Haber Merkezi

05/08/14

Bu nefretin nedeni nedir?

 

 

 

Tarık Muhammed Al Suwaidan, Kuveyt’teki Müslüman Kardeşler (İhvan) ın başıdır. Orta doğu ve dünyadaki İslami çevrelerce televizyonlarda yaptığı konuşmalarla tanınan birisidir. Forbes mecmuasının yaptığı bir araştırmaya göre Al Suwaidan, İslam üzerine konuşmalardan dünyada en yüksek ikinci gelire sahiptir. 2007 de sadece bu konuşmalardan bir milyon dolar (1,000,000) kazanmış. Gençliğinde İslam bilimi eğitimi almış ve ABD de Petrol mükendisliği alında doktora yapmıştır. Kuveyt’te ikamet eder

 

 

Haled Meşal ise Gazze Müslüman Kardeşler (Hamas) ın başıdır.   Büyük bir kısmı Gazzeye yapılan yardımlardan çaldıkları, ve Gazze tünellerinden Hamas’ın aldığı vergi sayesinde   2.5 milyar dolar (2,500,000,000) şahsi serveti vardır.

 

Bu iki şahıs Katar ve Kuveyt’teki lüks evlerden bakın nasıl ateş altındaki Gazzelileri kışkırtıyorlar. Nasıl olsa ucu onlara dokunmuyor. Aksine, savaşın uzaması sesrvetlerine servet katıyor: Biri daha fazla konuşma imkanı bulup daha zengin olacak, diğeri, sınır kapısı açıldığında kaçakçılık tünellerinden kar edemiyecek.

Son ateşkesi de Gazze’deki Hamas ve İslami Cihad örgütleri, Haled Meşal’in şiddetli itirazına rağmen kabul ettiler.

Kimin neden çıkarı var, bu ezeli düşmanlık nerelere dayanıyor? Kuveytl i imam Tarık el Suveidan’ın 14 Temmuz 2014 te yaptığı televizyon konuşmasını seyretmenizi (aşağıda tercümesiyle) öneririm. Üzülerek hatırlatmak gerekir: Bu düşüncenin en yakın müttefikleri Katar ve Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Türkiyedir

* Not: Konuşmadaki İsrailoğulları kelime manası olan Yahudi olarak tercüme edilmiştir.

 

 

 

“Siyonun çocukları (Yahudiler) ile varoluş savaşı veriyoruz. Gerek tarihteki gerekse coğrafi konumuyla İsrail sapık bir ülkedir. Kaderi de tamamen yok olmaktır

....

Sadece Filistin ve sadece Gazzedeki çatışma değil, bu savaşı hepimizin savaşı olarak görmeliyiz. Bunu böyle görmezsek algımızda bir sorun vardır. Çünkü tarihin akışını, coğrafi durumları ve Yahudilerle aramızdaki ideolojik – Hayır – dini kavgayı anlamıyoruz demektir. İndonezyadan Amerikadaki Müslümanlara kadar herkes bu savaşta yer almalıldır.

....

Üç gün önce kardeşim Halid Meşal ile görüştüm. Bana “ateşkesi kabul etmeyeceğiz” dedi....bizim ateşkes istediğimiz günler artık tarihte kaldı. Bazılarının ateşkes talebini anlamıyorum. Kesinlikle hayır! Roket saldırıları devam edecek. Eğer acı çekecekseniz, onlar da sizin kadar acı çekecek. Fakat sizin Allah’tan ümidiniz var, onların yok. Roket saldırılar ddevam edecek. İsraili tamamen felce uğrattık. Ülkeleri donmuş gibi. Hepsi korkarak deliklerine giriyorlar. Akıttığımız kan kutsaldır. Bizim ölülerimiz Cennete onlarınki Cehennem ateşine gider. Şehadetten korkmayız. Biraz önce “Şehadet en büyük arzumuz” diye şarkı söylüyordunuz. Arzu ettiğiniz ölüm geldi. Bizim ölümle sorunumuz yok. Yahudiler gibi değiliz. Onların hayatlarını korumaya çok değer verdiğini göreceksiniz. Biz ise şehadeti istiyoruz. Aradaki fark çok bariz.

İsrail ekonomisi tamamen durmuş vaziyette. Son günlerde dükkanlar %40 eksik satış yapıyorlar. Tam yazın ortası, turizm sezonuyken, dini turizm bile tamamen durmuş durumda. Üstelik fabrikalar çalışmıyor, okullar tatilde. Nükleer tesislerini vuracağız diye korkudan titriyorlar. Düşünün. Bir olsaydı biz değil onlar ateşkes için ayaklarınıza kapanırlardı. Ateşkes istemiyoruz! Aksine onlar önümüzde eğilene kadar roket atmaya devam etmeyi taleb ediyoruz. (alkış ve tekbir).

Sadece Filistinli değil, tüm Müslüman anneler çocuklarını Yahudi nefretiyle emzirmelidirler. Onlardan nefret ediyoruz. Bizim düşmanlarımızdırlar (alkış). Yeni bir nesil yetişip onları yer yüzünden silene kadar bu nefreti .ocuklarımızın ruhuna işlemeliyiz. Talebimiz budur. Twitter, Facebook ve diğer teknolojik medyadan anlayan tüm gençleri “elektronik cihada” davet ediyorum. Bugün genç direnişçiler (İsrail TV si) 10 uncu kanalı iki kere hack lediler (alkış).   Değişik Cihadlar vardır.

Temennim buradan sloganlar atıp bağırıp çağırdıktan sonra rahatlamış olarak ve sadece güzel duygularla ayrılmamamız. Hayır. Buradan çıkarken her birimiz İsraili yok etme planı yapmalıdır.”

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Alon
08/09/14 13:51
Bu aşağıdakide türkiyeyi nimetten mi ne zannediyor :-))) Beyni kıt , türkiye bu oyunda sadece dış kapının dış mandalıdır..Başınızdaki hırsız ve çetesi ıvırdıi kıvırdı, zıpladı, bağırdı ..sonuç ??? israilden değilde araplardan tokadı yedi..Neymiş?? ortadoğuda söz hakkı olacakmış..Mısıra bağırdı çağırdı, Mısır dirseği patlattı hırsız şapa oturdu..haaaaa...anırmak bedava...anırın dostlar anırın...ama unutmayın sizin yetki alanınız topraklarınızın sınırlarına kadardır...ondan sonrası 1 cm bile size fazla gelir...işid e terorist diyemeyen türkiye hükümeti , işid e her türlü desteği sağlayan türk hükümeti..aşağıdaki spastikte sallıyo işte :-))
hititler
13/08/14 03:21
Siyonist temsilci ve taraftarların türkiyeye karşı ışid terörünü öne sürmesi bir tesadüf veya karşılaştırma değildir yıllardır planlanan ve pkk nın çözüm süreciyle itibar ve güç kaybetmesinin ardından sahaya sürülen abd-israil ortaklı türkiyeyi yıpratma projesidir.biz türkler düşmanımıza ve dostumuza hakettiği şekilde davranmasını biliriz savaşımız günlerle yıllarla sınırlanamaz ALLAHIN adını TÜRKLÜĞÜN ONURUNU KORUMAK İÇİN 666 YIL SAVAŞMAMIZ GEREKSE BİLE ASLA VAZGEÇMEYİZ.hayalleri sığınakların duvarlarından öteye geçemeyenlere duyurulur!!!
Yehuda Beit - Halachmi
08/08/14 15:21
IKI YUZLU YAYIN YAPANLAR BASTA TURK MEDYASI ,TERORISTLERIN PATRONU OLAN KATAR EMIRLERI (EL CEZIRE TELEVIZYONU SAYESINDE) DURMADAN YALAN DOLAN NESIRLERLE,SADECE GOSTERMEK ISTEDIKLERI GAZZELILERIN BASINA GELEN FELAKETLER,KIMSE SORMUYOR ACABA BUNUN SORUMLUSU KIM BEN SOYLIYEYIM SORUMLULAR ISRAEL'I YOK ETMEK MAKSADIYLE ISRAEL'E SIRF DAHA COK YAHUDI OLDUREBILMEK ICIN OLDURUCU SILAHLARINI YONELTEN HAMAS TERORIST ORGUTU VE PATRONU KATAR ILE BU YUZSUZLERE REFAKAT EDEN IKI YUZLU NAMUSSUZLARDIR.ISRAEL TERORISTLERE BOYUN EGMIYECEKTIR ,HERKESIN BILDIGI GIBI ISRAEL DAIMA BARISI ARAMIS VE ARAMAKTADIR, BU TERORISTLERIN TEK AMACI ISRAEL'I YIKMAKTIR ,BUNA GUCLERI HIC BIR ZAMAN YETMIYECEGI GIBI ,BU TUTUMLARI YUZUNDEN EN COK ZARAR GORMEKTE OLANLAR MAALESEF BU CANILER TARAFINDAN CANLI KALKAN OLARAK KULLANDIKLARI GAZZENIN ZAVALLI SIVIL HALKIDIR, ISRAEL HAKLI OLARAK NEFSI MUDAFAA ETMEKTEDIR VE BU CANILERI DIZE GETIRENE KADAR MUDAFAASINDA DEVAM EDECEKTIR. MISIR ,SUUDI ARABISTAN, URDUN VE KORFEZDEKI PRENSLIKLER ,BIZLERI SEVDIKLERI ICIN DEGIL BU TERORISTLERIN ONLAR ICINDE BUYUK TEHLIKE GORDUKLERI ICIN ISRAEL'E DESTEK VERIYORLAR .DUNYA ARTIK UYAN VE IKI YUZLULUGE SON VER CUNKU ENINDE SONUNDA BU TERORIST CETELERINE SON VERIMEZSE BU TEROR SIZLEREDE ULASACAK, TURKIYEYE GELINCE ISID KAPINIZI CALMAYA BASLADI GOZUNUZU DORT ACIN.
ceza
06/08/14 00:33
neden hep bunlar şunu söyledi bunlar bunu yaptı deyip haber vereceğinize birazda kendi vekillerin bahsetmiş olsaniz siz ancak ikiyüzlü yayın yaparsınız sonrada işinize geleni yayınlarsınız
YUDA
05/08/14 23:26
Bu konuşmaları 1967 ler den hatırlıyorum. Nasır da böyle şeyler söyleyerek Ürdün Kralı Hüseyin'i savaşa girmeye ikna etmişti. Sonuç: 6 günde hezimet, Batı Şeria ve Kudüs'ün kaybı.

Haber Merkezi