Haber Merkezi

26/06/11

İsrael Türkiyeliler birliği

 

Türkiyeliler Birliğinin Gayeleri

1. Türkiyeden İsraele göç edenlerin İsraeldeki yaşama uymalarına yardımcı olmak.
2. İsrael Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında Siyasal, Ekonomik ve Kültürel İlişkilerinin en iyi düzende olması için gayret göstermek, katkıda bulunmak- bu amaca ulaşmak için Israel resmi daireleriyle, Türkiye Cumhuriyetinin İsraeldeki resmi temsilcileriyle, kamuoyunu oluşturan etkenlerle temas kurmak.
3. İsrael Devletinin Türkiyede, Türkiye Cumhuriyetinin de İsraelde en olumlu şekilde tanıtılmasına çalışmak.
4. Türkiye ile İsrael arasında ekonomik ilişkileri, turizm işbirliğini geliştirme amacını güden girişimlerde bulunmak, bunları teşvik etmek ve desteklemek.
5. Türk topraklarında 5oo yıl yaşadıktan sonra, başta Ladino (Judeo-Espaniol) dil ve kültürü olmak üzere, Sefarad kökenli Yahudilere ait örf, adet ve folkloru korumuş olan Türkiyeli Yahudilerin, İsraele yerleştikten sonra, bu ülkenin oluşturduğu kültür mozayiği içinde geleneksel dil,örf ve adet, ve folklorlarını korumalarına, aynı zamanda Türk Dil ve kültürünü canl
ı tutmalarına çalışmak.
6. Bu amaca yönelik konferans,müzik ve tiyatro etkinlikleri, radyo ve diğer yayınları girişiminde bulunmak, gazete veya bülten yayınlamak,
 bir İnternet sitesi kurmak.
7. Türkiyede yaşayan Yahudi kardeşlerimizle, onların oluşturduğu dernek ve teşekküllerle ilişkide bulunarak, ortak gelenek ve kültürümüzün korunması yönünde işbirliğinde bulunmak.
8. Türkiye kökenli olsun olmasın, dünyanın değişik yerlerinde yaşayan Diaspora Yahudileri ile temasta bulunarak, IYTB amaçlarına yakınlık ve sempati gösteren kişi ve kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak.

9. Türkiye kökenli olup Israelde yasayan başarılı üniversite ve yüksek okul öğrencilerine destek olacak maddi yardımda bulunmak, onların bir araya gelmesine çalışmak suretiyle köklerine yaklaştırmak ve Birliğimizin geleceğini genç nasile maletmek.

 İsraildeki Türkiyeliler birliğinin resmi sitesi

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
benim
12/02/15 17:18
Cok güzel bir olusum. basarilarinizi dilerim. Fenerbahceliler dernegi nerede onlarin sitesini bulamadim ?
Marielle
31/05/12 16:43
web yazilim knusunoda bir suru siteye uyeyim bu konuda her gun calisiyorum, web tasarım knusunoda da kendimi gelistirmek istiyorum.zaten bir yazilim sirketinden web yazilimla ugrasiyorum. web tasarim icin f6nereceginiz bir yerler var mı?
hayim bensal
21/07/11 13:05
gilad saliti hemen serbest olmasi icin tum dunyadan destegini diliyorum
Gökmen Bal
19/06/11 21:41
Dualarimiz ve cenabi Allahin eli senin üzerinde olsun Gilad..
Adam Navon
17/06/11 16:09
Kalbimiz ve iyi dileklerimiz seninle Gilad ....

Haber Merkezi