Haber Merkezi

06/08/14

Erdoğanı dizginleme zamanı geldi

 

Kaynak: Simon Wiesenthal CenterSımon Wiesenthal dünyada antisemitizm, ırkçılık ve terörle mücade eden bir sivil toplum kuruluşudur. 3 ağustosta bir bildiri yayınloayarak Obama ve başta NATO ülkeleri başlanları olarak dünya liderlerinin Erdoğanı reddetmeleri çağrısında bulundu. Bu çağrının nedeni, Erdoğanın yüzbinlerce destekeyicisi önünde İsrail askeri faaliyetlerini Hitlere benzeterek “Filistinli çocuklar doğmasın diye Gazzeli kadınları öldürüyorlar. Ülkelerini savunamasınlar diye erkekleri öldürüyorlar...döktükleri kanda boğulacaklar” dedi.


Açıklamada “Bu laflar, bir yalanı sık sık tekrarlarsan sonunda gerçek olarak kabul edilir” diyen modern bir Goebbels’in lafları” dendi. Bu iftiralardan sonra Türkiye ve Avrupadaki Yahudi cemaatlerinin emniyetinden endişeliyiz. Bütün dünya İsraile binlerce roket atıldığını biliyor. Obama ve diğer dünya liderlerinin Erdoğanı dizginlemelerinin zamanı gelmiştir”

Simon Wiesenthal merkezi, 400,000 üyesiyle en bütük Yahudi insan hakları örgütlerindendir. hakkında daha fazla bilgi merkezin sitesinde ve facebook sayfasından, veya twitter hesabından edinilebilir.

Joseph Goebbels, 1933 ten 1945 e kadar Nazi Almanyasının propaganda bakanlığını yaptı.Hitlerin en yakınlarından biri, ve  sert antisemit tutumuyla Yahudilerin kitle ölümü "nihai çözümü" savunanlardan birisidir. Ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz


www.facebook.com/simonwiesenthalcenter,

@simonwiesenthal
 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
webmaster
10/08/14 04:38
babil, selahattin eyyubi siz artık yorum yapmasanız da olur. Bunu size daha önce de belirtmiştim. Her mesajınızdan nefret ve düşmanlık akıyor. Bu sitede ilk engellenen olma şerefine de nailsiniz.
eitan
08/08/14 13:54
Babil eğer maksat mescidi aksada namaz kılmazsa buyrun misafirimiz olun. Eğer maksat Osmanlı havasına burada hak aramaksa bu sitedeki cehenneme kadar yolunuz var adlı yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Bu gidişle yakında Türkiye yakında İSrailden özür dileyip İŞİD e karşı yardım dilencek. Tabi kendi yarattığı ejderhanın kontrolünü kaybettiğini kabul edince.
Adınız
07/08/14 07:07
Babil , rte sayesinde, tr raydan çıktı ve ne yazık ki sen bunun farkında değilsin.
ALi
06/08/14 02:11
Erdoğanı dizginleme zamanı geldi degil geciyor bile...ortadogunun islamci hitleri ERDOGAN sizide yakacak bizide yakacak,,bu adamin bir an önce durdurulmasi lazim..bu satirlarim Tarihe bir not düsmektir...orta doguyu ne hale getirdi meydanda..her yer yangin yeri,,,tek sorumlusuda onumuzde pazar günü Türkiye cumhurriyetinin cumhur baskani secilecek olan,,,Recep Tayip Erdogandir..bütün orta dogu alev alev yanacak,,,hepimizi yakacak bu dinci Diktatör Recep Tayip Erdogan....Allah yardimcimiz olsun.ne diyeyimki baska,,

Haber Merkezi