Haber Merkezi

07/02/11

Türkiyenin yeni ziyaretçileri

 

 


"Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “AB, bugün ırkçı zihinler tarafından kuşatma altına alınma tehlikesiyle karşı karşıyadır” dedi."

 

Ya Türkiye?

 

Ulemalar, mezhepçilik katliamlarına son vermek, ümmeti birleştirmek için ortak bir dava icad ettiler ve İsrail’i « şeytan », Filistinlileri « mazlum », Kudüs’ü « Müslümanlar için kutsal » ilan ettiler.


Peki, durup dururken Türkiye’de nereden çıktı  bu Arap kardeşliği, bu Kudüs aşkı diyeceksiniz.
Arap ülkelerinin bile frenlemeye çalıştığı ırkçı takımına Türkiye kapılarını sonuna kadar açmaktadır.


Türkleri Araplaştırma kampanyası dahilinde yapılan sayısız konferans ve sempozyumlarda  bu ülkeye gelmeyen cihadçı, şeriatçı, antisemit kalmamıştır.

 


22.5.2009  « İstanbul’da Filistin konusunda son yılların en kapsamlı konferansı yapılıyor. Dünya Müslüman Alimler Birliği, İHH İnsani Yardım Vakfı, İslam Ulusal Konferansı, Uluslar arası Kudüs Müessesi, Arap Doktorlar Birliği tarafından düzenlenen Filistin Sivil Dayanışma Konferansı Beylikdüzü Kaya Ramada Otel’de Mescid-i Aksa’dan okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

 


Sudan eski Cumhurbaşkanı Muşir Sivar Ez-Zeheb, ünlü İslam Alimi Yusuf Karadavi, Hamas Lübnan Temsilcisi ve Sözcüsü Usame Hamdan, Gazze’de boykotun kaldırılması çalışmalarını organize eden ve boykotu delen gemileri yönlendiren Cemal Hudari, Sudan’dan İsam El Beşir, 48 Öncesi Toprakları Hareketi Başkanı Raid Salah, Dr. Saadettin Usmani, Tom Nelson, Dr. Enver İbrahim, Abdülaziz Es Seyyid ve daha çok bir isim konferansa konuşmacı olarak katılıyor.

 


(…) 1948 Toprakları İslami Hareketi Başkanı Rait Salah, “Siyonizm Nazizm`in ta kendisidir. Siyonizm 100’den fazla Nazi soykırımı demektir. (…) dedi.


(…)TBMM Filistin Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Tokat Milletvekili Zeyd Aslan ise konuşmasında İsrail’in Filistin’de soykırım yaptığını söyledi. » (2)

 


Ayetullah Humeyni’nin ilan etmiş olduğu Kudüs Günü hangi sebeple Türkiye’de kutlanmaktadır ?


Mescid-i Aksa Sempozyumu’nun Türkiye’de ne işi var ?


Uluslararası Kudüs Buluşması’nın Türkiye’de ne işi var ?

 

16.11.2007 « Hizbullah ve Hamas gibi örgütlerin temsilcilerinin de katıldığı İstanbul'daki 'Uluslararası Kudüs Buluşması' toplantısında, 'Kudüs'ün şiddet kullanılarak Siyonistlerden geri alınması' çağrısı yapıldı. (…) Salondakilerin konuşmaların arasında sürekli tekbir getirdikleri ve sık sık Arapça "El Aksa için milyonlarca şehidiz", "Ruhumuzla, kanımızla El Aksa'yı koruyacağız" şeklinde slogan attıkları toplantıda Lübnan'daki Hizbullah ve Filistinli Hamas gibi örgütlerin üst düzey temsilcileri de yer aldı. » (3)

 

Müslüman Kardeşler hakkında kısa bilgi : Kurucusu Hassan Al-Banna olan Müslüman Kardeşler Örgütünün amacı tüm dünyaya Şeriat hukukunu getirmektir.  El Kaide liderlerinden Ayman al-Zawahiri 14 yaşında Müslüman Kardeşler’e katılmıştır. (4) Hapiste olan, 11 Eylül faciasının baş mimarı Khalid Sheikh Mohammed Müslüman Kardeşler Örgütüne 16 yaşında katılmıştır. (5) İzzeddın El Kassam Tugayları Enformasyon Bürosunun Türkçe sitesinde de okunduğu gibi, « İslami Direniş Hareketi’nin kısa adı olan HAMAS, 1987 yılında Mısır’daki Müslüman Kardeşler hareketinin Filistin kolu olarak kuruldu.” (6)

 

 

Aynı Hamas gibi, Müslüman Kardeşlerin de ilkesi, Allah hedefimiz, Kuran anayasamız, Muhammed liderimiz, Allah yolunda ölmek en büyük arzumuz’ dur.

 

 

Şeyh Yusuf El Karadavi,

 

« Müslüman Kardeşleri kuran Hassan El Banna’nın ‘ölüm endüstrisi’ diye adlandırdığı şeyi canlandırmalıyız. Ümmetin bugün kendini feda edenlere ihtiyacı vardır… Müzakereler boşunadır ; Siyonist  Varlık (not :İsrail) yok edilmelidir » (7), demiştir.

 

Müslüman Kardeşler gibi bir örgütün lideri olan Şeyh Yusuf El Karadavi’nin Türkiye’de ne işi vardır ?

 

Dünya Müslüman Âlimler Birliği'nin Fıkhî Meseleler Komisyonu başkanı âlim Ali el-Karadağî kimlerden cesaret alarak İstanbul’u cihad ve şeriat şehri ilan etmiştir ?

 

Arap ülkelerinde toplanamayanlara İstanbul’u kimler ikram ediyor ?

 

 

 

                   Karadavi


 « Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Allame Yusuf El-Karadavi, Kudüs’ün İslam Ümmeti’nin davası olduğunu bildirerek, Kudüs kültürünün tüm Arap ve İslam ülkelerinde yayılması gerektiğini söyledi. (…) El-Karadavi, Filistinliler ile Siyonistlerin birlikte ve barış içinde yaşaması çağrısında bulunanları da eleştirdi. » (8)

 

1.7.2010  «Dünya Müslüman Âlimler Birliği'nin 3. Genel Kurulu İstanbul'da başladı. Karadavi konuşmasında İstanbul'un 3 sahibini zikretti!


'Meydan Okumalara Karşı İslam Ümmeti' genel başlığıyla organize edilen programın ev sahipliğini İDSB yapıyor. Halka açık olan giriş oturumuna Fatih Camii imamı Osman Şahin'in okuduğu Kur'an tilavetiyle başlandı. Gönüllere şifa olan Kur'an tilavetinin ardından Dünya Müslüman Âlimler Birliği'nin Fıkhî Meseleler Komisyonu başkanı âlim Ali el-Karadağî bir selamlama konuşması yaptı.

 
Bu istişarelere katılmak ne demektir?


El-Karadağî Türkiye’deki yetkililere teşekkürle başladığı konuşmasına Türkiyeli müslümanların ümmet için ne kadar önemli olduklarını hatırlatarak devam etti. Cihat, medeniyet ve şeriat şehri olan İstanbul’da olmanın haklı gururunu yaşadığını söyleyen el-Karadağî, bu toplantının İstanbul’da tertip edilmesi için mesai harcayan İDSB genel sekreteri Necmi Sadıkoğlu’na da teşekkür ederek konuşmasını sürdürdü.


(…) Sadıkoğlu ve DİB’den, TGTV’den bazı yetkililerin yaptığı selamlama konuşmalarının ardından, İHH başkanı Bülent Yıldırım da son yaşananlarla ilgili bir konuşma yaptı ve en son olarak da birliğin başkanı Yusuf el- Karadavî uzunca bir konuşma yaparak hem Gazze olaylarına değindi hem de İslam birliği için nasıl davranmamız gerektiği üzerinde konuştu. Ardından da, “Burada o kadar güzel bir atmosfer var ki 4. Genel Kurul'umuzu da İstanbul'da yapacağız gibi gözüküyor. Bu kentte bir Cemal ve Celal sıfatı var. Çok seviyorum bu şehri. İstanbul, aydınlık geçmişimizin, Eyüp el-Ensarî hazretlerinin, Fatih Sultan Mehmed hazretlerinin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın şehridir” diyerek payitaht hakkındaki görüşlerini paylaştı.
İlk genel kurul Londra’da yapılmıştı


Bir önceki genel kurulu yine İstanbul’da (9-12 Temmuz 2006’da Kaya Ramada Otel’de) yapan birlik, kurulma aşamasında maalesef Londra’da organize olabildi. Bunun nedenini İslam topraklarında hüküm süren ama İslam’dan korkan yöneticilerin tutumu olarak 2. Kurul toplantısında açıklamıştı başkan Yusuf el-Karadavî. Yine o toplantıda el-Karadavî şunu da söylemişti: “Asıl toplantı burada, İstanbul’da olandır. Aslında biz İstanbul’da bu birliğin kurulduğunu ilan ediyoruz!” » (9)


 26.6.2010 « Uluslararası Müslüman Alimler Birliği (UMAB) Başkanı Prof. Dr. Yusuf El-Karadavi “İslam dünyasını tam anlamıyla idare etmek için Recep Tayyip Erdoğan gibi liderlere ihtiyaç var” dedi. UMAB ve Avrupa Fetva Araştırmaları Kurumu’nun önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği buluşma için dün gazetecilerle Grand Cevahir Oteli’nde kahvaltılı basın toplantısında bir araya gelen Karadavi, Ortadoğu’daki ABD yanlısı hükümetleri eleştirerek Türkiye’yi övdü.


Türkiye’nin her alanda gelişme gösterdiğini kaydeden Karadavi “Biz Müslümanlar olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni önder biliyoruz. Türkiye’yi destekliyoruz. Türkiye’yi desteklemek vaciptir. » (10)


Alimler yeniden bir filoyla Gazze’ ye gitme kararı almış. Başbakan ve Bakanlardan toplantıya mesajlar gönderilmiş:

 

http://yenisafak.com.tr/Gundem/?t=30.06.2010&i=265631 30.6.2010


« 41 ülkeden 500 İslam alimi Gazze'ye gidecek
İstanbul'da bir araya gelen İslam âlimleri, Türkiye'den gönderilecek yeni bir yardım filosuyla Gazze'ye gitme kararı aldı. (…) Karadavi, ikinci ve üçüncü UMAB Genel Kurul toplantısı gibi dördüncü toplantının da İstanbul'da düzenleneceği bilgisini verdi.
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği'nin yaptığı Türk malları alın ve Türkiye'ye seyahat yapın çağrısına teşekkür etti. Vardan'dan sonra sahneye çıkan Müslüman Alimler Birliği'nin (UMAB) Başkanı Katarlı İslam alimi Yusul El Karadavi "Asıl biz size teşekkür ederiz. Bunun için teşekküre gerek yok. Türkiye bunları hakediyor" dedi. Karadavi İstanbul'a aşık olduğunu Erdoğan'ın kenti olan İstanbul'u çok sevdiğini söyledi.

 


(…) Açılışta Başbakan Erdoğan'ın gönderdiği mesajı da okundu. Mesajında katılımcıları "en kalbi duygular" selamladığını bildiren Erdoğan, toplantıların da birlik beraberlik içinde gerçekleşmesini temenni etti. Ayrıca 10 bakan da toplantıya mesaj göndererek destek verdi. »


http://www.habervitrini.com/500_islam_alimi_gazzeye_gidiyor-470567.html 30.6.2010

 

« 500 İSLAM ALİMİ GAZZE'YE GİDİYOR!..


Toplantıya Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanları Egemen Bağış, Fatma Aliye Kavaf, Faruk Çelik, Cevdet Yılmaz, Faruk Özak; Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da mesaj gönderdi. »

 

 

Başka bir toplantı - Türkiye’nin yeni imajı hakkında dünya neler okuyor (BBC):

 

17.2.2009 « 200 muhafazakâr ulema ve din adamı İsrail’e karşı Gazze merkezli yeni bir cihad planı yapmak için geçen hafta sonu Hamas liderleriyle İstanbul’da buluştu. » (11)

Harika ! Hamas liderleri cihad planlamak için İstanbul’da ! Yakında turistler Türkiye’ye gelmekten korkmaya başlarlarsa şaşmamak gerek.


19.2.2009 - Aynı haberi ‘İstanbul’da Cihat Zirvesi’ başlığıyla veren ve toplantının iki katılımcısını tanıtan Milliyet yazısından alıntı (12) :

 

 


El Avaci, Suudi Arabistan rejimini liberal bulan bir radikal. 5 yıl cezaevinde kalan El Avaci’nin,     El Kaide ile Suudi rejimi arasında arabuluculuk yaptığı söyleniyor.

 

 


 


Hamas’ın liderlerinden Nazzal, konuşmasında, elini bıçak gibi havada sallayıp, “İsrail ile anlaşma olmayacak... Yalnız silahlar saygı uyandırır” dedi.

 


Dahası var – İstanbul’dan Kudüs’e Dayanışma Günleri:

 

 

 

5.4.2010 « İslami Cihad Hareketi'nin lideri Dr. Ramazan Şallah, bugün akşam Türkiye halkına seslendi.

 


İslami Cihad Hareketi’nin lideri Dr. Ramazan Şallah, Kardeşlik Platformu ve Genç Sorumluluk Platformu’nun Üsküdar meydanında organize ettiği “İstanbul’dan Kudüs’e Dayanışma Günleri”nin son gününde Türkiye halkına seslendi.

 

Türkiye halkını ve başbakan Erdoğan’ı övgü dolu sözlerle niteleyen Dr. Şallah “İslam’ın ve Müslümanların davalarına, bunların başında da Filistin ve Kudüs davasına derin imanı ve yoğun sevgisi olan kardeş Türk halkını selamlıyorum. Ne mutlu Recep Tayyip Erdoğan’ı ve onun gibileri doğuran ümmete ve halka!” dedi. » (13)

 


İstanbul'dan Kudüs'e Dayanışma Günleri'nin konuklarından İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın konuşmasından alıntılar :

 

                              

 

 

 


31.3.2010 « Yıldırım Siyonist İsrail'e Meydan Okudu

 


‘Rahmetli Necip Fazıl bir ihtilal zamanı diyordu ki “yoğurttan hükümete kartondan bıçak saplandı.” Yani aslında İsrail’in dünyaya sunmuş olduğu güç var ya çok büyük güç, her şeyden haberdar, her şeyi bilir, dünyayı yönetir. Öyle bir noktaya geldik ki haşa İsrail, Allah’tan daha büyük. Sanki onların oyununa karşı oyun kuramazmış gibi. Sanki onlar Müslümanlardan üstünmüş gibi. Korku bütün hücrelerimize sinmiş. Ama, birkaç tane genç, mücadele etti. Önce Hizbullah, Lübnan’da onlara dersini verdi. Sonra da Gazze’de Hamas, onlara dersini verdi. Ve İsrail, yenildi. (…)Yahu Netanayahu, psikopatın teki. Ne kadar suikast varsa, bunu Netanyahu vermiştir. Ne kadar Müslümana zulüm varsa. Bunlardan birisinin altında Şaron diğerinin altında da Netanyahu vardır. (…) Bizim gücümüz, İslam ümmetidir, İslam birliğidir. (…)Filistin’de Mescid-i Aksa var. Mescid-i Aksa’yı kalbinin bir köşesinde tutmayanın imanı zayıftır. Müslümanlar, mutlaka, Mescid-i Aksa’yı düşünmek, yardım etmek ve Aksa için gerekirse canını ve malını feda etmeyi göze almak zorundadır. Çünkü Mescid-i Aksa, kilit taşıdır.


 

Dünya hakimiyeti kimdedir diye birisi size sorarsa, Kudüs’ün kimin elinde olduğuna bakın. Eğer Kudüs’ün sahibi Müslümansa, dünya hakimiyeti de Müslümanların elindedir. Bugün Kudüs’ün sahibi, Yahudilerdir, Siyonistlerdir. Dünyadaki zulümlerin hemen hepsi de bunlardan ötürü olmaktadır. O nedenle Kudüs, özgürleşmelidir. (…) İsrail ne yapabilir? Bizi vurmaya mı kalkabilir? Zaten gemiye binenler, bunu göze almışlar. Biz, karar verdik. Biz, başarıyı karar verdiğimiz anda elde ettik. Biz, vurulsak da bizim lehimizedir. (…) Bu gemilere saldıramazlar. Çünkü bu gemiler, Türk bayrağı taşıyan gemiler. Bir ülkenin bayrağını taşıyor. Bu gemi, bir konsolosluk gibidir. Bu gemiye saldırdığı an, Türkiye’nin konsolosluğuna saldırmış olacak. Bundan ötürü öyle kolay değil.’ » (14)


                     

 

 

 

                    

Bir kutlama daha - Gazze’den Kudüs’e Zafer Günleri Kutlamaları :

10.1.2010  « Gazze zaferimizin 1. yıldönümü dolayısıyla Kardeşlik Platformu tarafından organize edilen ve bu sabah başlayan "Gazze'den Kudüs'e Zafer Günleri" adlı bir dizi etkinliğin ilk gününde, İHH Başkanı Bülent Yıldırım Filistin'e Özgürlük Konvoyu'nun Mısır'da karşılaştığı zulmü ve Filistin halkının Özgürlük konvoyuna bakışını anlattı

 

Yıldırım'ın konuşması Kudüs TV'den canlı olarak yayınlandı.

 

Yıldırım'ın konuşmasını sunuyoruz: (…) Allah, bir gün Filistin’in tümünü kurtarmayı nasip etsin. Ve öyle bir gün gelsin ki Siyonist işgalci İsrail, tamamen ortadan kalksın. İnsanlık için en önemli problem, bu devletin kendisidir. Allah, bunu bizlerin eliyle nasip etsin.

 

(…) Bizim hedefimiz Gazze’ye girmek değil. Biz zaten Gazze’deyiz. Zaten orada şubemiz var. İstediğimiz yardımı gönderiyoruz. Biz, yerin altından da gireriz. Üstünden de gireriz. Böyle bir sorunumuz yok. Müslüman akıllı olacak. Hedefleri net olarak ortaya koyacak. Ve o organizasyonu mahvettiler. Ve aynı öneriyi bize sundular. Türkler ayrılsın. Türklerle hiçbir problemimiz yok. George Galloway ve arkadaşları provokatör. Biz, size yol vereceğiz. Bir tek saniye tereddüt etmedik. Hayır dedik. Biz, ayrılmıyoruz. Biz, beraber olacağız. Ve bizi bölemediler. 450 kişi hep birlikte Gazze’ye girdik. Bir tane bile firemiz yok Allah’a şükürler olsun. (…) Kudüs'te buluşmak üzere hepinizi Allah'a emanet ediyorum. » (15)

 

Anlaşıldı mı?
Abluka kalksın, inşaatlar dursun... bunların hepsi BOŞ LAFLAR
İstenen İsrail’in yok olmasıdır
Nokta.

 

                 Filistin 60 yıldır işgal altındaymış... İsrail’siz bir dünya...

 

 


                 

http://www.velfecr.net/haber_detay.php?haber_id=8598  27/09/2008
2008 Dünya Kudüs Günü İstanbul Fatih Camii


  
 
 

 

 

 

İran’da yayınlanan bir gazete Türkiye hakkında neler yazıyor :

18.2.2009 « 'Türkiye'yi Müslüman Kardeşler yönetiyor.'


İran'da yayınlanan, mollaların kontrolündeki Kayhan Gazetesi, Sudan, Filistin ve Afganistan'da olduğu gibi Türkiye'nin de Müslüman Kardeşler tarafından yönetildiğini öne sürdü. Gazete, Türkiye'nin yerinin İran'ın yanı olduğunu savunarak, “Türk Müslüman Kardeşlik modeli, İran Devrimi'nden etkilenmiş bir modeldir diye yazdı.

 

Arap ve Arap olmayan Sünni ülkelerdeki Müslüman Kardeşler'in geçmişinin 120 yıl öncesine kadar uzandığını ve ilk olarak Suriye ve Mısır'da kurulduğunu belirten Kayhan Gazetesi, “Müslüman Kardeşler şimdi de üç ülkeyi, Türkiye, Sudan ve Filistin'i yönetiyor. Afganistan, Pakistan, Lübnan, Ürdün ve Tunus gibi ülkelerin yönetiminde de önemli bir rol oynuyor dedi.

(…)
“Türkiye'deki Müslüman Kardeşler' başlıklı başyazıda, Ortadoğu'da giderek yayılan Sünni İslamcı hareketin büyük ölçüde Şii İran Devrimi'nden etkilendiği ileri sürülerek, “Türkiye'deki İslam taraftarları aslında Müslüman Kardeşlerdir. Erdoğan, Haniye ve El Beşir hükümetleri (Müslüman) Kardeşler'in kontrolündedir. Tıpkı Afganistan'ın eski Başbakanı Burhaneddin Rabbani, eski Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed ve eski Endonezya Başbakanı Abdurrahman Wahid gibi… denildi. » (16)

 

 

 


  


http://www.israhaber.com/umm-rantisi-istanbulda-402-videohaberi.html 24.5.2009


                           
 

 

 


Daha kimler gelecek İstanbul’a ?

 

Alegresse Delail

 

NOT : İDSB =İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği, ilk olarak 1 Mayıs 2005’te, 40 ülkeden, 300 sivil toplum kuruluşunun katılışı ile toplanmıştır. Toplantının ilk gününde TBMM Başkanı Bülent Arınç, ikinci gününde Dışişleri Bakanı Abdullah Gül konuşma yapmışlardır.

http://www.theunity.org/en/index.php?option=com_content&view=article&id=241&Itemid=15


Kaynak : İDSB hakkında ne dediler? "Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Bülent Arınç".

 

Referanslar

 

2- http://www.ozgundurus.com/Haber/Guncel/22052009/Filistin-direnisle-kurtulacak.php
3- http://www.alquds-forum.com/tr/index.php?s=35&id=91
4- http://en.wikipedia.org/wiki/Ayman_al-Zawahiri
5- http://en.wikipedia.org/wiki/Khalid_Sheikh_Mohammed
6- http://www.qassam.ps/tur/news-2405-Trkiye8217nin_desteine_ihtiyacmz_var.html
7- http://www.memri.org/report/en/0/0/0/0/0/0/4445.htm
8- http://www.kudusyolu.net/ezgi-video/karadaviden-kudus-fetvasi-19500.html
9- http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=3977
10- http://www.birikimhaber.com/Haber/Gundem/26062010/Kardavi-Turkiyeye-lider-ulke-Daha-cok-Erdogana-ihtiyac-var.php
11- http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7895485.stm 
12- http://www.milliyet.com.tr/Dunya/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1061485&Kategori=dunya&Date=19.02.2009&b=Istanbulda%20cihat%20zirvesi
13- http://www.kardeslikplatformu.com/dr-sallah-turkiye-halkina-seslendi-19-haberi.html
14- http://www.kardeslikplatformu.com/yildirim-siyonist-israil-e-meydan-okudu-13-haberi.html
15- http://www.kardeslikplatformu.com/siyonist-israil-bizim-elimizle-yok-olsun-3-haberi.html
16- http://www.superonline.com/haber/turkiyeyi-musluman-kardesler-yonetiyor.-37100

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ
20/12/11 14:02
1990 yıllardan itibaren Türkiiye'de bugün şikayet ettiğiniz cenaha canlabaşla Türkiyede ki siyonist sermaye dışarıdan aldığı emirle yardım etmiş bugünlere gelmesini sağlamıştır.Şimdi bu halden şikayet etmek niyedir. Sizi anlamak mümkün değil bu cenah iktidara gelmeden evvelde siyonizm hakkında hiç iyi şeyler dişünmüyordu. Kudüs geceleri 1990 yıllardan itibaren İstanbulun göbeğinde Ankarada düzenleniyordu.Bu insanlar siyonizme karşı hoş görünmek için bu gecelerin düzenlenmesinden hiç bir zaman vazgeçmeyerek ilkelerine en azından görünüşte sadık kalmışlardır. İktidara geldikleri içinmi bu geçcelerden vazgeçecekler. Şimdi eskiye oranla daha güçlüler neden sizin istediğiniz gibi davransınlar.Kaldıkı iktidara gelirken de bileklerinin gücü ile geldiler.

Haber Merkezi