Haber Merkezi

24/07/14

Hani Yahudilerle sorun yoktu?

Hatırlıyor musunuz, Danimarka'da Hz. Muhammet hakkında bir karikatür çıkmıştı.. ben hala bu karikaturu görmedim, merak bile etmedim. Bir dine karşı yapılan aşağılayıcı bir mizah benim icin de kabul edilmezdi..

Tüm dunya Muslumanları buna isyan etmişti.. Gösteriler yapılmıştı, hatta bazı gösterilerin boyutunu da hatırlıyorsunuzdur..

Peki Müslüman bir ülke olan Türkiye'nin bu yaptığı ne?

 

 

Hz. Musa'nin kutsal kitabina laf etmek, 10 Emir'i alay konusu etmek, biz Türklere yakışıyormu ?

Bu kadar mı düştük ?

Yahudi dinine mensup kişileri bu şekilde aşağılamak sizce doğrumudur ?

Hani Yahudiler ile bir sorun yoktu, hani bu bir Yahudi - Musluman savaşı değildi, hani Türkiye'nin sorunu Israil hükümeti ile idi ?

Benim icin 10 EMIR - 3 dindeki tum kutsal kitaplarin ÖZETİDİR..
ALLAH'in dogrularidir..

Bu karikatür benim gozumde INCIL ile de, KURAN ile de dalga geciyor..

Ne yazik ki, bu karikatür Türkiye'nin aslında olayi nasıl gördüğünün gostergesidir.. Sorun Israil Filistin degil.. Sorun Yahudi - Müslüman meselesi..

Bu yüzden 3 gun yas ilan edildi.. 

Bu yüzden Suriye'de ki, katliamlara bir şey denilmiyor.. 100.000 kişi ölmüş, yok ISID Müslümanları katlediyormuş, yok Türkmenleri öldürüyorlarmış..

 Müslüman Müslüman'a ZULUM uyguluyor, TOPLU KATLIAM yapıyor..

Kaç kişi haber yapıyor? Yas ilan edilecek ise vicdanli Turkler olarak buna ilan edilmemeli miydi?  

 

                                                                                                                Sibel Hananel

 http://t24.com.tr/haber/uykusuz-tevrattaki-10-emiri-yeniden-yazdi,265332

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
TAHSİN
02/08/14 09:31
öncelikle şunu belirteyim ben türküm ve Müslümanım başdan söyleyeyim.hatta başka bir yazı da da bir İsrailli arkadaşımızla ciddi bir tartışa yaşadık. bakın biz şunu anlamıyoruz. yada anlatamıyoruz.bu savaş israille filistin arasındageçen bir savaş değil.iki tarafı da doğru şekilde analiz etmek zorundayız.Ben Müslümanım diye ön yargı taşımak yanlış kuranı kerimde bunu açıklıyor.mazlum olmadıkça beddua etmeyiniz der.filistin tarafında bakalım bir devlet hükümeti hamas halk tarafında seçilmiş israilin yok edilmesini istiyor roketler atıyor suçsuz masum İsrail halkını öldürmeye çalışıyor.anne babalar çocuklarını okula gönderdiklerinde hep içlerinde korku var yol dolaşırken korku gece yatarken korku.ne bu özgürlük mü sizce ? oradaki insanların yerine koyuyorum kendimi çıldırmak içte değil.biz bunu askere yolladığımız evlatlarımızı sağ salim evlerine gelmesi için dua ettiğimiz zamanları hatırlıyorum.35.000 şehit verdik.roketlerin illa İsrail vatandaşlarını öldürmedi diye feryat etmek yok.öldürmeye teşebbüs.kalkan olmasa zaten ölecekler doğrumu.ölmek bir defadır ölüm korkusuyla yaşamak hergün ölmekdir.bunun suçlusu Filistinli kardeşlerimiz değil hamas dır.madalyonun diğer tarafı İsrail hükümeti(yanlış anlamayın İsrail halkı değil) haklı olarak halkına tehdit olan bu grubu ortadan kaldırmak istiyor.Ama yanlış politika sonucun binlerce masum insan da ölüyor.ben inanıyorum çoğu Yahudi kardeşimiz israilde ki İsrail halkı bu orantısız gücü onaylamıyordur. bu sivil halk ölümünü onaylayamazlar çünkü onlarda anne baba hiç bir insan oğlu onaylayamaz.şimdi elimizi vicdanımıza koyalım düşünelim.ambargo yemiş bir halk hep güçlü olan devlete eli mahkum açık hava hapisanesi filistin özgür değiller aslında ben bildim bileli de özgür olmadılar.israil hükümetinin veya askeri biriminin yüzünde binlerce sivilin ölmesi bence iki tarafında suçu var ama bunlar filistin halkıyla İsrail halkı değil İsrail hükümetiyle hamas ın suçu var.gözünüzün önünde getirin iki taraf içinde gözleriniz önünde bir bombayla eşiniz çoluk çocuğunuz paramparça olmuş hiç bir suçunuz yokken.ruh haliniz ne olur ben size söyleyeyim.bu iki halk içinde her iki taraftan tek bir kişi kalmadığını görene kadar öldürmek.filistinde cocugunu kaybeden anne baba anne babasını kaybeden çocuk zaten artık o bir İsrail düşmanıdır.aynısı İsrail içinde geçerli.benim sizden ricam ben Müslüman olarak Yahudi arkadaşlarım kendi dinlerinde dua etsinler inşallah bu savaş en kısa zamanda biter.israil ve filistin dost komşu ülke olarak yaşarlar.ben dinimin bana öğretti şekilde yorum yaptım.benim kitabım KURANI KERİM masum bir insanı öldürmek demek tüm insanlığı öldürmek demektir. kimseyi kırdıysam hakkını helal etsin.
Mehmet
29/07/14 09:33
:))) Webmaster bu bizim Ali mi?? Yoksa Ali isimli bir yahudi mi?? :)) ya hiç güleceğim yoktu. Çok sırıtıyor ama yine de denenebilir.Tutar mı? Bana tutmadı..başkasına tutar mı? Tutmaması lazım.ama yine de israilin istihbarati turkiye vizyonunu gösteren küçük bir örnek ;)
Ali
28/07/14 12:33
tevratlan alay edilmistir acik secik..musevilerin inanclari ile dalga gecilmstir,,birileride gelip senin peygamberinlen dalga gecerse sakin ama sakin kizma sadece gül oldumu sevgili kardesim,
mustafa ilkbay
27/07/14 23:58
Ben asla irkindan dolayi kimseye dusman olmadim. Olmakta istemem. Yoksa irkindan veya dininden dolayi diger insanlardan ustun olduklarini dusunenlerden ne farkim kalir. Kardesim bizi nasil dolduranlar varsa sizi de dolduranlar var. Ve maalesef bu adamlar kendi saltanatlari veya dunya gorusleri icin hepimizi kullaniyor. Musluman veya yahudi cocuklarin olumunden sorumlu olanlari eger bir rab tanri allah ne isimle varsa onlari kahretsin... benim tek derdim bu.
webmaster
27/07/14 15:47
Hayır anlamış değilsiniz, yağ gibi su üstüne çıkıp "ben haklıyım ondan yayınlamıyorsun" demeye getiriyorsunuz. Lütfen yazdığımı tekrar okuyun. Saygılar
frankoss
27/07/14 10:33
Sayın webmaster yayınlayamamanızı anlayabiliyorum. Yayınlasaydınz belki bu tartışmaya son noktayı koyardık. İnsanlar gerçekleri bir nebze görebilirdi. Yazdıklarım aslında oldukça anlaşılır ve net şeyler. Bunu tüm hahamlar ve eski ahidden az çok haberi olan tüm yahudiler bilir. Ben sizinde bu gerçekleri bildiğinizden eminim. Zaten o insanlık dışı açıklamaları yapan haham da bunlara dayanarak konuşmuş. Adam 1 samuel 15 i anlatmış.
webmaster
27/07/14 10:02
Frankoss tevrat ile ilgili yorumunuzu yayınlamıyorum. Bu konuda bilgili olduğunuza eminim fakat Tevrat'tan cümleleri cımbızla çeker ve mana vermeye çalışırsanız yanılgıya düşersiniz. Tevrat anlaşılması için ciddi bir çalışma isteyen bir kitaptır. "Okudum" demek yetmez. Eğer cidden sorunuza cevap almak istiyorsanız bu konuda daha bilgili olan insanların - tercihen din adamlarının olduğu bir foruma girmeniz gerekir. Umarım anlayışla karşılarsınız teşekkürler
Hakim
26/07/14 23:11
Bu karikatüre nasıl bakarsanız öyle anlarsınız. Ben burada israil askerine karşı yapılmış bir eleştiri görüyorum. Yahudiliğin 10 emrini tersten okuyan israil askeri. Karikatürde herhangi bir yahudi karşıtı bir eylem yok.
Adınız
26/07/14 13:36
hakarete uğrayanlar kendi değerlerine hakaret edildiğinde hakeretin kötü bir şey olduğunu söyleyerek empati yapılmasını isterler. ancak başkalarına benzer şekilde hakaret ettiklerinin değerlerine hakeret ettiklerinde de hakereti erdem sayarlar.işte bu karikatürü çizenlerin ve severlerin özeti budur.
Moris
25/07/14 17:22
BU haham tabiki tevrata hakaret ediyor ve diğer hahamlar tarafından kınanıyor. Sol gruplar nefret suçuyla adamı senelerdir içeri atmaya çalışırlar hep son dakikada kurtulur. BU yazının konusuyla pek alaksını kuramadım ama içinizde kalmasın. Bir daha İsraele gelirseniz size ülkenin değişik bir yüzünü gösterebilmek isterim
Alp
25/07/14 17:18
Aynı şekilde sizede soruyorum Haham Dov Lior Filistinlilerin hepsi öldürülmeli Gazzeliler yeryüzünden silinmeli kadınlarına tecavüz etmeli tevrat bize bunu emrediyor derken bu haham tevrata hakareti ediyor yoksa gerçektende tevratta yazanlarımı söylüyor?Lütfen cevap verin tarafsız olarak.İsraildeki fanatik hahamların sayısı 1-2 değil tonla varlar.Fanatik yahudi mahallelerine girin onlarla sohbet edin bakalım eğer kalbiniz varsa gerçekten şoka uğrarsınız.Ben gittim konuştum gördüm.Nazilerin beyin yıkama faliyetleri gibi insanların beyni yıkanmış çoğunluk fanatik davranıyor.Size sorsak bir siz masumsunuz geri kalan tüm dünya antisemitik.
Levent
25/07/14 12:51
Bence bu karikatür anti-Semitik değil; bilakis insanlığın özeti olan 10 Emir'in İsrail devleti tarafından nasıl ayaklar altına alındığını anlatıyor. Türkiye'de maalesef anti-Semitism en tepeden, başbakandan yayılıyor. Uykusuz dergisi ayrımcılığa, düşmanlığa ve tabii hükümete muhalif bir dergi. Ancak bu karikatürü hazırlayanın Uykusuz olduğu düşünülürse durumun artık anti-Semitik olmayanları bile rahatsız ettiğini lütfen farkedin.
Zeitgeist
25/07/14 03:06
Burada Tevrat yada 10 emirle dalga falan geçilmiyor,sadece İsrail'e serzenişte bulunuluyor.
eli
24/07/14 16:46
Mustafa ben derim ki aklının ermediği işlerle uğraşma. Yazılanları ya adam gibi oku yada sana çarpıtmadan anlatacak birini bul. Ama illede cımbızla laf seçip Yahudi düşmanlığı yapacağım diyorsan hayatta başarılar
MUSTAFA İLKBAY
24/07/14 14:16
yasanın tekrarı 3/6 Heşbon Kralı Sihon`a yaptığımız gibi hepsini yok ettik. Her kenti, kadın, erkek ve çocuklarla birlikte, tümüyle yok ettik. Benim buradan anladığım rab size şu ruhsatı vermiş vadedilmiş toprakları alın gerekirse çoluk çocuk demeden öldürerek alın çünkü bu sizin hakkınız yanlışmıyım.

Haber Merkezi