Haber Merkezi

31/05/11

"İsrailli çocukları öldürmek mübahtır"

 

Kaynak:YNET 

 

İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat’ın ruhani akıl hocası, İsrailli siviller saldırmanın serbest ve intihar bombacısı olmanın “Müslümanların görevi” olduğunu savunuyor.

 
 
Ortadoğu basın araştırması enstitüsünün bir yayınına göre, İranın en köktendinci ruhai liderlerinden bir olara kabul edilen  Ayetullah Muhammed Tahi Mesbah internet sitesinde yayınladığı fetvada intihar saldırılarının sadece meşru değil, her Müslümanın görevi olduğunu söyledi.


Dini lider müritlerinden birinin “şehadet” ile “intihar” arasındaki farkın ne olduğu sorusuna cevap veriyor. Adını yazmayan mürit “bazılarının iddiasına göre kendini feda ederek şehit olmak intihar olarak sayılır ve İslama ters düşer” diye yazmış
 
 
 
Cevabında Mesbah müridinin İslamın düşmanlarının propagandasına kandığı için üzüldüğünü belirtiyor, ve “Siyonist rejimin köklerini kurutmak yerine boşu boşuna zaman sarfettiğini” söylüyor.

 
“İslamı ve ümmeti savunmak için yapılan intihar saldırıları sadece meşru değil, aynı zamanda bir görevdir” diyor


Mürit, İslamın İsraillilere vereceği zarar üzerine “ Hamas ve Cihadın sivillere saldırmalarının” yasak olup olmadığını, ve “bu saldırılar sırasında çocuklar ölürse ne olur” diye soruyor.


 
Ayetullah, çocukların öldürülmenin yasak olduğunu söylememekle kalmıyor, İsraillilerin hükümetlerinin tutumuna kaşı olduklarını belirtmemeleri durumunda onlara zarar verilebileceğini de söylüyor. Bazı durumlarda “zalimlere karşı savaşta canlı kalkan olarak kullanılan siviller, veya savaşın sonucu bu sivillerin öldürülmesine bağlıysa” öldürülebilirler diyor.

 

Bu sözler dışında Ayetullah çocukları öldürmeyi yasaklamıyor.

 

Bu fetva, Mesbah’ın müritleri için uymaları gereken dini bir emirdir. Ahmedinejat da birçok kez “şehadet” ten bahsetmişti.
 
 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Menteş Azuz
01/06/11 13:56
Yalniz Israilli cocuklarin degil, Filistinli cocuklar veya sivillerin de 'savasi kazanmak ugruna' canli kalkan olarak kullanilmalari mubahtir diyor. Takiyyeci olacagina boyle durust konusan dusmani yeglerim. Eh bu fetvedan sonra bazi duygusal siyasilerimizin veya eslerinin salya sumuk aglamasina gerek kalmadi:-))
David
01/06/11 01:09
HUMEYNININ YERIN ALTI YERIN USTUNDEN DAHA IYIDIR DOKTRININI AYNEN TATBIK EDEN MOLLALAR DOGRU TIMARHANEYE !!!

Haber Merkezi