Haber Merkezi

01/08/14

Soykırım İftirası

 

 

Yahudilerden nefret edenler, onları  katletmeyi haklı bulmak için tarih boyunca bir sürü iftira uydurdular. Bu iftiralar – hiç olmazsa onların gözünde o kadar korkunçtu ki, Yahudiler topluca öldürülebilirlerdi.  Her dönemde – sadece tarihte değil – Yahudilerin Tanrıyı öldürdükleri Ortaçağ Hıristiyanlarında Yahudi katliamı için en geçerli nedendi.

Bunu daha da iğrenç – kan iftirası diye bilinen bir iftira takaiğp etti. Ortaçağdan itibaren başlayan bu iftira Yahudilerin Hamursuz yapmak için kaçırıp kurban ettikleri Hıristiyan çocukların kanının kullandıkları iftirası taki etti.

Daha sonraları bu iftiralar  Yahudilerin dünyayı yönettiklerini ispat etmek iddiasındaki “Siyon Protokolleri” adlı sahtekarlıkla devam etti.

Günümüzde de bunlardan daha aşağı kalmayan, bütün Yahudilere değilse bile İsrail devletine atılan bir iftirayla karşı karşıyayız: İsrail Filistinlilere soykırım uyguluyor ve Nazilerle aynı ahlak seviyesinde.

Bu iftira özellikle Ortadoğuda solcular veya Müslümanlar tarafından yayılıyor. Örnekler:

İtalyada sevilen bir radyo programında ülkenin sevilen filozofu GianniVartimo  “daha çok İsrailli ölürse sevinir misiniz” sorusuna “Tabi” diye cevap verdi ve ekledi “İsrail Nazilarden daha kötü. Bu O...Ç... siyonistleri vurmak isterdim....Avrupa Hamasa roket almak için para toplamalı”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan CNN e “İsrailin şu anda Filistine yaptıkları Nazilerin onlara yaptıklarıını geçmiştir...İsrailin bu soykırımını kabul etmiyoruz” dedi.

İran dışişleri bakanı Mohammed Javad Zarif, “İsrailin bu yaptıkları soykırım ve insanlığa karşı suçtan başka birşey değildir” diye bildirdi.

Exeter üniversitesi Avrupa Filistin araştırmaları merkezinde çalışan İsrailli İlan Pappe Electronic intifada adlı web sitesine “İsrailin getodaki soykırımı” adlı bir makale yayınladı.

 63 Filistinlinin öldüğü 9 Temmuzda Al Arabiya “Başkan Abbas Ramallahta bir kriz masası toplantısı yaptı ve İsrailin şimdiye kadar Gazzede 50 Filistinli öldürdüğünü ve soykırım yaptığını söyledi”ğini yaınladı.

Somali’nin eski ABD elçisi Abukar Arman Al Jazeera’da “İsrail Kuzey Kore’den daha kabadayı bir devlet olduğunu ispat etti” diyor

 Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolás Maduro, ve Bolivya cumhurbaşkanı Evo Morales İsrailin Gazzeye yaptığı operasyonu soykırım olarak nitelediler. Maduro “imha” kelimesini de ekledi.

Biline ki:

İsrail Gazzeye sadece Hamas’ın mümküm olduğu kadar çok İsrailli öldürme amaçlı yüzlerce roket göndermesinden sonra operasyon başlattı.

İsrail Gazzeyi Filistinlilere verdiği zaman çimento gibi zaruri ihtiyaç maddelerini ambargo etmedi. Fakat Gazzeye kanunen veya tüneller vasıtasyıla giren milyonlarca ton çimento okullar veya hastaneler inşa etmek için kullanılmadı. İsraile terör saldırıarı düzenlemek ve roketleri saklamak için tünel kazılarında kullanıldı.

Hamas’In kuruluş belgesi İsrailim imhasını hedef gösterir

İsrail dünyada imha edilmek istenen tek ülkedir

The charter of Hamas calls for the annihilation of Israel.

Soykırımla suçlanan İsrailde, son yirmi senede Filistinlilern sayısı iki misli oldu. 1948 de kurulduğundan beri ise ülkede yaşayan Filistinliler beş misli oldu. İsrail herhalde tarihteki en etkisiz soykırımı yapıyor

Bütün Müslümanlar veya bütün solcular İsrailin imhasını istemiyorlar. Fakat İsrailin imhasını isteyenlerin hemen hemen hepsi Müslüman veya solcu

Buna bir istisna Jewish Journal’a ironik olan ne biliyor musunuz? II Dünya savaşından sonra herkes “Yahudileri anlamıyorum. Neden katledilmelerine karşı çıkmadılar” derken,  şimdi savaştıklarında  ise “Yahudileri anlamıyorum. Neden katledilmeye karşı çıkıyorlar” diyor. Yahudiler de “Biliyor musunuz, bir kere karşı koymadık. BU bir dhaa olmaz. Yahudilerin kendilerini müdafa edeceği fikrine kendinizi alıştırın” diyorlar.

 Dennis Prager radyo programcısı ve gazetecidir. Prager üniversitesi’nin kurucusudur

 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
Yehuda Beit - Halachmi
13/08/14 12:50
Su edpsizlere bak Israel soykirim yapiyormus..... Galiba gozu kor muslumanlar kendilerinin Arap dunyasinda neler oldugunu gormuyorlar Gazzede hristiyanlar yokedildiler veya muslumanliga itildiler bethlehem sehrinde bircok hristiyan kacti kalanlar muslumanlardan kotu muamele goruyorlar . Misrda kiptilar musluman kardeslerden nasiplerini aliyorlar (POGROMLAR KILISELER YAKILIYOR) diger Arap ulkelerinde azinliklarin durumu hicte parlak degil ISID teroristlerine gelince bircok yezidi katletti ,Iraktaki siiler ,Kurtler ,Turkmenler hatta Isid teror orgutunun Dindar olmadiklari gerekcesiyle Sunni muslumanlari bile kilictan geciriyorlar. Sadece Israel'de Muslumani Hristiyani,Durzusu ,Bedevisi ve Cerkez azinliklar aynen Yahudiler gibi muamele goruyorlar burada hicbir soykirim olmadigi halde DADAS gibi ahmaklar Israel'i suclamayi bilirler ,ilkonce aynaya bakip cirkin yuzlerini ve muslumanlari azinliklara hatta iclerindeki diger musluman mezheplerini yaptiklarini gorup utansinlar,YETER ARTIK UTANIN TENEKE SURATLILAR.

Haber Merkezi