Haber Merkezi

14/02/11

Al Dura İftirası ve Pallywood gösterisi

 

 

Fransız Yahudilerinden Cumhurbaşkanına adalet çağrısı

 

Muhammed Al-Dura’yı çoğumuz hatırlarız:  30 Eylül 2000 tarihinde, Netzarim’de çıkan çatışmalarda İsrail askerlerinin kurşunlarıyla öldürdüğü iddia edilen Filistinli çocuk. (1) Filistinli kameramanının çektiği filmi, kendisi olay yerinde olmadığı halde, hiç sorgulamadan Fransız televizyonunda yayınlayan gazeteci yüzünden, günlerce televizyonlarda “çocuk katili İsrail’in” Muhammed Al-Dura’yı “katledişini” izlemiştik. Bu yayından dolayı, Arap dünyasını nasıl bir nefret ateşinin sardığını, Uzak Doğu’ya kadar tüm müslüman ülkelerde yapılan sayısız gösteriyi, hatırasına anıtlar dikildiğini, İstanbul’da bile onuruna bir park yapıldığını, “şehit çocuğun” intikamını almak için Ramallah’ta iki İsrail askerinin nasıl işkencelerle linç edilip kanlı ve paramparça cesetlerinin arabaların arkasına bağlanıp bayram sevinci yaşayan filistinli halkın arasında gezdirildiğini, tek “suçu” yahudi olmak olan gazeteci Daniel Pearl’ün Pakistan’da Al-Dura’nın intikamı adına kafasının kesildiğini Yahudiler asla unutamaz.

                                         

Ramallah'taki iki askerin linçinden görüntüler

 

Daniel Pearl - öldürülmeden önce

 


Olay yerinde bulunan Reuters ve Associated Press gazetecileri bu sahneyi görmediklerini söylediler. Bu sahne başka hiçbir dünya televizyon kanalı tarafından çekilmedi. Boston üniversitesindeki incelemelerde röportajın mizansen olma ihtimali %95 olarak saptandı. Fransa ve Almanya’da balistik ve biometrı uzmanları, ve Almanya’nın ARD televizyonunun detaylı incelemeler sonunda yaptığı belgesel Al-Dura’nın İsrail mermileriyle ölmesinin imkansız olduğu kararına vardı. Kaydı hiç sorgulamadan yayına yollayan sorumsuz gazeteci, onun suçlu olduğunu iddia eden Neuilly belediye başkanı yardımcısı Philippe Karsenty’ye açtığı davayı kaybetti.

 

Fakat, tüm bunlar Fransız Yahudileri için yeterli değil ve Al-Dura defterini kapatmaya hiç niyetleri yok. İsrail Başbakanlık Ofisince, IDF’in veya İsrail’in bu olayda sorumluluklarının olmadığı bildirisi bile onları sakinleştirmiyor. İçlerinden bir bölümünün Al-Dura’nın öldüğüne dahi inanmayan Fransız Yahudileri kendi ülkelerinde bağımsız bir soruşturma komisyonunun oluşturulup olay hakkında karar almasını istiyorlar.

Fransa Yahudi Kurumları Temsilciler Konseyi iki kez Cumhurbaşkanından resmen bu komisyonun kurulması için talepte bulundu, fakat muhtemelen yayını yapan kanalın devlet televizyonu olması bu isteğe olumlu cevap verilmesini engelliyor.   

  

On yıldır süren bu hikayeye geçtiğimiz hafta yeni bir bölüm eklendi. Olay esnasında yaralandığını iddia eden Muhammed’in babası Jamal Al-Dura, bir yazısında, bu yaraların eski yaralar olduğunu iddia eden ve aynı yerden onu daha evvel (1994’te) ameliyat eden doktorun tanıklığını öne süren fransız dergiye dava açtı. Davanın mahkemesi 8 Şubat Salı günü idi. Derginin ve doktorun avukatları ne kadar uğraştılarsa da Jamal’i bir doktor kontrolundan geçirmek üzere Paris’e getirtmeyi başaramadılar. Kendisini avukatı temsil etti. Mahkeme kararını 29 Mart’ta açıklayacak.

 

Davanın ertesi günü, Fransa Yahudi Kurumları Temsilciler Konseyi’nin senelik resmi daveti yapıldı. Cumhurbaşkanı Sarkozy ve birçok bakanın katıldığı davette yaptığı konuşmada Konsey Başkanı Richard Prasquier, Al-Dura olayının aydınlatılması amacıyla, « dürüstlüğün basın özgürlüğünün temeli olduğu fikrini savunmak” adına,  bağımsız bir araştırma komisyonu kurulması isteğini 3.cü kez yineledi (2).

 

Yahudilerin Fransa’da 2.ci Dünya Savaşında çektikleri zulümleri detaylarıyla anlatarak duygulu bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sarkozy, bunların asla unutulmaması gerektiğini, Dreyfus’e yapılan büyük haksılığın hatırlanmasını, Yahudiliğin Fransa’nın köklerinde olduğunu ve bundan bütün fransız vatandaşlarının gurur duyması gerektiğini söyledi. Sözlerine İsrail’in, Yahudilerin vicdanında kapladığı yeri anladığını ve Fransız Yahudilerinin asla vicdanları ile anavatanları arasında seçim yapmak zorunda bırakılmayacağını ekleyen Sarkozy, Al-Dura yayını ile ilgili araştırma komisyonu konusuna değinmedi (3). 
 
10 Şubat’ta, bir İnternet sitesinde, araştırma komisyonu istemini yineleyen bir vatandaşın Sarkozy’ye yazdığı mektup yayınlandı (4). Bu mektup, Cumhurbaşkanlığı TV danışmanlarından Camille Pascal’ın Karsenty ile yaptığı bir görüşmede onu « İsrail gizli servislerinin ajanı » olmakla suçladığını ve Karsenty’nin bu konuşmayı kaydettiğini Cumhurbaşkanına bildiriyor. Hatta, bir kere tıklayarak bu hassas konuşma herkes tarafından dinlenebiliyor ! Sarkozy’nin de konuşmasında yaptığı gibi, bu mektup ta Dreyfus olayına değiniyor ve yazar, yüzyıl evvel yüzbaşı Dreyfus’ün Alman gizli servisine bilgi verip vatana ihanet suçlaması iftirası ile, bugün Cumhurbaşkanı televizyon danışmanının, konuyu sorgulayan herkesin başka bir ülkenin ajanı olması iftirası eş değerdedir diyor. Nedir bu Dreyfus olayı?

 

Dreyfus olayı, temizlenmiş olmasına rağmen, fransız tarihinin kara lekelerinden biridir. Yüz küsur sene önce Sırf Yahudi olduğu için casuslukla suçlanan ve mahkum edilen bir Fransız subayının seneler süren mücadelesinden sonra suçsuzluğunu ispat etmişti

 

Dreyfus olayı için daha fazla bilgi için tıklayın

 

Ortaçağ’dan Pallywood’a değişmeyen nefret: Yalan, düzmece ve iftiralar
Her sorunun arkasında Yahudiyi aramak yeni bir olay değildir. Ortaçağlarda Avrupa’da binlerce insanın ölümüne neden olan, "Kara Ölüm" adı verilen veba hastalığından sorumlu tutulan Yahudiler, İsa’nın ölümünden, Pesah bayramında yedikleri hamursuza Hristiyan çocukların kanını katmaya kadar,  dünyayı ele geçirmeyi amaçlayan bir Yahudi komplosunun var olduğunu iddia eden Rus gizli polisinin bir üyesinin yayınlattığı sahte Siyon Liderlerinin Protokolleri belgesinden, Almanya’nın kötü durumundan Yahudileri sorumlu tutup milyonların katledilmesine kadar varan akıl almaz senaryolarla suçlanmışlardır. Bu durum, günümüzde « Antisiyonizm » veya « İsrail karşıtlığı » maskesi altında aynen devam etmektedir.

 


Al-Dura olayının ustaca hazırlanmış bir tiyatro olduğunu düşünen amerikalı profesör Richard Landes’in icad ettiği ve Filistinlilerin medya manipulasyonu anlamına gelen Pallywood film endüstrisi her ne kadar tüm yalanlar ortaya çıkarılsa da, İsrail’in imajına büyük zarar vermektedir. Bu yalanlar medyaların yardımı ile her ortaya atıldığında Ortadoğu biraz daha alevlenmekte, ama gerçek su yüzüne çıktığında artık haber niteliğini kaybetmiş olduğundan, bu iğrenç senaryolar insanların zihinlerini zehirlemeye devam etmektedir.

 


« Cenin katliamını » kim hatırlamaz ? Nisan 2002’de Filistin haber Ajansı Wafa’nın İsrail’in 21.ci yüzyılın katliamını gerçekleştirdiği haberini, CNN’de BM Filistin temsilcisi Nasser al-Kidwa’nın İsrail’in 15,000 kişilik mülteci kampında savaş suçu işlediğini beyan etmesini (6), ardından tüm bölgede başlayan histerik gösterileri, « Siyonist vahşet ! » çığlıklarını kim hatırlamaz ?


Peki, İsrail yanlısı olduğu iddia edilmesi mümkün olmayan Birleşmiş Milletler’in, dünyanın ayağa kalkması sonucunda başlattığı Cenin incelemesinin raporunu kim hatırlar :
Cenin’de katliam olmamıştır. Yarısı sivillerden oluşan 52 Filistinli ölmüştür. Ayrıca, 23 İsrail askeri hayatını kaybetmiştir (7).


Pallywood endüstrisinde büyük ustalık kazanan Filistinliler, Cenin olayları esnasında, rezilliği bir cenaze merasimini dahi sahnelemeye kadar götürmüşler, sedyeyle taşınan « cesedin » 2 defa sedyeden düşüp kalkarak tekrar sedyeye yatması IDF tarafından kaydedilmiştir. (8)
 

Bugün halâ, hiçbir düzeltme yazısı eklemeden, sitelerinde bulundurdukları yazılarla bu yalanı devam ettirenler vardır :


 « Cenin mülteci kamplarında gerçekleştirilen vahşete şahit olanlar insan kasabı Şaron'un burada tam anlamıyla bir holokost (soykırım) gerçekleştirdiği konusunda ittifak ediyorlar. (…) sokaklar adeta cesetten geçilemez hale gelmişti. (…) İşgal devleti Cenin'deki vahşi katliamın ve soykırımın araştırılmasına fırsat vermediğinden sonuçları tam olarak ortaya çıkmış değil. Ancak tahmini rakamlara göre yaklaşık 13 bin insanın yaşadığı bu kamplarda ikamet eden her 10 kişiden biri öldürüldü, ikisi yaralandı, biri tutuklandı. » (9)


Bundan bir ay evvel « IDF’in gözyaşartıcı gaz sıkması sonucu ölen » Abu Rahma isimli kadının ve Filistinli yetkili Erakat tarafından hemen « İsrail’in savaş suçu » olarak ilan edilen hikayenin aslını bilen var mı ? Bu fabrikasyon hikayede sadece Abu Rahma’nın öldüğü doğrudur. Kendisi, bulunmadığı gösterideki gazdan değil, tedavide olduğu hastanede kanserden ölmüştür ! (10) Ama her zaman olduğu gibi, medyalarda iftira haberi çok daha fazla yer tutmuş ve antisemitizm mikrobunun yayılma operasyonunda başarılı ek bir adım daha atılmıştır.
 

                            

 

 

Pallywood senaryolarının nasıl sahneye konulduklarını gösteren ve « Filistinli kaynaklara göre… » diye başlayan her haberde yalan ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurmak gerektiğini ortaya koyan seconddraft.org sitesinin hazırladığı, aslında komik, fakat nefret saçan sonuçları son derece vahim olan sahnelerden (ayağa kalkan ceset dahil) birkaçını görmek için « Pallywood, "According to Palestinian Sources..." »  adlı filmi izleyebilirsiniz. (11)


Kaynaklar
1- Olayla ilgili inceleme ve yorum filmleri
http://www.dailymotion.com/video/xa9swn_imposture-al-dura-yles-juifs-ont-tu_news
http://www.dailymotion.com/video/xa92s2_1900-dreyfuss-2000-al-dura_news
http://www.dailymotion.com/video/xl8jf_l-effroyable-imposture_news
2- http://www.crif.org/?page=articles_display/detail&aid=23633&returnto=accueil/main&artyd=56)
3- http://www.crif.org/?page=articles_display/detail&aid=23647&returnto=accueil/main&artyd=56
4- http://www.aschkel.info/article-lettre-au-president-de-la-republique-fran-aise-nicolas-sarkozy-relative-a-l-affaire-al-dura-66872193.html
5- http://nin-lil.blogspot.com/2009/04/dreyfus-davas-nedir.html
http://www.utku618.com/showthread.php?tid=1947
http://aktasyozgat.blogspot.com/2010/07/dreyfus-olay.html
            http://fr.wikipedia.org/wiki/Affaire_Dreyfus    
http://www.ankahukuk.com/index.php?option=com_flexicontent&view=items&cid=130%3Adreyfus-davas&id=1520%3Aq-sucluyorum-q-dreyfus-davasi-10&Itemid=53
6- http://www.weeklystandard.com/Content/Public/Articles/000/000/001/218vnicq.asp
7- http://news.bbc.co.uk/2/hi/2165272.stm
8- http://www.israelinsider.com/channels/diplomacy/articles/dip_0204.htm
9- http://www.vahdet.com.tr/filistin/dosya2/0451.html  Erişim (11.2.2011/23:00)
10- http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/141524
11- http://www.seconddraft.org/index.php?option=com_content&view=article&id=522:pallywood-qaccording-to-palestinian-sourcesq&catid=58:according-to-palestinians-sources&Itemid=159 

 

Alegresse Delail


 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Filozof
16/06/15 17:01
Ben Dinsiz ve Milliyetsiz biri olarak değerlendirme yapmak istiyorum.Tarafsızım çünkü Aklım var ve ben sadece Insanlığa inanırım ne bir Irkım ve inanacak aptalca dini geleneğim YOK. Bence;tanımlarsam;Antisemitizm,Yahudi Faşistlerine karşı oluşan tepki yüzünden suçsuz Yahudilerin acı çekmesidir. Bence suç Yahudilerde;Yahudi Faşistlerinden yani Siyonistlerden kurtulamıyorlar.Her işe müdahil olup hep hedef tahtasında kalıyorlar.Tüm dünyada Irkçıların hedefi Yahudilerdir.Neden?Çünkü Yahudileri yöneten Faşist Siyonist grup her işe karışıyor.Sonra Yahudiler dayak yiyor Yahudi Faşistleri Siyonistler hep kurtuluyor.Buna Salaklık denir. 6 milyon Fakir Aşkenazi(Hazar) Yahudisini öldürdüler; Ama Zengin Yahudiler kaçmayı başardı;Zengin Elit Yahudiler Siyonist yani Faşisttir ve holokosta uğramadılar.Olan zavallı 6 milyon fakir orta gelirli eğitimli Yahudiye oldu.Siyonistlerin pis işlerine oluşan tepki nedeniyle 6 milyon suçsuz Yahudi cezalandırıldı.Bu durum Siyonistlerin işine yaradı. Yahudilerin Eğitimli,Zeki ama hem de Salak bir millet olduğunu her zaman söylüyorum.Herkesin hedefi olmayı başaran bir millettir Yahudiler.Tebrikler.Nerede bir Yahudi azınlık varsa oradaki uç işlerde Yahudi zenginler çıkıyor.Tüm siyasi güç odaklarına girip sürekli kaos ortamı yaratıp ortamdan gelir elde ediyorlar.Biraz daha basit şeylerle uğraşmaktansa uç işlere girince de yakalanıp hedef oluyorlar bölge yerlileri tarafından dışlanıyor dayak yiyorlar.Yahudi zenginlerinin elitlerinin pis işlerinin cezasını da sırf Yahudi oldukları için dayak yiyen sıradan yahudiler çekiyor.Kenan ülkesi de Babil de bu yüzden yıkılan Yahudi devletleridir.Yahudi devletleri Yahudi zenginlerinin burjuvasının hırsları yüzünden yıkılmıştır.Antisemitizm de elit Yahudi Zenginlerinin yaptığı siyasi ekonomik suçlara karşı oluşmuş bir tepkidir.Ama Antisemitistler hata yapmıştır;suç tüm Yahudilerin değil;Yahudi burjuvazisinindir,tüm Yahudileri öldürmeye kalkmak ilkelliktir. Yahudi Faşistleriyle yani Siyonizmle mücadele etmek ise zorunluluktur.Yahudi faşistleri kendi ekonomik çıkarları için Toplumların içine ajan gibi girip Siyasi kuruluşlara yerleşir Sürekli yalanlar ve düşmanlıklar pompalayarak Siyasi kavga çıkarıp Siyasi kaos yaratırlar.Bu kaos ortamında kendileri zenginleşir ve oraya hakim olup yerleşirler ve kukla olarak da Fakir Orta gelirli Yahudi çocuklarını kullanırlar.Tepkiyi onlara aktarırlar.Siyonistler hep Yahudi çocuklarının arkasına saklanır;bir tepki gelirse sıradan Yahudiler zarar görür.Siyonistler hep kurtulmayı başarır.Orada çöl Bedevilerinin Arapların saldırısına uğrayıp ölenler hep Fakir Yahudi çocuklarıdır. Israil gibi halkı eğitimli bir ülkede Komunist partinin mecliste sadece 4 milletvekili var.Bu çok komik bir durum.Israil meclisinde 120 milletvekilinin %60ı Kapitalist Siyonist Faşistlere hizmet ediyor.Bu böyle oldukça ne sosyal adaleti tam sağlarlar ne de Antisemitizmi yok etmek adına biryere varırlar.Yahudiler Sağ partileri değil de Sol partileri desteklemedikçe İsrail dış politikası DÜZELEMEZ.Benjamin Netenyahu gibi Liberal Kapitalistlere oy veren birinin Şaşırmış veya Aptal olması gerekir.Yahudi olsam Israil Komunist Partisine oy verirdim.Marx gibi bir filozofu çıkaran Yahudi milleti,seçimlerde sokak çocuğu kafasındaki Aptal heriflere oy veriyor.Rezalet.
Anlamadim
11/05/14 16:03
Bunları kime anlatıyorsuz? Türkce konuşan müslümanlar omsuz da sizi iyi tanıyor. Sizin altatarak Filistine gitirdiginiz yahudilerse, şu yazılanları anlamıyor. Anlasalar da bile özlürini mülümanlardan da iyi tanır ve nasıl bir yaratıq olduklarını ele öz kitaplarından okurlar.
Yehuda Beit - Halachmi
27/02/14 10:40
Islam dini baris diniymis. Galiba asagida yorumlari olanlar hakikatleri isitemiyecek kadar kor ve sagirlar . ARAP devletlerinde neler oldunugunu galiba ne goruyorlar nede isitiyorlar SURIYE'mi desem IRAK'mi desem kan govdeyi goturuyor .Diger Arap ulkelerinde vaziyet asagi yukari ayni PAKISTAN ve AFGANISTAN'da cabasi hepside ALLAH ve din adina coluk cocugun kanina giriyorlar,bunada asagida yorum yapanlar ISLAMIN BARIS DINI OLDUGUNU SOYLEYIP ISRAEL'E LANET YAGDIRMAKTAN BASKA BIR SEY BILMIYORLAR, BUNLARA ACIMAK LAZIM.
antisiyon
06/12/13 17:41
Bunları külahıma anlat,yada en iyisi sen bize bir hikaye anlat, olmadı fıkra anlat.yalancılar topluluğu sizi.
h.keskin
23/08/13 10:31
islam dini barış dinidir huzur dinidir gerçek bir müslüman asla vahşice ALLAH ın verdiği cana kıymaz siz yahudiler emin olun yanlış yolda yanlış yerdesiniz hak olan ölüm sizi bulmadan hak yoluna dönün Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhu ve resûluhu kurtuluş islamda cehennem odunu olmaktan kurtulun
Yehuda Beit - Halachmi
16/04/13 13:24
Asagida kin ve nefretten gozleri kararmis cahiller kendi kininizle kavrulacaksiniz.
Çelebi
22/11/12 02:04
Muhammed (a.s.) Miraç'a yani Allah katına çıkarken. Musa (a.s.) rastlıyor. Konuşup muhabbet ediyorlar. Gerçek Yahudi Musa a.s. ağlıyor hıçkıra hıçkıra. Peygamber Efendimiz nur yüzlü Musa'ya soruyor. " Ey Musa neden ağlıyorsun?" Hz. Musa diyorki "benim ümmetim benden sonra gelen Hristiyanlığa inanmadı, Hristiyanlara zulmettiler. Sonra İslam son Peygamber yani sen geldin. Sanada inanmadılar. Halbuki Tevrat'tada Zebur'da da anlatılan kurtarıcı sendin. Benim ümmetim senin ümmetine (Müslümanlara) kıyamete kadar zulum edecektir. İşte bunun için ağlıyorum der. Miraç'tan sonra bir sohbette söyler Muhammed " kıyametten önce bütün Yahudiler ölecektir, hatta taşın arkasına saklanan Yahudileri taş "burda Yahudi var" diyerek ihbar edecektir." Şimdi söylermisiniz? Neden hala Süleymanın mabediyle vs ile zaman geçiriyorsunuz. Bizler Müslümanlar olarak bütün peygamberlere iman ediyoruz. Hatta Musa as.. mı daha çok severiz. O nun denizi ikiye bölüpte İsrailoğullarını karşıdan karşıya geçirmesi ne güzeldir. ne güzel kıssadır o. Ey İsrailoğulları nekadar dindar olduğunuzu görmekteyiz. Gelin Müslüman olun. Dinimiz bir dir, İslam'dır. Son Peygamber Hz. Muhammed'dir.
Cehennneme Hoşgeldiniz
18/08/12 01:39
Hazreti Yakubun ve Hazreti Musanın Ahı sizin üzerinize olsun pis siyonistler
ebuyusuf
15/08/12 17:01
bu siteyle bana göre müslümanların yahudilere olan kinini artırmaktan başka bir işlem yapmıyorsunuz. yalanların ve iftiranın bininin bir para olduğu bu sitede ırkçılığın alası yapıldığı halde ırkçılık içeren mesajların yayımlanmıyacağının belirtilmesi doğrusu yahudi ahlakı gibi dürüst değil
ibrahim
15/08/12 14:55
siz çok adi bir yalancısınız böyle yalan haberlerle kimi kandıracaksınız ancak kendinizi kandırırsınız
Siyonizmin sonu
15/08/12 12:41
Lanetli topluluk... Elbette bunların bir gün hesabını vereceksiniz...

Haber Merkezi