Haber Merkezi

25/04/12

Beklenmedik yerden gelen kutlama

Kaynak: YNET

 

Beklenmedik yerden gelen kutlama

 

"Haftalık Pakistan basını" dergisi İsrailin egemenliğini kutluyor

 

Toronto merkezli gazete, İsrailin teknolojiye yaptığı katkıları vurgularken, Yahudi devletine "Arap olmayan Pakistanlı ve Ajmi müslümanlarına önem vermesini" tavsiye ediyor.

 

İsrailin kuruluşunu 64 üncü yılı kutlamalarından birkaç gün önce, Salı günü Toronto merkezli "Haftalık Pakistan basını" dergisindeki özel bir yazıda, "İsrailin varlığını inkar eden kendi varlığını inkar ediyor demektir" deniliyor

 

Gazetenin internet sitesinde Urdu dilinde yayınlanan yazı, Google daki popüler bir gazeteci forumunda dağıtıldı. Makalenin içinde bir de "İsrail sizin için ne ifade eder" adlı bir klip var.

 

 

Video "İsrail varolmasaydı bu muhteşem buluşlar nereden gelirdi" deniliyor. Makale aynı zamanda İsrailin İsraAid ve Save a Child adlı insani ayrdım programlarına da yer veriyor.

 

Masumiyeti ispat edilene kadar suçlu

  "İsrail ve Pakistanın   kültürlü insanlarının el ele verip insanlık için çalışacacağı gün yakındır. Fakat bunun gerçekleşmesi için İsrail basınıyla Pakistan basını arasında bir diyalogun başlaması, ve İsrailin Arap olmayan Pakistanlı ve Ajmi müslmanlarına gereken önemi vermesi lazımdır"   deniliyor.

 

  Makale, İsrailin Birleşmiş Milletlerde varolma hakkı sık sık tehdid edilen,   ve en az bir diğer üye – İran tarafından haritadan silinme tehdidi altında olan, yerleşme merkezleri Gazzeyi kontrol eden Hamas ve Hizbullah tarafından hedef tahtası olarak kullanılan tek ülke olma şerefine nail olduğunu belirtiyor. "Dolayısıyla İsrailin hayatta kalabilmesi takdire şayandır" deniliyor

 

  Makalede David Harris şöyle devam ediyor "New York ve Cenevredeki İsrail karşıtı otomatik çoğunluklu Birleşmiş Milletler dünyada insan haklarının en ciddi ihlalcileri".

 

"Başka hiçbir ülke İsrail kadar devamlı, düzenli, iyi finanse edilen ve örgütlü bir yıpratma, gayri meşrulaştıma ve şeytanlaştırma kampanyasına maruz kalmıyor. Başka hiçbir ülke devamlı ve sistematik bir şekilde boykot ve yatımıları durdurma kampanyaları, yaptırımlar, özgürlük filoları karşı karşıya değil. Üstelik, bütün bu eylemleri hazırlayanlar İsrail il hiçbir bağlantısı olmadığından, sadece geçen sene binlerce kişinin öldürüldüğü Suriye gibi ülkeleri de görmemezlikten geliyorlar."

 

"Ve başka hiçbir ülke, devamlı ölümcül saldırılarlar karşı karşıya olan diğer herhangi bir ülkenin yapacaklarında farksız şeyler yaparken kendini müdaafa hakkını da müdaafa etmeye zorlanmıyor."

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi