Haber Merkezi

25/07/14

Cehenneme kadar yolun var!

 

 

Kaynak:Times of İsrael blog

Eitan Chitayat

Bazen hoş olmasa bile içimden geleni olduğu gibi yazmak en doğrusu. Kızgınlığımı saklamayacağım. Bugün facebook ta birini arkadaşlıktan sildim.

Aslında “arkadaşım” değildi. Aynı meslekten, yaptıklarını beğendiğim biri. Fakat o kadar.

Arkadşlıktan çıkardım çünkü haddini aştı.

Bu zor günlerde hatırımı sormadığına alınmadım. Herkesin kendi hayatı var ve hiç birimiz dünyanın merkezi değilim.

Alındığım, sayfasına ülkemden nefret edenlerin paylaştığı antisemitizm kokan, İsrail karşıtı videolar ve paylaşımlar koyması. Bir ingiliz parlamenterin nefret dolu İsrail karşıtı söylevi. Robert de Nironun sözde İsrailin soy ayrımı yaptığını idda ettiği bir video (hem iddia yalan hemde video sahte)

Geçen gün artık haddini bilmedi.

O gün 13 İsrailli baba, oğul veya kardeş ülkemi savunurken hayatlarını kaybetmişlerdi. Kendi başlatmadıkları bir savaşta ailelerini, arkadaşlarını, ülkelerini BENİ korumak için gittkleri bir savaşta. Yerlerini başkaları alacak ve savaşmaya devam edecekler, çünkü savaşmamak yok olmamız demektir. Ülkemiz elimizden gider demek istemiyorum, fakat Ortadoğuda içinde olduğumuz kargaşaya bakarsanız, öleceğimiz kesin.

Kuzeyinden güneyine 10 saatte, doğusundan batısına 2 saatte geçebileceğimiz ülkemiz (hepsi hepsi bu kadar) boydan boya, yaş, cinsiyet, din, meslek ayrımı yapmadan İsraillileri öldürmek amacıyla bombalandığı gün haddini aştı. Evet, bu bombalar tüm demokratik haklara sahip olan 1 milyon Arap vatandaşını da hedefliyor.

 

İşten eve dönüp oğlumu beşiğine yatırdığım bu saatlerde bile bombalanmaya devam ediyoruz.

Arkadaşlıktan çıkardıktan sonra haddini aşan bir email de attı “Bir milletvekilinin videosunu paylaştım diye arkadaşlıktan çıkartman çok garip. Yahudi olarak katliamın hiçbir zaman haklı olmadığını bilmelisin”

Herşeyden önce, “Yahudi olarak” lafını etme. Katliamın haklı olmadığını bilmem için Yahudi olmam gerekmez. İnsan olmam yeterli.


İkincisi, milletvekili olmuş olmamış umurumda değil! İğrenç, mantıksız yalanlarla dolu bir konuşma yaptı. Tarihte  kötü yola giren devlet adamlarını çok gördük.

Ve en iyisi...biz mi katliam yapıyoruz??? Ülkem Mısırın teklif ettiği ateşkesi kabul etti, Hamas ateş etmeye devam etti. Ülkemdeki sivillere saldırıyorlar. Biz ise Gazzede sivillere zarar gelmesin diye ilanlar atıyor, telefon ediyor, masumlara kaçma şansı tanıyoruz. Biliyormusun? Tarihte hiçbir ülke hiçbir savaşta bunu yapmadı!

Gazze 9 sene önce orayı tamamen boşalttığımızda barış yapma şansını kazandı. Biz ise nefret eğitimi, roketler, İsraile girip sivilleri öldürmek, kaçırmak, terör yapmak amacıyla kazılan tüneller kazandık. Gazzeden 9 sene önce tamamen çekilmenin ödülü bu. Biz mi katliam yapıyoruz?

Salak! Katliam yapanlar böyle davranmaz.

İsrailliden fazla Filistinli hayatlarını kaybetti diye adil bir savaş değil diyenlerden de gına geldi.”Siz daha kuvvetlisiniz neden şikayet ediyorsunuz” diyenlerden de.

Filistinli veya İsrailli farketmez. Her öldürülene içim kan ağlar. Fakat beni öldüremedikleri için kimseden özür dilemeyeceğim.

Atılan roketlerin amacı beni öldürmek. Bunu becerememeleri öldürmek amacıyla atılmış olmalarını değiştirmez. Roketlerden korunma sistemimiz, sığınaklarımız, tahliye işlemlerimiz, ve bizi koruyan bir devletimiz var. Roketlere hazır olduğum ve hayatta kaldığım için özür dilemiyeceğim. Hayatı sevdiğim ve 10 yaşındaki çocukları savaşçı veya bombacı olmaya göndermediğim için özür dilemeyeceğim. Bir evim, ailem, komşularıyla barış içinde normal bir hayat yaşamak isteyen arkadaşlarım olduğu için özür dilemeyeceğim. Varolduğum için, ve varlığımı kabul edecek komşularla burada beraber yaşamak istediğim için özür dilemiyeceğim.

Fakat Hamas’ın istedikleri bunlar değil.

Şunu anla. Hamas BENİ öldürmek istiyor. Ailemi, beşikteki oğlumu. Burada yaşayan herkesi. Amaçları bu. Bunu artık anlayın! Burada olanın özü bu. Ve hepimiz için çok şahsi bir olay.

Benim gibi İsrail vatandaşları öldürülmek üzere hedefleniyor. Diğer yanda ordum beni şehirlerimize roketleri atan  oradaki katillerden korumak isterken Filistinli masumlar ölüyor. Eğer Filistinli masumlar ölüyorsa bunun kabahati katil, veya diğer bir deyimle anlamlı cihadcı teröristlerin. İsrailin her egemen devletin yapacağı gibi vatandaşlarını koruyor diye kabahat onun değil.

İnsanlar ölecek. Berbat, çirkin bir şey ama masumlar da ölecek. Fakat yapılması gerekeni yapacağız. Bunu kendimizi haklı çıkartmak için yazmıyorum, sadece olacakları söylüyorum. Kendimiz korumamızı kanımızla ödemeye başladık bile... birlikte olamayacak, birbirlerini kucaklamıyacak aileler çoğalıyor.

 

 

Bu bir oyun değil.

Babam, her iyi babanın vereceği öğütlerden birini vererek Facebook ta fazla konuşmamamı söyledi. Boşuna zahmet etme diyor. Aslında, beni gelecek tepkilerden korumaya çalışıyor. Biliyorum.

1930 larda sessiz kaldık ve sonucunu biliyoruz. Mantıklı insanların olan biteni göreceklerini umduk ve kitlelerin kötülük yapabileceklerine inanmadık. Sonuç? HAKİKİ soykırımcıların gaz odalarına gönderdikleri trenler. Bir de onların izinden giderek bütün Yahudileri öldürmek ve İsraili haritadan silmek isteyenler de var (Bunlar Hamasın kuruluş belgesinde yazılıdır. İnanmayanlar bakabilirler). Peki neden? “Çalınmış topraklar” veya politika nedeniyle değil. Yanlış yönlendirilen, Yahudilerden nefret eden fakat kendi halkı umurlarında olmayan insanlar olduklarından. Kendi halkına değer verenler onlar için bir gelecek yaratmaya uğraşırlardı. Zavallıları iğrenç bir ölüm oyununda piyon diye kullanmazlar, 72 huriyle aldatmazlardı.

 

 

Ülkem, halkım kültürüm ve değerlerim hakkında iftiralar karşısında artık susmayacağım. Kendi devletim yanlış birşey yaptığında bunu ilk kınayan da ben olacağım. Her zaman yaptığımız gibi! Fakat şimdi haklı tarafız ve susmayacağım!

Eğer bu yazdıklarımı anlamayanlar varsa;

hala durumu görmeyen varsa;

eğer 800 kadar Filistinilinin öldüğü bu çatışmada hala İsrail karşıtı paylaşımlar yapan, ve son birkaç senede 200,000 Arabın öldürülmesine sessiz kalan arkadaşlarım varsa;

Esad’ın kendi halkına kimyevi silah kullanmasına, İŞİD in daha geçen gün 8 hıristiyanı çarmıha germesine ve Iraklı Hıristiyanlara “ya dinin değiştir ya vergi öde yada öl” dediğine ses çıkartmıyorsanız;

tek eleştiriniz sivillere zarar vermemek için elinden gelen her şeyi yapan İsraile ise;

evime roketler atılırken hiç birşey yapmadan oturduğunuz yerden – bu topraklarla olan bağımızdan haberiniz olmadan, burada yaşıyoruz diye İsraili lanetleyecekseniz;

Fransa, İngiltere, Türkiye, Arap dünyasının çoğunda ve hatta Amerikada benzerlerini gördüğümüz İsrail karşıtı antisemitliğe kadar varan, bu çatışmalya alakası olmayan sadece Yahudi ve İsrail nefretinin kusulduğu protestolara katılıyorsanız (bu nefret yakında size de dönecektir);

eğer bütün olanları sessizce kabul ediyorsanız

Lütfen beni arkadaşlıktan çıkartın, herhalde hiçbir zaman arkadaşım değildiniz.

Şunu iyi anlayın: Birisi beni öldürmek istiyorsa bunu çok ciddi ve şahsi görürüm. VE eğer ateşe kürekle gidip bunlara en ufak yardımda bulunacak paylaşımları yapıyorsanız – hemen beni arkadaşlıktan çıkartın.

Nefreti, çarpıklığı, iğrençliği kötülüğü tercih ediyorsan, ben yokum. Cehenneme kadar yolun var. http://blogs.timesofisrael.com/shalom-motherfr/#ixzz38TD06Ned 

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
ALi
30/07/14 20:28
Alp ben senin agzini yerim nede güzel ifade ettin..her türlü irkcilik,dincilik fanatizime insan oldugumuz icin dünyanin her yerinde.ve her zaman insanlik adina karsi cikmaliyiz,,,
Adınız
30/07/14 20:10
sevgili alp. haklıyken haksız duruma daima düşeceksin bunu bilmiyorsan biraz diasporada yaşaman gerekecek. zira ,Yahudi olmanın zorluklarını İsrail olmadan çok önce Yahudi halkı yaşamıştır .sen bu görüntüyü değiştiremezsin. demem o ki(ki ben tasvip etmiyorum) hahamım söyledikleri bir ormanda karınca .karıncayı görüp de ormanı görmemek kanımca abesle iştigal etmektir. söylermisin bana ms 70 yy dan sonra hicret edenler ne zaman progrom görmemişlerdir. onun için hiç merek etme İsrail de hahamın söyledikleri gibi rabin meydanında da savaş karşıtları da demokratik olarak gösteri yapmaktadır. bunlar dediğim gibi bir karınca ve ben her ne kadar senin yaşında biri gibi aktif olmazsam bile yaşımdan ötürü biraz da olsa tarih ve fizik bilgim zannedersem seni aşar.örnek verdiğin tarihi oluşumlar bir kişi ile başlamadığını o devrin ekonomik durumu ile doğrudan orantılı olduğunu bilmen lazım.sevgiler.
frankoss
30/07/14 17:51
Ayette geçen Allah'ın vaadi sapkın, yoldan çıkmış, tevratı dezinforme edip eski ahit e çevirmiş yahudilere değil Allah'ın yolunu takip eden imanı tam yahudileredir. Onları üstün kılan da budur ! Genelde sapkın yoldan çıkmış mesela 10 emiri hiçe sayan yahudilere Allah gazabından söz eder Kuranda gençler..hani bilesiniz diye söylüyorum
Alp
30/07/14 14:51
Sevgili Adınız yorumunu yeni gördüm ve hemen konuya geçiyorum.Öncelikle bana arkadaş,dost vb hitap etmende sorun olamaz 23 yaşındayım ve hep iyi bir arkadaş olmuşumdur ve kimseyi yarı yolda bırakmamışımdır.Ancak üslubun cidden iğneleyici ve çirkin.Newton ve yasaları yada bu konularda gayette bilgim var anlayamayacak çapta değilim ancak sanırım senin okuduğunu anlamakta sıkıntın var.Yahudi,israilli vs olmak demek yanlışa doğru demek değildir.Gördüğüm yanlışları tabiki söyleyeceğim.Benim amacım haklıyken haksız konuma düşmemektir özellikle uluslararası arenada.Zaten yeterince Antisemitik var.Haham Dor Lior örneği senin anladığın gibi tek bir kişi değil aksine yüzlerce takipçisi olan biri ve aynı fikirleri paylaşıyorlar ayrıca İsraildeki son ırkçı gösterilerden yada etiyopyalı göçmen yahudilere yönelik ırkçı gösterilerden yine haberin yok sanırım.Unutmaki Hitlerde tek bir kişiydi ancak hasta fikirleriyle milyonları zehirledi ve Hem Alman hem Yahudi ulusunu yıkıma götürdü.Irkçı hareketler Hamas kadar tehlikeli emin ol İsraili hem içten içe kemirir hem uluslararası camiada zor duruma sokar.İsraillileri bu tür aşırılıklardan korumak onlarafüze kalkanı oluşturmak gibi birşey.İsraillerde böyle münferit diyebileceğimiz olaylar bile olmamalı olma lüksü yok.Zaten sürekli eleştiriliyor birde bunlarlamı uğraşılsın.Ola ylara bukadar basit bakma bunlar bir zincirin halkaları gibi öyle düşün yanlış fikirlerle birde içerdenmi çatışsın İsrail bunumu istiyorsun?Hata yapma lüksü yok İsrailin çünkü küçük ve yanlız bir ülke 2.bir şansıda olmayacak.Benim anlatmaya çalıştığım budur.Çok hassas bir süreç birde böyle şeylerle uğraşılmasın haklıtken haksız olmayalım Dünyanın gözünde ki zaten çoğuna göre haklıda değiliz savunma hakkı olamaz İsrailin Hamas kanatsız bir melek.İsrailin görünen düşmanı hamas görünmeyen düşmanı ise hertürlü ırkçılıktır.Hamasa verilen tepkinin ırkçı söylemlerede verilmesini bekliyorum.Sadece Yahudiler için değil hermillet için yapılan ırkçılığa ses çıkarmamız gerek.Yılan küçükken başını ezmelisin.Bugün duyulan ırkçı söylemler yarın faşist devletlere dönüşürse yine eskiye döneriz.Ayrıca bize yakışmıyor böyle şeyler.Umarım herşey düzelir.
webmaster
30/07/14 00:22
Selahattin eyyubi sayenizde yorum kabulümüzdeki şartları ırkçılık küfür hakaret ve NEFRET içermeyen yorumlar yayınlanır olarak değiştiriyoruz. Siz artık zahmet etmeyin. Yayın politikamıza gelince sizin bile yazabileceğiniz kadar serbest ve gönüllü bir kuruluş olarak sadece vicdanımıza cevap veririz.
ALi
29/07/14 12:59
selahattin eyyubi ..bonzai bile bu kadar kafa yapmaz..neylen kafan yapiyorsun:) hahahahaa..
Adınız
29/07/14 12:55
selocuum,biz buralarda gargat ağaçlarını odun kesmek için kullanırız.çünki bu tür ağaçtan oluşan odunlar kaliteli olup çok iyi yanarlar.anlaşılan bunlardan sende çok var.bir kaç tane yolla da bu kışı senin gibilerden kurtulmuş olarak, sıcak şöminemizin başında geçirelim.selocuum kuranda bile israiloğullara allah ın vaad etmiş olduğu şeyin İsrail topraklarının olduğunu bilmemen senin gibi şovenlerin kuranı magazin dergilerden takip ettiği ispatıdır. selo oğlum yanaklarından öptüm. gargatlarla birlikte seni de bekliyorum. tez gel he mi?
shlomo
29/07/14 11:22
selahattin eyyubi Gazzeye gelsene bişey deniycez
selahattin eyyubi
28/07/14 23:19
Ali senden cacık çıkmaz demiştim ne okuduğunu bile idrak edemeyip seni savunan Selime dalmışsın:)) işte bizdeki Ali gibi 3-5 çapulcu yaşasın israil diye bağırıp onlarada yaranamaz ümitsiz vakalardır.Selim sana gelince gezideki bir avuç maceraperest gençten bahsetmişsin ve TÜRK olduklarından şüphelendiğim dostların varmış ülkemde İMKANSIZ böyle bir dostluk...TÜRKİYENİN İSRAİLE OLAN NEFRETİNİ ERDOĞANIN KAZANDIĞI SEÇİMLERDE AÇIKCA GÖREBİLİRSİN AMA ERDOĞANIN İSRAİL SİYASETİNİN OY TOPLAMAK İÇİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜP YETERSİZ VE ANLAMSIZ KINAMALARINA İTİBAR ETMİYORUM YANİ İSRAİLİ YERLE BİR EDECEK ORDUSUNDA ASKER OLACAĞIM YENİ BİR SELAHATTİN EYYUBİ BEKLİYORUM ÇOK YAKINDA İNŞALLAH.
ALi
28/07/14 18:37
Evet SeLim cok haklisin..(Hani Türkiyeyi tanımasam bilmesem sana inanacağım. Senin gibi düşünenleri bir kaşık suda boğmak isteyen o kadar dostum var ki ) siz benim gibi düsünleri sudada bogmazsiniz..Sivasta Diri.Diri..Canli.Canli Yakarsiniz...cünki islami teröristsiniz SeLim,,,isten bende bunun icin ISRAILI cok seviyorummm Allah seni Korusun israil diyorum,,,
ALi
28/07/14 18:03
selahattin eyyubi Türk toplumu israilden nefret etmiyor...DINCI TERÖR ÖRGÜTLERINE SEMPATI DUYAN yobazlar nefret ediyor....sizin Filistin sevginiz HAMAS terör örgütünün kurulusu ile baslar FILISTIN aski ondan önce sizde tik yoktu..sizin derdiniz filistin degil....redikal islami terör örgütlerine duydugunuz sevgi ve sayidan kaynaklaniyor..Allahim israile güc versin...sopasi sizin gibilerin kafasindan eksik olmasin...aminnnn..
Selim
28/07/14 16:43
Hani Türkiyeyi tanımasam bilmesem sana inanacağım. Senin gibi düşünenleri bir kaşık suda boğmak isteyen o kadar dostum var ki İstanbulda Ankarada Kayseride Samsunda Antalyada İzmirde...Bunlar tanıdıklarım. Bir de tanımadıklarım var. Hani GEzi mezi bişiler olmuştu. Beni değil seni Türk düşmanı olarak görüyorlar. Git 17 ci yüzyılda yaşa şeriatla mutlu olursun
selahattin eyyubi
28/07/14 16:12
adınız örnek verdiğin ayetleri elbette okuyor ibret alıyorum ama BAKARA 89. ayetide okuyup lanetlenmiş yahudilerin İSRA 4 VE İSRA 5 ve sonra İSRA 6-7 ayetindeki kaçınılmaz sonunuzu hatırlatıyorum...ALAYLI MESAJINA KESİNLİKLE KIZMIYOR SON OLARAK SENDEN BAHSEDEN İSRA 51. AYETİYLE BAŞBAŞA BIRAKIYORUM ''SANA ALAYLI ALAYLI BAŞINI SALLAYACAKLAR VE NE ZAMANDIR, DİYECEKLER.SEN' YAKINDA OLMASI MÜMKÜNDÜR' DE. bu arada boş durma gargat agacı yetiştir biraz daha yaşama şansın olur belki:))...aklına uyup istanbuldan ali gibi hayali karakterlere aldanma müslüman TÜRK toplumu israilden nefret ediyor!!!
ALi
28/07/14 12:57
bir istanbullu türk olarak yazdiklarini okudum hak verdim sana.israil halkinin ve devletinin kendini savunma hakki en dogal yasam hakkidir..terör örgütü hamas günde yüzlerce roket atsin sonra kalksin savasta ölen cocuklarin masumlarin arkasina saklansin,,magdur masum rölünü oynasin, yok öyle bir sey israil kendini savunmasa bütün yok olacak...ya savunucak yada yok olacak....baska bir yoluda yok bunun ortadogudaki cok partili tek demokratik ülke kendini sonuna kadar savunmali..hem kendi hakli icin....HEMDE bütün orta ORTADOGUDA YASAYAN demokrasiye evrensel insan haklarin a inanmis TÜRKÜ.KÜRDÜ.ARABI icin israil devleti var olmali,,,,bütün orta doguda yasayan Laiklerin gövencesidir ISRAIL.........
Adınız
27/07/14 21:21
selocum,şimdilik üzülerek söylüyorum sen ve senin gibiler o topraklarda gömülüyor.sen şimdiye bak.bu dünyada mekan değiştirirken onların bu topraklarda hiç bir zaman gömülemeyeceğini bile bile gözün arkada göçüp gideceksin.nerden mi biliyorum?Çünki Bakara suresi 40 ve 122 yi okuyarak mekanını değiştireceksin.
selahattin eyyubi
27/07/14 04:35
ADINIZ dediğin gibi benim kürt veya TÜRK olmam önem taşımıyor önemli olan selahattin eyyubi gibi üstün bir şahsiyetin bir askeri olabilme arzumdur...tarihi gazetelerin magazin sayfaları gibi okursan eyyubi ye şoven diyebilirsin tekrar araştır bence:)) bu arada türkmenlere çeçenlere afganlılara arakanlı müslümanlara yapılan zulümlerede yeterince tepki veriyorum sitenin ve konunun diğerleriyle alakası olmadığı için israil işgaline odaklandım! ve sadece buraya yazmıyorum ülkemin yetkili kurumlarına defalarca mail attım ne için? SAVAŞMAK İÇİN ZALİMLERE HAK ETTİĞİNİ VERMEK İŞGALCİLERİ MÜSLÜMAN TOPRAKLARINDAN ÇIKARMAK GEREKİRSE ORAYA GÖMMEK İÇİN TAYYİP ERDOGAN GİBİ BOŞ LAF DEĞİL SİSİ GİBİ FİRAVUNLA ASLA TIPKI SELAHATTİN EYYÜBİNİN YAPTIĞI GİBİ KAFİRLERİ YERLEBİR ETMEK İÇİN! hayal gibimi yazdıklarım...işte bu hayal gerçekleşecek ben yetişemezsem oğlum oda yetişemezse torunum mutlaka israili o topraklara gömücez SADECE BİR SELAHATTİN EYYUBİ BEKLİYORUZ ALLAHIN İZNİYLE.
Adınız
26/07/14 21:16
Eyyubi sen türk değil bence rumuzun gibi şoven bir kürt sün.Ancak türk veya kürt olman da ayrıca önem taşımaz.çünkü rabia sevicisi bir şoven olman nedeniyle de yanıbaşındaki Türkmenlere kör olup da 3000 km ötedeki araplara tav olman beni hiç şaşırtmıyor.
Adınız
26/07/14 12:46
Alp denen arkadaş(belki de arkadaş dememek lazım).Sen koskocaman kurumu-yani hamas ı bir birey ile karşılaştıryorsun.(hamas a kurum diyorum çünkü Gazze de başka kurum yok) bizim mahallenin manavı 1 kiloluk elmayı 1,5 kilo göstermek için parmağını terazinin altına koyup hile yaptığı gibi kefenin bir yanına bir kilo elma ile diğer yanına bir gramlık sineği koyup diyorsun ki bu iki nesnenin ağırlığı bir.Bir kerre ya sen Newton un fizik kurallarını bilmiyorsun ya da gerçekten bu gibi konuları anlayacak çapta değilsin ya da hilekarların tarafını taraf tutarak bir düzenbazsın.Bir kişinin veya yüz kişinin ırkçı söylemi İsrail i bağlamaz ama kuruluş bildirimlerinde yazılı olan İsrail i yok etmeyi ilke yapan hamas ı (Gazze yi) çok bağlar.Ya sen Ortodoks mahallerine gitmek yerine bir de Gazze veya ramallah bölgelerine hiç gittin mi?mahalle ile bölgeyi aynı terazide tartmakla yine Newton un yerçekimi kurallarına karşı gelmektesin.Nasıl ki sen ve senin gibiler 1,5 milyara Müslümana karşı 13 milyon yahudiyi aynı sıklette görüyorsa sen de bir hahamı hamasla mukayese ederken aynı ağırlıkta görerek hile yapıp fizik kurallarını çiğniyorsun.
selahattin eyyubi
26/07/14 05:16
Sizi anlamaya çalışıyorum...hatta kendimi zorluyorum bendeki bu israil nefretinin nedeni yanlış bilgilenmem dünyada ve ülkemdeki haber bültenlerimi diye düşünüyorum tekrar tekrar israile hak vermek için çaba harcıyorum OLMUYOR!!!çünkü kendimi filistinli bir babanın kucağındaki ölmüş çocukla feryat ederken buluyorum OLMUYOR size hak vermiyorum...ülkemi düşünüyourum topraklarımızı işgal eden bir devlet dünya ile bağlantımızı kesmiş yaşadığım her saniye işgalci devletin askerlerinin kontrolünde attığım her adım kontrol altında ve hergün topraklarıma işgalci devletin binaları dikiliyor itiraz ediyorum tutuklanıyorum KİM TARAFINDAN? işgalci devletin askeri tarafından tutuklanıp hapse atılıyorum...tüm mahallemi ülkemi hayatımı işgalci bir devlet ablukaya almış yavaş yavaş sindirerek ülkemden çıkmaya yada boyun eğerek yaşamaya zorluyor...BEN TÜRKÜM YAŞANAN OLAYLARDA FİLİSTİN HALKINI SORUMLU TUTUYORUM YETERİNCE ÖLMEDİKLERİ İÇİN BİR SANİYE DAHİ BOYUN EĞDİKLERİ İÇİN İŞGAL ALTINDA YEMEK YEDİKLERİ ÇOCUK YAPTIKLARI GÜLDÜKLERİ VE EĞLENDİKLERİ İÇİN... DEĞİL FÜZEYLE TAŞLA TIRNAKLARIYLA DÜŞMANI PARÇALAMADIKLARI İÇİN ESARET ALTINDA ALDIKLARI HER NEFES İÇİN İŞGALCİ İSRAİLİ(halktan bahsetmiyorum ama bu katliamı onaylıyorlarsa onlarda dahil) DEVLETİNİ YIKMADAN UYUYABİLDİKLERİ İÇİN FİLİSTİN HALKI SUÇLUDUR!BEN TÜRKÜM VE İSRAİLİN BU SALDIRGAN TUTUMUNU TÜRKİYE İÇİNDE GÖSTERMESİNİ ALLAHTAN DİLİYORUM.
Moris
25/07/14 17:15
Alp Haham Dor Lior gibilerinin timeline ıma düşmesine gerek yok. Bu insan müsveddeleriyle her yerde kavga ederim. İsrailde yaşıyorum, Bahsettiğin mahalleleri çok iyi biliyorum ne yazık ki ırkçılık kimsenin tekelinde değil. Aramızdaki fark bizim ırkçılarımız kafa kesip top oynamıyorlar. Başbakanın gibi kimseyi de kışkırtamıyorlr
Alp
25/07/14 17:14
Peki Haham Dor Lior gibi kan donduran açıklamalar yapan insanların fikirleri timeline'ınıza üşerse onlarıda çıkarırmıydınız arkadaşlıktan yoksa içten içe desteklermiydiniz? Ne demiş haham ''Filistinlilerin tamamı öldürülmeli yeryüzünden silinmeli tevrat bize bunu emrediyor.Sivillere tecavüz etmeli askerler.'' Ne yazıkki İsrailde birçok haham böyle düşünüyor siz hiç israile gittinizmi ortodoks yahıdi mahallelerine girdinizmi onlarla sohbet ettinizmi? Lütfen objektif olun israilde hasta beyinler yetiştiriliyor şuanda devlet eliyle.

Haber Merkezi