Haber Merkezi

04/09/12

Avusturya’da Haham’a Neo-Nazi Tacizi

 

חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

Avusturya’da Haham’a Neo-Nazi Tacizi

 צילום: רויטרס

 

Avusturya Yahudi Cemaati Yahudi düşmanlarına (anti-semitizm) gösterilen hoşgörünün her geçen gün daha da arttığını belirtti. Geçen hafta Viyana’da bir futbol takımı taraftarlarının Yahudiler dışarı diye slogan atıp Hitler selamı pozisyonunda yürüyüş yaptılar. Yahudi Cemaati yaptığı açıklamada Polisin olay yerinde bulunduğu halde hiçbir müdahalede bulunmadığını yazdı. Söz konusu anti-semitik taciz Avusturya’da suç olarak sayılıyor.

הקריקטורה האנטישמית שפרסם הפוליטיקאי האוסטרי

Avusturya Yahudi Cemaati’nin tepkisinin ardından, Viyana Polisi olay ile ilgili soruşturma başlattığını belirtti. Adını açıklamak istemeyen Haham, tacizde bulunanların Almanca konuştuğunu ancak Rapid Wien ile karşılaşan Yunanistan’ın Paok Salonika takımını destekleyen kıyafetler giydiklerini söyledi.

Nazilerin Avusturya’yı ilhak etmesinden önce Avusturya’nın Yahudi nüfusu 200.000 iken bugün 9.000 Yahudi bu ülkede yaşıyor.

Yaşanan bu olay malesef Avrupa’da son zamanlarda yaşanan ilk anti-semit olay değil. Geçtiğimiz haftada 53 yaşındaki bir Yahudi ve 6 yaşındaki kızı sokakta Yahudi olup olmadıkları sorulduktan sonra fiziksel saldırıya uğradı.

 

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4276707,00.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi