı mı? Bosna’da yüz binlerce Müslüman boğazlarından kesilip katledilirken susmadılar mı, Çeçenistan havadan bombalanırken susmadılar mı.? İsrail şeytanın icadıdır, İsrail cehennemdir, İsrail ikiyüzlü Batı’nın çifte standartlı batının ta kendisidir, bir fare leşi gibi Kudüs’ü işgal etmiş tüm dünyayı kokutuyor.. Gazze’yi keyfi istedikçe havadan en gelişmiş silahlarla adını henüz bilmediğimiz fosfor cinsi tuhaf bombalarla bombalayıp binlerce Gazzeli minik çocuğu vahşice öldürmesini bizler ve tüm dünya asla unutmayacak. Teknolojide bilimde dünya çapında harikalar yaratıyorlar ancak ‘vicdan’ ve ‘ahlak’ konusunda vahşi bir savunma stratejisini tüm dünyaya rağmen ve tüm dünyaya karşı kabadayılıkla sürdürüyorlar.. Tüm dünyayı tüm insanlığı şu anda endişeye umutsuzluğa düşüren tek ve baş edilmez şeytan İsrail.. Batılı efendileriyle aldıkları ortak kararları insanlığı hiçe sayarak sürdürüyorlar.. Şu anda milyarlarca insan bu vahşet karşısında utanırken sadece birkaç batılı küstah efendi ve İsrail halinden memnun.
Alon
27/09/12 15:04
Bunlar bu posterleri acaba neden asıyorlar diye kendilerine soracaklarına, yapacakları şey tehdittir...Bunlar o kadar acizdirler ki; 11 Eylul olsun bütün islami teror olaylarını başkalarına ihale etmek için komplo teorileri kurarlar..islami terör olaylarını , yaptıkları katliamları alt alta sıralasak buraya sığmaz...Onlara göre islami terör diye birşey yoktur..Tabii, bunu yapanlar zortingen din mensuplarıdır...
Adımız
27/09/12 14:11
tabi doğrudur allah size ne nerse o yapıyomussunuzdur.Aynısını George Bush'ada diyordu zaten:)
1897Basel
26/09/12 19:50
Bu medeniyet savasinda Allah da Israilogullari'nin yaninda olacaktir.Boylesine posterleri destekliyorum.Cunku gercekleri yansitiyor.
ziyaretçi
26/09/12 16:49
buna ırkçılığın ta kenedisidir demek yanlış olmasa gerek, Hatta ırkçılığı içinde barındıran amma ırtçılığında ötesine geçip birde din üzerinden ırkçılığı savunan bir reklamdır.
Köyün Delisi
26/09/12 13:59
Yaşasın ifade özgürlüğü yuppiiii:)

Haber Merkezi