Haber Merkezi

24/07/14

Filistinlilerle desteğe çağrı

 

Kaynak: Montevideo Post (Uruguay)

 

Ben de Filistinlilerle desteğe çağrı yapıyorum

Ana Jerozolimski

Birisinin artık Gazzede Filistinlilere karşı işlenen insanlık suçlarına sesini çıkartması lazım

Böyle devam edemez!

İnsanları canlı kalkan olarak kullanan Hamas terör örgütünü protesto ediyorum.

Hamas ve diğer Filistinli terör gruplarının Gazzede korkakça saklandıkları Şifa hastanesinin bodrumundan çıkıp açıklamalarını istiyorum.

Gazzeye bu yıkımı neden getirdiniz?

6,000 i Hamas ve İslami Cihadın elinde olan 10,000 rokete Gazzede ne ihtiyaç var? 2001 den beri İsrailin cevap vereceğini bile bile bu roketleri İsrailin her tarafına atmasına ne ihtiyaç var? Neden 2001 de 510 2002 de 848 2003 te 1528 2004 te 488 roket attılar?

Filistinlilerle dayanışma çağrısı yapıyorum.

Birisi kalkıp anlatsın. Neden İsrail Gazzeden tamamen çekildiği Eylül 2005 ten sonra 2006 da 1123, Hamas’ın Gazzeyi ele geçirdiği 2007 da iki mislinden fazla, 2427 roket attılar. Neden 2008 de 3278, Dökme kurşun operasyonundan sonraki ateşkeste 2009 da, bu senenin kalan 231 gününde ortalam iki roketten fazla toplam 774 roket attılar? Neden  2011 de 2248, 2012 de ateşkese rağmen 48 roket attılar. Biri bana  anlatsın. Neden Ocak 1 2014 ten İsrailin sabrı taşıp sert kaya operasyonunu başlatana kadar 450, bu operayon sırasında şimdiye kadar 2,000 den fazla roket attılar?

Sizi Filistinlilerle dayanışmaya çağırıyorum. Teröristlerin neden Yasir Arafat’ın söz verdiği gibi Gazzeyi Singapura çevirmek yereine tüm kaynaklarını İsraile saldırmaya harcadılar?

Hamas hükümetinden birinin kalkıp anlatması lazım:  Okullar evler ve hastaneler yapmak yerine neden herbiri 600 – 800 ton demir ve çimento gerektiren yüzlerce saldırı tüneli inşa ettiler? Bunun maliyetinden bile söz etmiyorum!

İsrail vatandaşlarını korumak için Demir Kubbe korunma sistemine, alarmlara, sığınaklara milyonlar harcarken, neden Gazzede bütün imkanlarını teröre seferber eden ve ülkesini geliştirmeyen bir iktidar hüküm sürsün? Neden İsrail 14,000 kişinin yaşadığı Gazzeye bitişik Eshkol bölgesinde vatandaşlarını korumak için 1,100 miyonluk yatırım yaparken Gazzedeki Hamas iktidarı sadece teröre yatırım yapıyor?

Sizi Filistinlilerle dayanışmaya çağırıyorum. Okullarının ve Camilerinin cephanelik yapılması ve buralardan roket atılmasına izin vermeyin. Sacaiye’de ölenlerin anısına sizi Gazze için bir şeyler yapıp burayı insanları canlı kalkan olarak kullanan ve  kim daha fazla terör saldırısı yapacak rekabetinde olan Hamas ve İslami Cihadın elinde bırakmayın!

Liderlerinden nefret dolu sözler dinlemeye mecbur bırakılan, kendisi sığınıklarda emniyette olan İsmail Haniye’den “düşmanımızın hayatı kucakladığı gibi biz de ölümü kucaklarız” derken sadece başkalarının ölümünden bahseden halka yardım için birileri sesini yükseltsin.

Neden ölüm? Neden halklarına hayattan, hayatın çok anlamlı olduğundan, ve iyi yaşayabileceklerinden bahsetmezler? İsrailin yakınlığı da onlara sadece yardımcı olur.

Sizi Filistinlilerle dayanışmaya çağırıyorum

Bu sefer biri yardımcı olsun.

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi