Haber Merkezi

25/08/14

Meşal’ın kör köstebekleri

Dr. Reuven Berko
 

Kaynak: Israel HayomKan lekeleriyle dolu Gazze duvarlarınınresimleri, 20 kadar İsrail ajanı olmakla suçlanan Filistinlinin dramına bir pencer açtı. Suçları: “Düşmana savaşçıların, tünellerin, bombalı tuzakların, cihad savaşçılarının evlerini ve roketlerin saklandığı yerler hakkında bilgi vermek”. İmza: Filistin direnişi. Hamas başarısız olduğunu kabul etmemekte  ve “İsraili imhaya” ısrarcı;  fakat ajanlara yüklediği suçlar Gazzenin can çekişmesini gözle önüne seriyor.

İsraildeki Ketziot hapisahesindeki nöbetçiler, bir İsrailli asker geçerken kafasını kaşıyan Filistinli bir esirin hücre arkadaşları tarafından bu yüzden öldürüldüğünü anlatıyorlar. Genç Arap kadınlar, erkek kardeşleri tarafından sokaktan geçen bir adama bir şeyler söyledi diye ailenin namusunu kirletti diye öldürülüyorlar. Komplo teorileriye doyma noktasına gelmiş, moral bozukluğu ve şüpheyle yaşamını sürdüren bir toplumda herkes hain veya olası bir kurbandır.

Batı dünyasının İŞİD ile Hamas’ın birbirlerinden farkı olmadığını anlamaları için her zaman çok delil vardı, fakat onlar kafalarını kuma gömmeyi tercih ettiler. Her bayrakta ve her celladın maskesinde dini ideoloji, Allah ve peygamber adına öldürmeye teşvik eden ateşli sözler görünüyor.  Günümüzde İŞİD dendiğinde akla gelen katliamlar, patlayıcı dolu arabalar, ibadet yerlerine, lokantalara, otellere, insanların toplandığı her yere saldırılar, Hamas’ın senelerce kullandığını gördüğümüz terör taktikleridir.

Dünya, Hamasın da aynı İŞİD gibi Müslüman Kardeşler İslami ideolojisinin bir mütasyonu olduğunu nihayet anlamaya başladı. Buna Hıristiyan ve Ezidilerin ırakta kitle hakinde öldürülmeleri bir ipucu oldu. Hamasın cellatları İsrail ile işbirliğinden şüphelendiklerini vahşice sokak ortasına öldürünce nihayet jeton düştü.

İki örgüt arasındaki benzerliği tüm çıplaklığıyla ortaya koyan Hamas’ın senelerce İsraile karşı sürdürdüğü terör saldırıları değil, işbirlikçilerin infazlarının  Amerikalı James Foley’in kafasının hunharca kesilmesiyle tam aynı zamana rastlaması. “Politik İslami sistemde” İslamın bir barış dini olduğu efsanesi yavaş yavaş buharlaşıyor. Artık herkes Müslüman Kardeşlerin “dava”sının, yani “kafirleri öldürüp dünyaya İslamı empoze etme hedefi” nin dünyadaki birçok İslami terör örgütünün gayesi olduğunu görüyor.

Hamas, Müslüman Kardeşlerin bir parçası olduklarını, inançlarına göre İslam düşmanı Yahudi ve Hıristiyanların İslama karşı çetin  haçlı savaşlarına giriştiklerini de saklamıyor. Kuruluş belgesine göre, Hamas  Hz. Muhammedin düşlediği, dünyadaki en son Yahudiyi öldürdüp ebedi bir İslam devleti kurmaya çalışan “İslam Tugayları”nın bir bölüğü. Bu politik mesajlar kafirleri, yani aralarında Yahudiler, Ezidiler,Şiiler Hıristiyanlar  ve onlar gibi olan diğerlerini öldürmek için bir gerekçe oluşturuyor. Yahudileri  öldürmek için kullandığı silahları bırakmayı reddeden Hamas liderleri gelecekte “İsrail halkına ateş etmeden onları uyarmaya çalışacaklarını” da söylüyorlar.

Geldiğimiz noktada Hamas’ın tek umudu, nefret ettikleri Filistin Yönetimi başkanı Mahmut Abbasın’ın, İsrailin onları attığı ve kendilerini neredeyse yutacak olan cehennem ateşinden kurtarması. Bu “hain başkan” İsraili Uluslararası suç mahkemesine şikayet edecek, ve aynı zamanda diğer bir düşman olan Mısırı ve bütün dünyayı bir ateşkese ikna edecek!

Diğer bir deyimle Hamas Yahudilere soykırım yapmayı denerken, Hag’daki haçlı kafirlerin o Yahudileri soykırım suçundan yargılamalarını talep ediyor. İpe sapa gelmez iddialarından da anlaşıldığı gibi, karanlık tünellerde saklanan maskeli adamlar uğradıkları bozgunun farkına varmakta güçlük çekiyorlar.  İsrail onlara bu konuda yardımlarını esirgemiyecek.

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi