Haber Merkezi

26/11/11

Kahirede miting: Bütün Yahudileri öldüreceğiz

 

Kaynak: YNET

 

 

Müslüman kardeşler Kahire camiinde İsraile karşı kin dolu bir gösteri yaptılar: "Tel Aviv hesap verme günü geliyor" diye slogan attılar.

 

Kahirenin en büyük camiinde yapılan Müslüman Kardeşler mitingi İsraile karşı bir kin gösterisine döndü.  5,000 kişinin katıldığı gösteriye katılanlar "Yeruşalayimin Yahudileşmesini önleyeceklerine" and içtiler, ve ""bir gün bütün Yahudileri öldüreceğiz" diye slogan attılar."  Miting 1947 de Birleşmiş Milletlerin Filistini biri Arap Diğeri Yahudi iki ülkleye bölme kararı aldığı günün yıldönümüne rast geldi.

 

Cuma namazına katılanların çoğu Müslüman kardeşlerin mitingi başlamadan camiden ayrıldılar. Örgütün sözcüsü namaza gelenlere mitinge kalıp batılı basına az kişinin katıldığı bir miting intibası bırakmamalarını rica etti.

 

"Hain Yahudiler"

 

Mitingdeki konuşmacılar İsraile karşı kindar, ateşli demeçlerde "Siyonist işgalciler" ve "hain yahudiler"e karşı konuşmalar yaptılar. Mitng çıkışı katılanlara  bir tarafı Mısır diğer tarafı Filistin bayrağı olan ufak bayraklar, ve Yeruşalayim'de "Yahudilerin değiştirdiği yerleri" belirten haritalar, ve  önümüzdeki seçimler için propaganda malzemesi dağıtıldı.

 

Ruhani lider Dr. Ahmet al Teyeb konuşmasında dünya Yahudilerinin müslümanların arasındaki ve  Mısırdaki birliği bozmaya çalıştığını  söyledi 

"Mısırı inşa etmek için birlik olmamız gerekir. Politika yetmez. Allaha inanmak herşeyin temelidir" dedi. "El Aksa camii  bugün Yahudilerin saldırısına uğruyor...Siyonistlere Kudüsü Yahudi yapmalarına izin vermiyeceğiz. İsraile ve Avrupaya söylüyoruz. Orada tek taşın bile yerini değiştirmelerine izin vermiyeceğiz"

 

Müslüman kardeşler sözcüsü ve konuk Filistinli konuşmacılar Filistini kurtarmak için cihad çağrısı yaptılar. Birçok kere Kur'anın "tüm Yahudileri öldürmeye and içtiğini" hatırlattılar. İş adamlarına da Yeruşalayimdeki fonlara yatırım yaparak Yahudilerin orada ev satın almalarının önüne geçilmesi önerildi.

 

Tüm miting boyunda "Tel Aviv Tel Aviv mahşer günü yakın" diye slogan atıldı.

 

Cami çıkışı YNET muhabirine komuşan ilkokul çğretmeni Ala al-Din "Bütün Mısırlı müslümanlar Filistin için Cihad'a hazır" diyor. " Amerika Afganistanda neden kaybediyor? :ünkü onlar yaşamak istiyor, diğer taraf ölüme hazır. Amerikan Yahudileri gibi düşünmeyiz".

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
eskici
09/09/14 21:20
Hepinize allah akil fikir versin..
bulent
25/07/14 23:33
Benim anlayamadığım arap ve yahudi diye ayırdığınız insanlar amca çocukları. Doğuda tarla için kavga çıkıyorsa genellikle amca yada kardeş birbirini öldürür. Bu sebeple bu dünyanın kimsenin mirası olmadığını anlamak çok mu zor. Yahu hepimiz ölüp gideceğiz aceleye ne gerek var. hoşçakalın. Dostçakalın. Nerde bir kavga görürseniz birine taraf olmayıp ayırmaya ve barıştırmaya bakın.
TARAFSIZ
02/01/13 23:20
Merak ettiğim birşey var eğer yahudilerin kökeni ortadoğuysa neden ortadoğuluları sevmiyorsunuz.Yani tüm yahudiler aslında geldikleri ülkenin insanlarıa benziyorlar yahudi nüfusunun yarısı ortadoğulu zaten geri kalan yarısı ise avrupa yahudisi onlarda avrupanın yerli halkıyla etkileşimde olduğu için bu gün avrupa yahudileri sayesinde İsrail bölgesinde üstünlük sağlayabiliyor fakat çevrenizdeki insanlar böyle ise sizlerde gelecekte bu bölgeye uyum sağlamaycakmısınız 2000 yıl sonra yani arapları bu kadar küçümsemeyin onlar burada yaşadıkları için bu haldeler yalnızca avrupa yahudileri ise hem bu insanları küçümsüyor hemde bu insanları bu hale getiren bu toprakları kutsal sayıyorlar ilginç değil mi?
halit sönmez
10/05/12 16:23
hee ben internet komandosyumda sen nesin acaba?atalım seni gazzede hamaslıların içinede bakalım böyle konuşabilecekmisin.yalanmı hristiyanların yahudi sermayesi hatrına size katlandığı.avrupaya özenti dönemi çokdan bitti.zira türkiye de avrupalıların çok azının yaşayabileceği yaşam standardı artık normal birşey.istanbul dan daha güzel bir şehir olacağını düşünmüyorum çünkü dünyada istanbul boğazı kadar güzel hiç bir yer yok.her yıl istanbul u 6 milyon turist ziyaret ediyor.artı bugüne kadar avrupaya gitmek isteyibde vize alamayan hiç görmedim.birtek çalışma izni verilmiyor.ama avrupada işsizlik tavanda olduğu için kendi milletine iş veremeyen ülkeler zaten başkalarına hiç iş veremez.
Alon
06/05/12 18:33
Mücahit !!! Buyur gel, Kudüsteyim...hadi bakalım internet komandosu seni..... Halit Sönmez. !!! Sen avrupaya gitmek istemiyor olabilirsin..iş için de gitsen vize alacaksın...Biletini alıp hadi avrupaya gidiyorum diyemezsin..Bekleyeceksin...Avrupalının canı istedimi işte o zaman kaptın vizeyi..Şimdilerde türkler için avrupa hayal mi değil mi bilemem ve beni hiç enteresede etmez..Ama bildiğim birşey var ki, Avrupa birliğinden sorumlu bakan Egemen Bağış ,en azından vize kolaylığını kapabilmek için aportta bekliyor..
halit sönmez
05/05/12 12:17
adınız nikli türk dostu:(o söz sizin değil bizim.o zaman şöyle diyelim,yahudiler büyük israil kurmak istiyor ya.....köpeklerin duası kabul olsaymış...avrupalılar yahudilerden 1945 den sonra kurtulduğu için şuan dokunmuyorlar tabi paralarıda var onlarıda kullanıyorlar,avrupalıların hele canlarına tak etsin herşey nasıl tersine döner.avrupalılar türklere vize vermiyormuş.türkiye nin avrupa hayranlığı 10 yıl evveldi,avrupa kendi haline yansın ispanyada yunanistanda portekiz de insanlar işsizlikden kırılıyor.iş seyahati hariç avrupaya niye gideyim türkiye den güzel bir ülkemi var?
mücahit tekbiri
03/04/12 19:27
alon musun balonmusun adresini yazda patlatmaya geliyim ,benim ceddim dünyaya bedeldir ve hakdır.
mustafa
21/02/12 07:04
her zaman ve her haldde doğruların yanında olabilmeliyiz.kim zulme uğrarsa elimizden geldiğince yardım etmeliyiz.
yehuda beit halachmi israel
28/01/12 17:12
Habib......... Muhayyelen cok buyuk iyi bir roman yazari veyahut filim senaristi olabilirsin.
HABİB
25/01/12 23:59
Yahudilerin en büyük düşmani siyonist elitlerdir. zavallıdır israil halkı. siyonistler kendi halkını kurban eder ve o kurbandan bereket getirtirler! kendilerince ürettikleri bir yontemle, önce kendi halkını keser doğrar sonrada bakın bizi kestiniz doğradınız diyerek hedef seçtikleri yerleri yerle bir ederler. ancak siz israillileri en çok ingilizler siyonistler beceriyo ya benim hoşuma en çok o gidiyor.
Alon
26/12/11 23:43
Halit Sönmez , hani avrupa ülkelerine seyahat etmek için bir vize alıyordunuz..adı şengen mi , yengen mi öyle birşey galiba...Hani biz sevilmiyoruz ya, ondan vizenin ismini söylemeyi beceremedim. Biz oralara Ali babanın çiftlğine gider gibi gideriz. Vize falan hak getire..Alırız bileti yallah avrupa..sormazlar bile bir soru taş gibi israil pasaportunu gösterince...Sizden naber ? O vizeyi alırken konsolosluk önlerinde falan piknik mi yaparsınız ? Utanma valla, söyle kaç gün sıra beklersiniz ? eee tabii siz çok seviliyorsunuzda:-))
Adınız
23/12/11 12:40
Halit sonmez..... Bir soz vardir (KOPEKLERIN DUASI KABUL EDILSEYDI GOKTEN KEMIK YAGARDI) Ugursuz Hitler'in zamaninda Yahudileri koruyacak bir devleti ,dolayisiyla karsilik verecek gucu yoktu bu yuzden bu yuzden bu hunharlarin isi kolay oldu. Bugun ise boyle degil bizi dusmanlarimizdan koruyacak ALLAHA BIN SUKUR bir devletimiz ve gucumuz vardir. Dolayisi ile Yahudilere el kaldiracak olanlarin vay haline.
halit sönmez
17/12/11 11:03
israil diken üstünde.henüz 60 yıllık geçmişi.tarih 50-100 yıllık ömrü olan binlerce devletle dolu.bizde bi laf vardır,keser döner sap döner gün gelir hesap döner.yahudileri kimse sevmediğine göre yeni bir hitler in çıkmasıda süpriz olmayacak
yehuda beit halachmi israel
09/12/11 14:38
Bu araplar Israel'in var olusundan adeta cildiriyorlar . bu zirdelileri tedavi edec ek bir timarhane yokmu?
S.Hayim
07/12/11 10:59
İsrail dendi mi,veya Yahudi....anında çıkıveriyorlar ortaya kanla yazılmış tarihlerinden..Ki aynı özlemde oldukları kesin olmasına rağmen,vaziyetleri bitik..Her bakımdan sıfırı tüketmişler.O nedenle esameleri okunmuyor.Amacım kızışan yorumlara katkı yapmak değil.Bir diğer deyişle ateşe benzin dökmek...Ki her an bidon elimde olmasına rağmen..Bazen okumakla da yetinmesini bilmeli insan...Okudukça da çok şey öğreniyorum..Herkese teşekkür ederim.
myname
30/11/11 21:22
benim oralarda abim kardeşim yok...ama bence sen ingliz kemal den çok arap kemal e benziyorsun...
INGILIZ KEMAL
30/11/11 13:08
Sen beni Debarkader deki agbeylerine sor?Oradaki gizli yazilar nasil olduda Türklerin eline geçti diye..?Sana anlatirlar..
Alon
29/11/11 14:31
Şabat Şalom , hani sende laf olsun torba dolsun ağızları ile konuşmaya devam..işin yaygara yapmak..Sen Suriyeli muhaliflere arka çıkıyor musun ? Onları besleyip, silahlandırıyor musun ? Toprağını üs olarak kullanmalarına izin veriyor musun ? Yapıyorsun değil mi ? Eeeeee !!! nedir bu yaptığın yaygara ? israilin mısırda parmagı varsa , türkiyenin suriyede biberonu mu var ? Neymiş ??? israil yalnızlaşıyormuş ...Bak beyni evrimleşmemiş arkadaş !!! İsrail dün ne kadar yalnızsa bugünde o kadar yalnız. Değişen birşey yok.. Sen 3-5 sene öncesine kadar israil dostuydun da şimdi mi karşısında oldun ? Sen eskiden neysen şimdi de aynı teranesin ...Tek farkın şimdi bağırmak....
yehuda beit halachmi israel
29/11/11 09:53
Sabat salom rumuzluya...... Yahudi ve ISRAEL dusmani oldugun besbelli hic olmazsa sabat salom rumuzu arkasinda gizlenme. ISRAEL'in yokolacagini saniyorsan cok aldaniyosun cunku bu noktaya gelirsek butun dusmanlarimizda yokolur .Bunu bilesin . Ama hic merak etme ne sen nede senden sonra gelecek bin ceddin bile ISRAEL'in yok olusunu goremiyecektir. KAHIR OLSUN ISREL'in DUSMANLARI.
ali
29/11/11 02:28
ne öldürmesi ya her insan kardeşimizdir hebrewler de kardeşimizdir biziz
myname
28/11/11 21:17
yalnızlaşmak mı?insanlar ne kadar yabancılaşıyorlar yaşadıkları yerlere. abd nin ortadoğu daki ileri karakolu mu?insanlar ne kadar yabancılaşıyorlar yaşadıkları yerlere.
myname
27/11/11 17:07
her ne kadar rumuzun tarihsel bir alt yapıyla özdeşleşmesine rağmen haiz olduğun tarihsel bilginin rumuzunla özdeşlememektedir sayın ingliz kemal.1948195619671973 gibi tarihsel sinsile sana bir şey ifade etmiyebilir hatta senin için bir telefon numarası olarak çağrışım yapabilir ancak bazılarımız için mevcut arapların yahudi/israil düşmanlığını varlığını unutturmaz.senin ucundan ele aldığın konular bizim yıllarca çalıştığımız konulardır sayın ingliz kemal...
mordehay
27/11/11 14:22
namı deger arkadaş + ingliz kemal + zati alileriniz bu ustü jelatinli fikirleri bize vereveginize siz ilk once AKP hükümetini indirmeye bakın zira kanka oldugunuz iran ve suriye ile savaş durumuna geldiniz yunanistan ve güney kıbrısla zaten bozuksunuz Iseael i darılttınız,rusya gemilerini akdenize indirdi ermenistanla hır gür gidiyorsunuz maşşallah sıfır sorun politikası çok iyi işliyor eee davutoglu gibi becerikli ve arkadan bilgili bir diş işleri bakaniniz olursa boyle tutarli bir diş politika uygulanabilir bravooo tebrikleeerrr ...
şabat şalom
26/11/11 22:57
yehuda................ Sen nerden biliyorsun mısırda israilin parmağı olmadığını yoksa sende mi mossat ajanısın her yahudinin olduğu gibi. israil ortadoğuda gittikçe yanlızlaşıyor. buna bi çağre bulamadığından da hata üstüna hata yapıyorlar herkezi karşılarına alıyorlar. israil yolun sonuna yaklaştı günleri sayılı oda farkında son çırpınışlarını yapıyor.....
myname
26/11/11 18:18
mısır da mübarek in gitmesini büyük iştahla bakan ve bunu sözde bir bahar ile süsleyen entel liboşların geleceği görmek gibi bir mahareti olmamıştır.bunlar tıpkı iran da vakti zamanda humeyni yi destekleyen zavallı sosyalistlerin dar ağacına gitmelerinden bi haberler.çünkü yaşanan yakın tarihi bile kendilerine deneyim olarak görmemeleri kendi balık hafızalarına bağlamak lazım.batının ve bizim medyanın bir takım gizli amaçlı kişileri ile ortalıkta neler döndüğünü anlayamayacak kadar saftirik taraflar gazetelerde boy boy fotoğraflardaki hristiyan ve müslümanları aynı tarafta göstererek olayın ne kadar masumane olduğunu göstermeye çalışmışlardır.ama ne yazık ki tunus a şeriat gelmiştir.libya bu yoldadır.mısır ın da yolu budur....
INGILIZ KEMAL
26/11/11 12:01
Eeeee dilimizde tüy bitti..Yıllardır uyarıyoruz eski dostlarımızı:" Komşularınıza zulüm etmeyin..Bugün kuvvetli müttefikleriniz olabilir,ama yarın yalnız kaldınızmı elin Arabi hakkını soracaktır..O zaman size kim yardım edecek?"diye..O gün uzakta görünmüyor gözüme vakit varken Şahin leri indirip Güvercinleri oturtun tepenize..
yehuda beit halachmi israel
26/11/11 11:38
Misir'in ekonomik ve politik durumundan Israel'in hicbir parmagi olmadigi halde vaziyetten Israel'i suclayip lanetler yagdiriyorlar. Allah bu kerizleri ne zaman akillandiracak? Durumdan kendilerinin mesul olduklarini gormeyip Israel'e karsi savas naralari atiyorlar ,sanki baris kiclarina batiyor. Allah bu dinsizlerin bir gun belasini verecektir.

Haber Merkezi