Haber Merkezi

07/02/11

Türkiyede neler oluyor

 


Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından Polonya'daki Auschwitz ve Birkenau adlı temerküz kamplarında düzenlenen ''Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma'' etkinliğine katılmış

 

http://www.gazeteport.com.tr/DUNYA/NEWS/GP_846319).

 

Oradaki söylemlerinden 4 alıntı ve yorumları :

 

1) "TÜRK DİPLOMATLARI YAHUDİLERİ NAZİ REJİMİNDEN KURTARDI


Nasyonal Sosyalizm döneminde Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde görev yapan Türk diplomatlarının Nazi rejiminin hedef aldığı Yahudileri korumak ve kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye attıklarını anımsatan Bağış, "Başta Selahattin Ülkümen, Necdet Kent ve Namık Yolga olmak üzere tüm diplomatlarımızla gurur duyuyoruz"dedi. Türkler ve Musevilerin 600 yıl boyunca dostluk ve işbirliği içinde yaşadıklarına işaret eden Bağış, Osmanlı İmparatorluğu'nun yüzbinlerce Musevi'ye kapılarını açtığını, İkinci dünya savaşı sırasında da Türkiye Cumhuriyeti'nin Yahudiler için güvenli bir sığınak olduğunu, Atatürk zamanında pek çok Musevi profesör, bilimadamı ve sanatçının Almanya'dan Türkiye'ye davet edildiklerini kaydetti. " 
 
Temcit pilavı pişti, lâpa oldu, altı yandı, kül oldu!  Son birkaç senede, 500 yılda söylenmediği kadar söylendi bu sözler. Bunları bin kere tekrarlamanın, sürekli  Yahudilerin yüzüne kakmanın anlamı nedir? Bu ne büyük zerafet eksikliğidir ! Hükümet yetkilileri biraz nezaket gösterip artık bu konuda konuşmayı, zaten her fırsatta bu ülkeye bağlılıklarını ve şükranlarını belirten Türk Yahudilerine bıraksalar daha iyi olmaz mı? Yahudiler, ‘Biz Türküz’ dedikçe misafir yerine koyuluyorlar. Hem de ‘borçlu’ misafir ! Türkiye’ye gelen Yahudilerin bu ülkeye hiç mi yararı olmadı ? Yardımsever Türk zihniyetiyle hiç uyuşmayan bu tavır ve söylemlere artık son verilmelidir. Üstelik bu soylemleri bir soykırım kurbanlarını anma töreninde yapmak nasıl bir inceliktir ?  Siz bir cenazede konuşurken merhuma ve sülalesine yaptıklarınızdan bahseder misiniz ?

 

2) "İSRAİL YÖNETİMİNDEN ÖZÜR VE TAZMİNAT BEKLİYORUZ


UNESCO'nun düzenlediği "Yahudi Soykırımı (Holokost) Kurbanlarını Anma" gününe katılan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Filistin'e insani yardım götüren Mavi Marmara gemisinde yaşamlarını yitiren Türk vatandaşları için Türk halkının ve hükümetinin, bugünkü İsrail yönetiminden özür ve tazminat beklediğini ifade ederek, İsrail yönetiminin,  bu konudaki haksız ve inatçı tavrını anlamanın tarihi perspektifle uyuşmadığını söyledi. " 


Fırsat fırsattır.


Bu, tarihin en büyük katliamını anma günü olsa bile...


Peki, Türk vatandaşlarını kendi iğrenç emelleri uğruna gemiye bindirip bela aramaya gönderen provokatör zihniyet'e ne demeli?

 

Onlara, gitmeyin, göndereceğiniz "yardımı" resmi yollarla iletelim demeyen ve Türk vatandaşlarının canına, onları şehadet andı içmiş azılı çete mensupları eşliğinde  gönderecek kadar değer veren sorumsuz zihniyete ne demeli?

 

Mazlum edebiyatının sayfalarında, dünyanın birçok yerinde her Allahın günü katledilen (veya birbirini doğrayan) müslümanlara yer vermiyen, sadece bir ucu yahudiye dokunduğu için  filistin davasını kullanmaktan utanmayan  oy avcılarına ne demeli ?

 

Gemiye inen askere hangi akla hizmet saldırılır söylermisiniz ?
Yoksa askerlerin inmesini engelleme ümitleri mi vardı ?
Bu kadar aptal olduklarını sanmam.

 

Bakın IHH Başkanı Bülent Yıldırım ne demiş :

 

« İsrail ne yapabilir? Bizi vurmaya mı kalkabilir ?Zaten gemiye binenler, bunu göze almışlar. Biz, karar verdik. Biz, başarıyı karar verdiğimiz anda elde ettik. Biz, vurulsak da bizim lehimizedir. »(1)

 

Gazze’ye bu yolla ulaşamayacaklarını biliyorlardı,  İsrail defalarca tekrarlamıştı.
Amaç şehit vermekti, zaten yazmışlardı veda mektuplarını gemiye binmeden.
Amaçlarına da hurilerine de ulaştılar.


3) "AB, bugün ırkçı zihinler tarafından kuşatma altına alınma tehlikesiyle karşı karşıyadır”  ?

 

Maalesef  Türk insanı da, büyük bir kararlılıkla, ırkçı zihinler tarafından kuşatma altına alınmaktadır.


Hadi Arapları biliyoruz, kardeş kavgaları bitmek bilmez, hep birbirlerinin kuyusunu kazarlar. Pakistan ordusu yüzbinlerce vatandaşını öldürür, Cezayir iç savaşta halkından 150.000  kişiyi kurban eder,  Afganistan’da, Irak’ta her gün intihar komandolarının öldürdüğü sayısız zavallılar da müslümandır, Şiiler ve Sünniler arasındaki kıyımlar bitmez, Sudan’da islamcı  Cencevit milisleri yüzbinlerce müslümanı, El Fetihçiler ve Hamasçılar birbirlerini, Kırgızlar Özbekleri öldürür.
Parantez içinde söyleyelim, bu felaketlerin hiçbiri diğer müslümanları ayağa kaldırmaz…

Varsa yoksa Filistin…


Ulemalar, mezhepçilik katliamlarına son vermek, ümmeti birleştirmek için ortak bir dava icad ettiler ve İsrail’i « şeytan », Filistinlileri « mazlum », Kudüs’ü « Müslümanlar için kutsal » ilan ettiler.

Peki, durup dururken Türkiye’de nereden çıktı  bu Arap kardeşliği, bu Kudüs aşkı diyeceksiniz.
Arap ülkelerinin bile frenlemeye çalıştığı ırkçı takımına Türkiye kapılarını sonuna kadar açmaktadır.


Türkleri Araplaştırma kampanyası dahilinde yapılan sayısız konferans ve sempozyumlarda  bu ülkeye gelmeyen cihadçı, şeriatçı, antisemit kalmamıştır.

 

 

Minik bir İnternet turu atıp bu toplantılardan birkaç tanesine bakalım (tıklayın):

 


4) "Antisemitizmin (yahudi düşmanlığı) hiçbir türüne, ırkçılığın hiçbir türüne müsamaha gösterilemeyecek"    ?

 

 (…) Bağış, Anadolu coğrafyasının uygarlıklar ve dinler beşiği olduğunu ve Anadolu'nun, herbir uygarlıktan, inançtan farklı motiflerle zengin bir kültür oluşturduğunu  ifade ederek, şunları kaydetti: ‘Bu bakımdan, temsil etmekten her zaman onur duyduğum İstanbul, tam anlamıyla bir barış ve hoşgörü sembolüdür. (...)’"

 

Irkçılığın hiçbir türüne müsamaha yokmuş…
Barış ve hoşgörü sembolü…
Güleriz ağlanacak halimize.

Azılı antisemitlere davetler, gösteriler, yürüyüşler, bayrak yakmalar, ırkçı söylemler…
İsrail karşıtlığını azdıran, Hamas’ı destekleyen yetkililer…
Bu tehlikeli oyun nereye varacak ?


Antisemitizme müsamaha var mı yok mu? Lütfen tıklayın, bir ufak internet turu daha atalım

 

Yazıklar olsun Türkiye’yi bu hale getirenlere !


Alegresse Delail

 

Referans:

1- http://www.kardeslikplatformu.com/yildirim-siyonist-israil-e-meydan-okudu-13-haberi.html

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi