Haber Merkezi

29/07/14

İsraile hedeflenen roket Gazzede hastaneye düştü

 

İsrail ordu sözcüsü Peter Lerner CNN e yaptığı açıklamada Şifa hastanesine yapılan saldırıda İsrail ordusunun hiçbir rolü olmadığını kesin bir dille anlattı ve bu saldırının sorumluluğunu Hamas’a yükledi.

Lerner yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun elinde Gazze’den, Şifa’ya düşen roketin, aynı anda atılan dört roketten birisi olduğunu açıkladı. Bu roketlerden biri Aşkelon yakınlarına, diğeri denize, bir üçüncüsü Şati mülteci kampına dördüncüsü de Şifa hastanesine düşmüş.

 

 

Saldırı sırasında havada İsrail ordusuna ait bir İHA nın olduğunu ve saldırıyı onun yaptığı iddialarına da “Çatışmanın başladığı günden beri devamlı İHA kullanıyoruz. Gazze’nin üzerinde İHA görmek veya duymak çok doğal” dedi.

Lerner, savaşın başladığı günden beri Gazze’den İsraile atılan 200 kadar roketin Gazzeye düştüğünü de belirtti.

İsrail birinci kanalında Yoram Cohen’in haberine göre Filistinli kaynaklar “başarısız bir roket saldırısı” sonucu yedi kişinin öldüğünü ve onlarca yaralının olduğunu belirtiyorlar.

 

İsrail ikinci kanalın haberine göre, Şifa hastanesinin bahçesinden İsrailin merkezine hedeflenen, 100 kg lık patlayıcı başlıklı Hamas Fajr-5 roketi atıldığı yerde patlayarak can kayıplarına yok açtı. Aynı yerden atılan diğer bir roket ise Al Şati mülteci kampına düştü

 
 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
İnek
04/02/15 23:11
Hastanede roketin ne işi var? Hamas terör örgütünden bu beklenir.

Haber Merkezi