Haber Merkezi

03/06/12

Demokrasinin sınırı mı?

 

Kaynak: The Huffington Post 

 

 

ABD hükümeti, çocuklarına Nazi isimleri veren ailenin dört çocuğunu da anne babadan ayırma kararı aldı

 

Adolf Hitler Campbell ve kardeşlerini devlet yetiştirecek

 

Adolf Hitler Camapbell adlı çocuk ve üç kardeşi kendilerini Nazi olarak tanıtan Heathh ve Deborah Campbell adlı  anne babanın vekaletinden alıdılar. Geçtiğimiz Perşembe günü New Jersey yüksek mahkemesi dört çocuğundan üçüne tanınmış Nazi ileri gelenlerinin anısına  isim veren çifte çocuklarını kendilerinin yetiştiremiyeceğine karar verdi.


 

 

New Jersey Holland şehrinde yaşayan Heath ve Deborah Campbell ile dünya ilk olarak 2009 da, bir pastanenin doğum günü kutlama pastasına "Adolf Hitler Campbell" yazmayı reddetmelesiyle tanışmıştı. Associated Press 'in haberine göre bu olaydan hemen sonra Adolf ve şimdi 5 yaşında olan "Joyce Lynn Ari milleti", ve 6 yaşındaki "Honzlynn Himmler Jeanne" adlı kardeşleri göz altına alınmışlardı. Amerikan sosyal servisler ve çocuk sağlığı yetkilileri Campbell çiftinin Kasım 2011 de doğan Hons adlı son çocuğunu da doğumundan saatler sonra anne babasından ayırmıştı.

 

2010 yılında New Jersey temyiz mahkemesi çocukların, anne babanın geçmişteki şiddetli kavgalarını delil göstererek evlerinde ihmal ve taciz tehlikesinde olduklarına karar vermişti. Mahkemenin belgelediğine göre Deobrah bir keresine komşularına kapı altından bir mektup göndederek kocasınının onu ölümle tehdid ettiğini ve ondan korktuğunu yazmış. ABC haberin bildirdiğine göre, bugün 6 yaşındaki Adolf Hitler Campbell de sık sık başkalarını ölümle tehdid ediyormuş


 
3 senelik bir adli mücadele sonucu Campbell'ler çocuklarının vekaletini alamıyorlar. Çift ayrılmış; Deborah başka bir eyalete taşınmış ve Heath ise çocuklarını en son bir sene önce görmüş.


Mahkemenin yayın kasağı koymasına rağmen, baba Campbell mahkemenin kararını eleştiren bir demeç verdi. Söylediğine göre çocukların kendisinden alınmasının nedeni evdeki şiddet olayları değil, kendi inancı ve çocuklarına verdiği isimlerin bu inancı göstermesi.

 

"Asıl sorun çocuklarıma verdiğim isimlerde fakat kimse bunu açıkça söylemiyor. Çocuklarım benim herşeyim. Eğer onlara kavuşmak için Nazizmden vaz geçmem gerekiyorsa bunu yaparım" diyor.


 
UPI nin bildirdiğine göre, New jersey gençlik ve çocuk servisleri bölümü "Aldığımız her ihbarı değerlendirip çocukların şiddet veya ihmalcilikle karşı karşıya olup olmadıklarını kontrol ederiz" diyor.


 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ramazan
02/09/12 23:22
eğer hitleri çok seviyorlarsa amerika dan taşınıp almanya ya yerleşsinler ve dazlak olsunlar
Santosh
08/08/12 12:05
c7ok gfczel bir yazı olmuş f6zellikle e7ocuklara karşı gfcven kazanılması adına yapılması gerekenleri bmelrteiniz hoşuma gitti. Ayrıca e7ocuklar gfcven ortamında kendilerini dış dfcnyaya karşı ae7a bildikleri kadar ae7arlar bu nedenle girişken bir e7ocugunuz olmasını istiyorsanız mutlaka e7ocugunuza gfcveni aşılamalısınız.
Basri
21/06/12 19:44
amerika saten yahudi başka ne beklenir
Sazan
11/06/12 14:43
Bu işin tek çözümü var"Yahudi Efendiligini Kabul Etmek.."Tek dil tek din tek devlet olunca rakipde kalmamiş olacak..Bariş ve Huzur öyle gelecek..
Simon
06/06/12 14:17
Ben olsam EICHMANN adini verirdim..
Gazeteci
04/06/12 12:50
Gelde şimdi"Amerikayi Yahudiler İdare eder"diyenlere inanma...
Jak Moreno
04/06/12 00:03
ABD Adaletini kutlarim tam yerinde bir karar vermis bu mikroplara goz actirmamak lazim bunlar virus gibidirler kontrol etmessen cogalirlar . nazizim goruldugu her yerde ezilmelidir,nedense osmanli ozentisi bazi ulkeler ise nazizmi sampuan reklami olarak televizyonda gostermektedirler ama o ulkenin vatandaslari Almanyada olduruldukleri zaman ciyak ciyak bagiriyorlar iste nazizm oyle bir sey.

Haber Merkezi