Haber Merkezi

03/05/15

Yahudiler park edemez

 

Kaynak: http://www.algemeiner.com/2015/05/01/antisemitic-graffiti-found-in-istanbul-no-parking-for-pigs-and-jews-video/

 

Algemeiner sitesinin haberine göre, İstanbulun Gaziosmanpaşa semtinde antisemit duvar yazılarına rastlandı.

 

 

 

Duvar yazıları “domuzlar ve Yahudilere yasak alan”, “özgür kudüs soyun kurusun Yahudi” gibi mesajlar içeriyor.

 

 

Semt sakinlerinden Süleyman Şahin’e göre, bu tip duvar yazıları sadece son zamanlarda ortaya çıktı.  Şahin, semtte hiçbir Yahudi yaşamamasına ragmen bu yazıların yazılmasını politik nedenlere, yakında yapılacak seçimleree ve halkın karşı çıktığı bir geliştirme planına bağlıyor.

 

Türkiyenin 73.7 milyon nüfusunun 17,000 i Yahudi.

Algemeinere göre, antisemitizm’in Türkiyede uzun bir geçmişi var ve kökleri İslamcı ideolojiye,  solun antisiyonizmine ve Türk basın ve yayınında çok rağbet gören Yahudi karşıtı yazıtlara bağlıyor.

Birçok yorum yazılan bu yazının en göze çarpan yorumu “Amerikayı keşfeden ve Erdoğanın bildirdiği gibi Kübada bir cami bulabilen ileri bir halkın böyle şeyler yapması çok şaşırtıcı”

 

Geçtiğimiz aylarda  Türk devlet televizyonu ve hükümet yanlısı kanallarda antisemit yayınlar tavan yapmıştı

 

22 Mar 2015 ... A Haber üst akıl belgeselinden inciler: Yahudi olan Darwin insan maymundan gelmedir lafını Yahudi olmayanlar için söylemiş”... 2003 Irak ...

 

17 Nis 2015 ... Daha geçen ay A Haber, köşe yazarı Mustafa Akyol tarafından “Siyon protokollerinin devamı” diye adlandırılan “Üst Akıl” adlı belgeseli sundu.
www.hasturktv.com/anti_semitizm/6928.htm

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
zxmc
12/06/15 02:52
Bunları Sderot'a göndermek lazım bir daha yaparlar mı oradaki yaşamı görünce... Yine de haklı bulurlar olanları bunu yazdıklarına göre...
Davud
13/05/15 14:03
Benim yahudi asker arkadaşım vardı ve hiçbir sorunumuz olmadı olamaz da. Bu sadece Filistindeki ve çeşitli bölgerde denenen sokak , yol kapama olaylarının ve şiddet olaylarının bir yansımasıdır.

Haber Merkezi