Haber Merkezi

09/12/10

Türk Basınından seçmeler: Konumuz Antisemitizm

TÜRKİYE’DE ANTİSEMİTİZM VAR MI?

 

 

 

Yazımıza Akif Beki’nin 8.12.2010 tarihli Radikal’de yayınlanan İsrail'i yakan 'şeytan' başlıklı makalesinden bir alıntı ile başlıyoruz:

  

«Ayşe Karabat’ın önceki gün Radikal’de harika bir analizi çıktı. Başlarına gelen en büyük felaketlerden Karmel yangını için ne düşünüyor İsrailliler? Tabii ki İran’ın çıkardığını.


Bazı İsrailliler kendi ülkelerinin beceriksizlikleriyle yüzleşmek istemediklerinden, kesin İran ajanlarının yaptığına inanıyormuş. Yoksa koca dünyaya korku salmış İsrail, nasıl olur da teknolojisiyle, devlet aklıyla söndüremezmiş basit bir yangını!


Gerçi dün yangının başladığı Asfiya Köyü’nden 14 yaşındaki bir Dürzi genci gözaltına alınmış. Ormanda nargile içtikten sonra yanan kömürün bir parçasını araziye atarak alevleri onun tutuşturduğundan şüpheleniliyormuş. Öyle olsa bile, kesin inançlıların kanaatini hiçbir zaman değiştirmeyecek, bu yalın gerçek.


Ortadoğu halklarının kaderi bu galiba. Hep sinsi bir düşman var; çaktırmadan her türlü fenalığı yapmaya güç yetiren bir heyula. Başarısızlıklar, beceriksizlikler, yetersizlikler, geri kalmışlıklar, savaşlar, çatışmalar hep o mendeburun işi.

 

Dedim ya, herkesin bir şeytanı var. İsraillilerinki de İran.


Ortadoğu’nun geri kalanı içinse şeytan, İsrail’in ta kendisi. WikiLeaks tezviratının arkasında da o aranıyor. Şarm el-Şeyh’te bir Alman turisti öldürüp 3 Rus’u yaralayan köpekbalıklarını da İsrail göndermiş zaten. Ciddiyim; Mısır’ın Güney Sina Valisi General Abdulfadıl Şuşa açıklamış. Menfur saldırıların faili katil balıklar, İsrail tarafından yerleştirilen çipler sayesinde gizli görevle Mısır’a yollanmış.»

 

Kronik bir güvensizlik hissi ile diğerlerinden şüphelenme anlamına gelen  paranoya bir hastalıktır, fakat bu, yahudilere karşı duyulan kini anlatmak için zayıf kalan bir kelimedir. Ayrıca, bu konuda tüm Ortadoğu halklarını aynı kefeye koymak, gerçekleri çarpıtmaktır. İsrail yetkilileri İran’ı yangın çıkarmakla itham etmemişlerdir. Dahası bu liderler, sağlam delliler olmadıkça İsrail halkına sorgusuz sualsiz hiçbirsey yutturamayacaklarını gayet iyi bilirler. Eger bazı Israilliler yangının arkasında İran’ın olduğunu düşünüyorlarsa bu paranoya değil, sadece ülkelerini birçok defa haritadan sileceğini alenen beyan etmiş bir  rejime karşı duyulan doğal şüphedir. Arapların Israil’i şeytan olarak tanımlaması ise, paranoya hastalığından degil, mantıklı bir dayanağı olmadan, arap liderlerinin halklarını uyutmak için kullandıkları ırkçı kışkırtmadan, yani antisemitizm hastalığını büyük dozlarda vatandaşlarına aşılamalarından kaynaklanmaktadır.

 

Takkiye biliminde usta olan Arap liderler, halklarının sorunlarına çare bulacaklarına, vatandaşın soru sormasını önlemek için, tüm konularda ilgiyi, içerik mütaalası yerine, ortak bir düşmana, yani yahudiye çevirmekle rejimlerini korumaya çalışmaktadırlar. Takkiyeciler, çaresizlikleriyle, utançlarıyla karşı karşıya kalmamak için, yalan söylemek, “en iyi savunma saldırmaktır” tekniğini kullanmak, itham edildiğinde kurban pozu yapmak ve suçu hep başkalarına atmak gibi alanlarda uzmanlaşmışlardır.

 

Diğerini şeytanlastırmak, yukarıdaki yazıda belirtildiği gibi,  yalnız « Ortadoğu halklarının kaderi » değildir. Batı kökenli bir ruh hastalığı olan antisemitizm, Araplardan sonra, maalesef Türkiye’de de o güzelim, kalbi temiz Türk halkının beynini de kemirmeye başlamıs, liderler, « katil Israil (1)» veya « yahudiler oturdukları yerde para basıyorlar(2) » dedikçe, insanlar, « köpekler girer, yahudiler giremez(3) » demeye başlamıslardır.

 

 

 

Bu noktada, Avrupa Irkçılık ve Yabancı Düşmanlığını İzleme Merkezi’nin (EUMC) antisemitizm tanımını aktarmakta yarar var :  "Antisemitizm, Yahudilere karşı nefret olarak da ifade edilebilecek, Yahudilere yönelik belirli bir algılama biçimidir. Antisemitizmin sözlü ya da fiziki oluşumları Yahudi olan veya olmayan şahıslara ve/veya mülklerine, Yahudi cemaatinin kurum ve dini yapılarına yöneltilmiştir. Ayrıca, bu oluşumlar, Yahudi devleti olarak tasavvur edildiği için İsrail devletini de hedef alabilir. Antisemitizm genellikle Yahudileri insanlığa zarar vermek amacıyla gizlice çalışmakla itham eder ve sık sık 'işlerin ters gitmesi'nin kabahatini Yahudilere yükler."
EUMC ayrıca, kamu hayatında, medyada, okullarda, işyerinde ve dini alanda günümüzde antisemitizmin örneklerini sıralar: "Yahudiler hakkında onları kişiliksizleştiren, şeytanlaştıran veya klişelere indirgeyen asılsız iddialarda bulunmak; Yahudi bir ferdin ya da grubun işlediği gerçek ya da hayali bir kabahatten dolayı halk olarak tüm Yahudileri suçlamak; Holokost'u (Yahudi Soykırmını) inkar etmek; ve Yahudi asıllı vatandaşları, İsrail'e ya da dünyadaki Yahudilerin sahip olduğu iddia edilen önceliklere kendi ülkelerinin çıkarlarından daha sadık olmakla suçlamak." (
http://tr.wikipedia.org/wiki/Antisemitizm)

 

Şimdi, yukarıdaki tanımlamanın ısığında, « Türkiye’de antisemitizm yoktur » diyenlere ufak bir İnternet turu attıralım  :

 

!!! GAP'DA YAHUDİ OYUNU !!!(4)
"PKK' nın Arkasında İsrail Var" (5)
Hatay'daki saldırının arkasında İsrail var(6)
DENİZ BAYKAL'A KOMPLO İSRAİL İŞİ Mİ?(7)
kıllı yahudi kızlarının vajinalarının pis kokması (8)
Osmanlıyı yıkan yahudiler (9)
Büyük Ortadoğu Projesi / İsrail'in İmparatorluk Planı (10)
"tÜrkİye 80 Yildir Gİzlİ Yahudİ Sabataİstler Tarafindan Yönetİlİyor"(11)
YAHUDİ DİKTATÖR MUSTAFA KEMAL (12)
KENEDE İSRAİL PARMAĞI VAR!!!Siyonist İsrail keneyi başımıza bela etmiştir. (13)
Atatürk'ü Öldüren Yahudi Doktor !(14)
DOMUZ GRİBİ H1N1 OYUNU SiYONiST-YAHUDi TEZGAHI (15)
Taksim eylemini İsrail yaptırdı... (16)
İskenderun’daki Hain Saldırının Arkasında İsrail mi Var? İlginç Zamanlama Tesadüf mü?(17)
KahroLsun YahuDiLer (18)
Korsan Yahudi'yi gebert oyunu(19)
YENİ OSMANLICILIK SİYONİST BİR PROJEDİR (20)
“Kuzey Kıbrıs Siyonist Cumhuriyeti!..”(21)
TAYYİP ERDOĞAN, SİYONİZM İLİŞKİSİ VE İŞBİRLİĞİ (22)

 

 

Türkiye’de Devlet büyüklerinin İsrail’e karşı hakaretlerinin (23), yukarıdaki nefret dolu fikirlerin yayılmasında ve bu tür isterik yazıların rahatlıkla yayınlanmasında bir rolü olmadığını kim söyleyebilir? Bu aşağılayıcı politika yetmiyormuş gibi, hakaretler zincirine en son yeni bir iftira eklenmiş, devlet büyükleri, hükümet mensuplarına ithamlar içeren Wikileaks belgelerinin arkasında İsrail’i işaret etmiş(24) ve tabii ki gazeteciler ve politikacılar da bu rivayete balıklama atlamışlardır. Alıntılar:

03 Aralık 2010 Yeni Şafak: WikiLeaks İsrail mi? Tel Aviv bağlantısı...
 
«WikiLeaks ile İsrail arasındaki bağlantıya ilişkin giderek somutlaşan kanıtlar çıkıyor ortaya.. İz sürenler Tel Aviv'e, ABD'deki Yahudi lobi kuruluşlarına uzanıyor.. Açıkça söylemek gerekirse; en keskin iddia şu:


WikiLeaks'in patronu, ABD'deki Yahudi lobi örgütlerinin en büyüğü olan Amerikan-İsrail İlişkileri Komitesi AIPAC (American Israel Public Affairs Committe).
Bilgiler bu kuruluşun mensupları tarafından toplanıyor. Yüz binlerce bilgi buraya akıyor. AIPAC; ABD yönetiminin, Dışişleri'nin, Pentagon'un, ekonomi kuruluşlarının, uluslararası kurumların hassas yerlerinde bulunan üyeleri üzerinden dev bir casusluk şebekesini yönetiyor. AIPAC, rutin şekilde kendisine akan bilgileri topluyor, tasnif ediyor, sansürlüyor, yayınlanmasına karar verdiğini Wikileaks üzerinden servis ediyor.
Neye göre? Tabii İsrail'in ABD içinde ve dünyadaki çıkarları, önceliklerine göre. Türkiye'nin böylesine hedef gösterilmesinin nedeni de bu.


Yani Wikileaks tam bir istihbarat operasyonu ve Tel Aviv trafından yönetiliyor. »

 

 03 Aralık 2010  Dedikodu beşlisi - Takvim

«Wikileaks belgelerini dünyada 5 kuruluş yayınlıyor. Hepsinin tek bir ortak özelliği bulunuyor: Patronlarının Yahudi olması! İşte bu da, dedikoduların komplo olduğu iddiasını güçlendiriyor.


Wikileaks dünyayı sarstı, el ele verdiği yayıncıların ise ortak bir özelliği vardı! Wikileaks'in sızdırdığı belgeleri, şu anda dünyanın 5 yayın kuruluşu yayınlıyor. Amerikan New York Times gazetesi, İngiliz The Gurdian, Alman Der Spiegel, Fransız le Monde, İspanyol El Pais. Bu yayın kuruluşlarının özelliklerini inceleyince dikkati çeken bazı noktalar bulunuyor. Bilindiği gibi, dünyanın büyük medya kuruluşlarının büyük bölümü Yahudiler'in elinde. »

  3.12.2010  Aktifhaber Analiz yazisi : Wikileaks Bu Gücü Kimden Alıyor?


« Biraz zihin jimnastiği ile bazı sonuçlara ulaşılabilir...


Dünyada ve ABD’de bilişim ve yazılım sektöründe İsrail ve Yahudiler çok ileridirler. ABD’de yazılım sektörünün %80’i Yahudilerin elindedir. Ayrıca Yahudiler bu gün ABD’nin en kritik en stratejik noktalarına girmiş, hatta ele geçirmiş durumdadırlar.

Eee,
İsrail ve Yahudiler veya Yahudi lobisi bunu niye yapsın ki?


Obama’yı yıpratmak için." (...) "Ama adam zeki ve becerikli bir adam. Statükoyu aşamasa da Neocon-Yahudi itifakının önceki dönemlerde belirlediği ve uyguladığı Kabbalistik hedeflerden ve politikalardan ABD’yi uzaklaştırmaya, makul bir zemine çekmeye çalışıyor. Oysa kıyamet yaklaşıyor ve Yahudilerin inançları gereği tüm dünyaya mutlak olarak hükmetmeleri, dünyaya (ABD üzerinden) şekil vermeleri gerekiyor. Obama ise buna çomak sokuyor. Adamın Müslüman olduğunu vs. gündeme getirdiler; yetmedi; topal ördek haline de getirdiler. Sonraki seçimlerde düşmesini garantilemeleri lazım. Bu nedenle wikileaks’da genelde Obama dönemi ve son döneme ait evraklar sızdırılıyor. Mevcut iktidarı zora sokacak belgeler yayınlanıyor. Enteresandır, Yahudileri rahatsız edecek, ABD’deki Yahudi etkisini gözler önüne serecek, İsrail’i sıkıntıya sokacak bir evrak yok içinde.
Genel kanı Neo-con Yahudi ittifakı Obama’yı yıpratmak için bu belgeleri servis ediyor!... »

 

-Star Gazete: Küresel yalanlar yerel gerçekler...  Doç. Dr. YALÇIN AKDOĞAN – 6.12.2010


«Amacın ABD ile ismi geçen ülkelerin arasını bozmak ve ABD’yi farklı politikalara mecbur bırakmak olduğu yaklaşımı doğruysa, bunda öncelikli hesabı olan ülke İsrail’dir. İsrail, Türkiye ile ABD arasındaki ilişkinin seyrinden hoşnut değildir. (...) Son belgelerin iki ülke arasındaki ilişkileri sabote etmeye yönelik olduğu açıkça görülüyor. İsrail’in öncelikli hedefi ise Erdoğan hükümeti... Belgelerin hükümeti itibarsızlaştırmaya dönük iddialar içermesi hiç tesadüf görünmüyor. Bu iddiaların tamamen yalanlar üzerine kurgulanması ise hükümetin elini zayıflatmıyor, aksine güçlendiriyor.


(...)


Şunu bir daha görüyoruz: ABD’nin zayıf karnı, İsrail ile olan ilişkileri ve karşı konulmaz bağımlılığıdır. ABD’de etkili olan Yahudi lobisi, her konuyu İsrail’in çıkarlarına endeksli düşünmekte. Küresel bir güç olan ABD’nin İsrail gibi bölgesel bir aktörün çıkarlarına bağımlı hale gelmesi, büyük bir handikaptır. Bir çok konuda Yunanistan’ın Güney Kıbrıs’ın yönlendirmeleri sebebiyle vizyon küçültmesi gibi, ABD de İsrail’in dayatmaları sebebiyle bir ‘dev’ken, bir cüce gibi davranmak zorunda kalıyor. İsrail’in şımarıklıkları çoğu zaman ABD’ye yük oluyor.»

 

Cumhuriyet  Erdem Gül  - 4.12.2010: 'Tayyip belgelerden yararlanacak'


«Bir grup gazeteciyle bir araya gelen Erbakan, AKP, 28 Şubat süreci, seçimler ve WikiLeaks belgeleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erbakan şunları söyledi:
WikiLeaks belgeleri: (...) Roosevelt’in meşhur bir sözü var. Kendisi de onlardan olduğu için. ‘Siyasi sahada bir olay oldu mu biliniz ki bu olayı mutlaka bir tertip eden vardır. Hiçbir olay kendi kendine olmaz.’


Tertipçisi Siyonizmdir. 350 seneden beri Siyonizm kendi dünyasını kuruyor. Biz Siyonizmin kurduğu dünyanın hapishanesinde yaşayan köleleriz, hepimiz.


(...) Yani bizi bölmek için içimizdekileri aldattılar. Tayyip, Abdullah. Aslında temiz, iyi niyetli çocuklardır. Bunlar benim talebelerimdir. Kendilerine şimdi de sevgi besliyorum. Yaptıkları iş bir aldanmadan ibaret, ellerinde değil. Karşı tarafın ustalığı. Mevki, makam vermek suretiyle bunları alıp iktidara getirdiler. Bunlar kendileri iktidara gelmediler, onlar getirdi. Siyonizm nasıldır biliyor musunuz? ‘Kim? Ben mi, ben hiç Siyonizme hizmet edebilir miyim’ şarkısını söyleye söyleye size kendi ordusunda askerlik yaptırır. Bunların hali bu. »

 

İnternet turumuza biraz daha devam edersek, komplo teorilerinin sadece Türkiye sorunlarıyla ilgili olmadığını, yahudilerin evrensel anlamda da suçlu  bulunduklarını görüyorüz:

 

Gizli Dünya Devleti ve Siyonizm (25)
Kennedy Cinayeti (Mutlaka Okuyun) Yahudi Oyunu (26)
amerikanın arkasında israil var (27)
Darfur’un arkasında İsrail var (28)
11 Eylül Siyonist darbesi (29)
AFGAN HALKINI YAHUDİLEŞTİRME ÇABALARI  (30)
Pis yahudi'yi hitler neden öldürdü  (31)
YAHUDİLER DÜNYAYI YÖNETİYOR (32)
[Nijer'deki] Darbenin arkasında İsrail mi var? (33)
ABD'deki Kur'an Yakma Planının Arkasında İsrail Var (34)
Yahudİ soykirimi bİr yalandir! İnanmayin (35)
"Taliban'ın aslı Yahudi" (36)
Küresel kriz İsrail komplosu mu? Dünyayı sarsan krizle ilgili ilginç tespitler (37)
Karikatürlerin arkasında siyonist parmağı var (38)

 

 «  05-Tsunami kimin işi?


2004 yılında Hint Okyanusu'nda meydana gelen dev dalgalar bugün bile tartışılmaya devam ediyor. Tsunamiyi aslında İsrail ve ABD ortak yapımı bir nükleer bombanın denemesi sırasında meydana gelmiş bir yan etki olarak yorumlayanların sayısı her geçen gün artıyor. Mısır ve Ortadoğu'daki birçok gazete işin peşini bırakmayarak iddiaları Müslümanlara zarar vermek üzere yapılan bir saldırı boyutuna kadar taşımayı başardı. Doğal afet mi, Tanrı'nın gazabı mı yoksa kasıtlı bir saldırı mı? Kimse işin içinden çıkamadı. (39) »

 

- « Bir başka çarpıcı gerçekte 12 ülkede 35 milyon insanı öldüren AİDS mikrobu sadece siyahları öldürmektedir ve bu ülkelerdeki beyaz efendilere bu hastalık bulaşmamaktadır. Nedeni AİDS mikrobunun sadece siyahları öldürecek şekilde genlerine uygun olarak üretilmesidir. Bunları da istatistiklerde bulabilirsiniz. Peki ne olmuştur? Bu AİDS hastalığı dünyaya lanse edildikten sonra Afrika`daki zenciler iğfal edilmiş, aç bırakılmış ve milyonlarca insan soykırıma uğramıştır. Çıkartılmak istenen sonuç: “Bütün bunların sorumlusu AİDS hastalarıdır!” Çünkü o topraklar siyonizmin ve batılı güçlerin rüyalarını ve kurdukları haremlerdeki kadınların boyunlarını süslemektedir.


Gelelim küresel felaket çığırtkanlıklarına. Burada yapılmak istenen yukarıdakilerle aşağı yukarı aynıdır: İnsanlar göç ettirilecek ve bu insanlar kuraklığa bağlı kolera, tifo veya adı sanı duyulmamış hastalıklar yayılarak telef edilecek ve bu topraklar boşaltılıp İsraillilerin yerleşmesine zemin hazırlanacak. (40)»

 

- Ilahiyatçı (!) bir yazar,  KUR'AN-I KERİM'DE YAHUDİ KARAKTERLERİ’ni [sözde] ilgili sure ve ayetleri belirtip açıklamalarıyla sıralıyor (41):


Allah (c c )’ya yalan söz isnat edip iftira etmeleri
Yalan sözleri dinlemeyi sevmeleri
Allah’a karşı isyanları, inat ve haddi aşmaları
Peygamberlerine karşı isyanları, inat ve haddi aşmaları
Büyüklenme, gösteriş, cidal ve emre itaatsizlikleri
Hakkı gizleyip söylememe ve halkı dalalete sevk etme
Münafıklıkla vasfolunmaları
Şahsî menfaatlerini ve çıkarlarını hep ön planda tutmaları
İnsanların iyiliğini değil, kötülüğünü ve fesadını istemeleri
Haset ve çekememezlik
Kibir ve büyüklenmeleri
Sömürgecilik ve fırsatçılık
Hitapta edepsizlikleri
Kolayca cana kıymaları
Duygularının körleşmiş, kalplerinin katılaşmış olması
Antlaşmalara ve verdikleri sözlere ihanetleri
Vicdan ve hissiyatlarının ölmüş olması
Verilen emirlere hileyle karşı gelmeleri
Korkak olmaları
Cimri olmaları
Kendilerine indirilen kitapları tahrif edip değiştirmeleri
Amaçlarına ulaşma uğruna küfrü vs  kötülükleri mubah görmeleri

 

İnternet sitelerindeki yazılara dayanarak Türkiye’deki antisemitizmi belgelemek gibi bir iddiamız yok, fakat bu yazılara, devlet yetkililerinin söylemlerini, yahudi karşıtı gazete makalelerini, televizyon programlarını ve halkın yüzde 64'ünün yahudi komşu istemediği verisini  (42) katarsak, « Türkiye’de antisemitizm vardır » demek yanlış değildir. 

 

Türk halkını antisemitizm denen bu tehlikeli virüsten korumak, bu zehirin yeni neslin körpe beyinlerine akıtılmasını durdurmak ve bir milletten toptan nefret etmenin getirebileceği korkunç sonuçları kontrol edilemez boyutlara gelmeden evvel önlemek için, devlet büyüklerinin kışkırtıcı söylemleri durdurması, Yahudi düşmanlığını yasaklayan gerekli yasal düzenlemelerin getirilmesi ve ciddi denetim mekanizmalarının sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

 

Yazımızı pozitif bir tonda bitirmek için, aşağıdaki iki alıntı ile noktalıyoruz:

 

 03 Aralık 2010 - Akşam Oray Eğin: Dürüst insanlar devrimi


«Türkiye'de deprem olsa 'İsrail salladı' diyecek noktaya geldik sonunda. AKP'lilerin de WikiLeaks belgelerinin altında İsrail parmağı olduğuna dair teorileri duyuldu. Demek ki komplo teorisyenleri artık devlet katında da kabul görüyor...
Dünyada ne olursa olsun bunun bir Yahudi komplosu olduğu iddiası ancak üçüncü dünyalının kafasında dev bir mit oysa. Çok çiğnenmiş bir sakız bu. Diyorum ya, komplo teorisinde de biraz derinlik olmalı.


İsrail hükümeti elbette Türkiye'nin gidişatından duyduğu rahatsızlığı gizlemiyor. Ancak İsrail'in rahatsız olduğu hemen hemen ne varsa aynıları Avrupa Birliği İlerleme Raporu'nda da yer alıyor. (Ortak bir operasyon mu acaba!)


(...) Pazar gece yarısından beri dünyada bir devrim yaşanıyor. Hiçbirimizin kayıtsız kalamayacağı, dünya siyasetini ve diplomasiyi sonuna kadar değiştirecek bir sürecin kapısı aralandı.


Buna 'mahremiyetin sonu' da diyebiliriz: Dünyada 'kapalı kapılar ardında' dönemi resmen bitti. (...)


İşte hesap sormak isteyen bir insanlar ordusu var. Bütün istihbarat örgütlerinden daha sistemli, daha etkili çalışıyorlar.


Hükümetlerinin gizli gizli cinayet işlemesinden rahatsızlık duyan insanlar... 'Devlet sırrı' adı altında dönen dolaplara karşı mutlak şeffaflık isteyenler...


Elbette birilerinin canı yanacak... Elbette bu geçiş de sancısız olmayacak ve depremin şokları belki de yıllarca sürecek.


Ta ki diplomasinin kuralları baştan aşağı değişene kadar... (...) Neden bu devrimi ateşleyen dürüst insanlar ordusuna bakmıyoruz?


Neden hala değişen dünyayı bir önceki yüzyılın komplo teorileriyle, casusluk romanlarıyla, 'omnipresent' düşman yaratma merakıyla açıklamaya çalışıyoruz.
Belki de gerçekten Freud'un dediği gibi 'Bir pipo bazen sadece bir pipodur.'»


 
5.12.2010 - Zaman - Mümtaz'er Türköne   :İsrail'in askerleri ve komploları


«Komplo üretmek için donanımlı, güçlü ve akıllı olmanız lâzım. Ama komplo teorisi üretmek için, sadece ürettiğiniz teorilere inanacak insanlara ihtiyacınız var. Toplumsal ilişkiler çok karmaşık. Dünyanın nasıl döndüğünü anlamak çok zor. Onun yerine dünyanın ve her toplumun merkezi olan bir İsrail'in varlığına inanmak yeterli. İtiraz edenlere, Nasreddin Hoca'nın dediği gibi 'İnanmıyorsan al ölç' demek mümkün. Böylece, yani komplo teorisine teslim olarak asıl komplonun bir parçası haline gelmek çok kolay.


Neden komplo teorisine inanan ve seslendirenleri, komploların bir aktörü olarak görmüyoruz. Değillerse buyursunlar ispatlasınlar. »

 

Allegresse Delail 

 

 

REFERANSLAR

1 http://www.internethaber.com/erdogan-israile-katil-diye-bagirdi-310988h.htm

 

2 http://www.odatv.com/n.php?n=yahudiler-durdugu-yerde-para-mi-basiyor--0910091200

 

3  http://www.medyafaresi.com/haber/19947/guncel-demokrat-sehirde-utandiran-eylem-      kopekler-girer-yahudi-ve-ermeniler-giremezmis.html ve

 

http://www.dogruhabergazetesi.com/index.php/guncel/haber/14113-t-girebilir-srailler-asla

 

4 http://forum.donanimhaber.com/m_15204855/tm.htm

 

5 http://www.haberler.com/pkk-nin-arkasinda-israil-var-2134436-haberi/

 

6 http://www.haberdar.com/haber/bbpli-usturbelli-hataydaki-saldirinin-arkasinda-israil-var-1440389

 

7 http://www.sagduyuhaber.com/yazdir.asp?ID=695

 

8 www.uludagsozluk.com/k/kıllı-yahudi-kızlarının-vajinalarının-pis-kokması/

 

9 www.izlesene.com/video/...yahudiler/1212411

 

10 http://www.ilknokta.com/urun/50322/Buyuk-Ortadogu-Projesi--Israilin-Imparatorluk-Plani.html

 

11 http://www.zevkli.org/quotturkiye-80-yildir-gizli-yahudi-sabataistler-tarafindan-yonetiliyorquott643862.html

 

12 http://www.islam-tr.net/serbest-kursu/15251-yahudi-diktator-mustafa-kemal.html

 

13 http://forum.kanka.net/archive/index.php/t-589988.html

 

14 http://www.maxicep.com/ataturk-ve-ataturkculuk/ataturku-olduren-yahudi-doktor-429558.html

 

15 http://www.baktabul.net/saglik-haberleri/230959-domuz-gribi-h1n1-oyunu-siyonist-yahudi-tezgahi.html

 

16 http://www.haberkalem.com/yazar/848-taksim-eylemini-israil-yaptirdi.html

 

17 http://www.turktime.com/haber/Iskenderun-daki-Hain-Saldirinin-Arkasinda-Israil-mi-Var-Ilginc-Zamanlama-Tesaduf-mu/96302

 

18 www.facebook.com/group.php?gid=41909625884

 

19 www.haberform.com/.../korsan-yahudiyi-gebert-oyunu-mavi-marmarada-korkutan-oyun-korsan-yahudiyi-gebert-55145.htm

 

20 http://www.sebinmedya.net/index.php?option=com_content&task=view&id=4437&Itemid=44

 

21 http://www.habervaktim.com/yazar/25656/kuzey_kibris_siyonist_cumhuriyeti.html

 

22 http://hanifislam.com/H_Aiberg/Siyonist_Tayyip.htm

 

23 http://www.belgehaber.com/haber.php?haber_id=5215  Siz adam öldürmeyi iyi bilirsiniz...

   

http://www.haberajans.com/erdogan-salonu-terk-etti-haberi-82899.html Israil barbar

    

http://www.samanyoluhaber.com/ShowArticle.aspx?ArticleId=421430&AspxAutoDetectCookieSupport=1  zorba, haydut, korsan benzetmeleri

http://www.sabah.de/tr/erdogandan-israile-sert-mesaj.html Yalan söylemeyi devlet politikası haline getiren Israil

 

http://www.cnnturk.com/2009/turkiye/11/08/erdogana.gore.darfurda.soykirim.yok/550901.0/index.html  ve

http://www.hurriyet.com.tr/planet/14276111.asp Gazze ile Darfur’u birbirine karıstırmamalı, Darfur’da soykırım tesbiti yapamadık…

 

http://yenisafak.com.tr/Politika/?i=260399&t=01.06.2010 Devlet terörü suçlaması

 

http://www.israhaber.com/erdogan-gazzeli-ve-afgan-kadinlari-unutmadi-11633-haberi.html

Filistin'de kadınların bebeklerini koklayamadıkları, onlara ninni okuyamadıkları ve çocuklarının büyüdüğünü dahi göremediği söylemi

 

http://www.sondakika.com/haber-erdogan-dan-cocuklar-oldurulurken-kimse-bizden-2323160/

“Yanı başımızda çocuklar öldürülürken hiç kimse bizden susmamızı beklemesin. Gazze'nin çocukları için, Kudüs'ün çocukları için susmayacağız.” söylemi

 

24 http://yenisafak.com.tr/Yazarlar/?t=01.12.2010&y=IbrahimKaragul  Cumhurbaskani Abdullah Gül

 

http://www.haber7yaman.com/siyaset/ak-partili-celik-israil-son-derece-hosnut.htm                                                           AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Doç. Dr. Hüseyin Çelik

 

http://www.gazete5.com/haber/wikileaks-belgeleri-bakan-besir-atalay-dan-aciklama-israil-lehine-2-aralik-201-63610.htm İçişleri Bakanı Beşir Atalay

 

http://www.stargazete.com:80/acikgorus/kuresel-yalanlar-yerel-gercekler-haber-313722.htm

Basbakan Erdogan’in Danismani

 

25 http://www.vahdet.com.tr/filistin/dosya2/0483.html

 

26 http://www.frmtr.com/kultur/592726-kennedy-cinayeti-mutlaka-okuyun-yahudi-oyunu.html

 

27 http://www.uludagsozluk.com/k/amerikan%C4%B1n-arkas%C4%B1nda-israil-var/

 

28 http://www.ensonhaber.com/dunya/188276/darfurun-arkasinda-israil-var.html

 

29 http://www.gundemerzincan.com/haber.php?haber_id=469

 

30 http://www.hurseda.net/29758--IHH-Sanliurfada-Ramazan-KumanHTTP/1.1%20200%20OKDate:%20Wed,%2018%20Aug%202010%2002:21:04%20GMTServer:%20ApacheKeep-Alive:%20timeout=15,%20max=99Connection:%20Keep-AliveTransfer-Encoding:%20chunkedContent-Type:%20text/13-Ramazan-/13-Ramazan-/Hanefi-Aydin/1139/Afgan-Halkini-Yahudilestirme-Cabalari.html

 

31 www.seslisemt.com/pis-yahudiyi-hitler-neden-oldurdu.html

 

32 http://www.diniyazilar.com/dy/oku/1269/yahudiler-dunyayi-yonetiyor.htm

 

33 http://www.iyibilgi.com/haber.php?haber_id=155311

 

34 http://www.velfecr.com/abd-deki-kur-an-yakma-planinin-arkasinda-israil-var-3085-haberi.html

 

35 http://www.frmtr.com/alacakaranlik-kusagi/3282502-yahudi-soykirimi-bir-yalandir-inanmayin-3.html

 

36 www.turnuval.com/.../talibanin-asli-yahudi-t63383.html

 

37 http://www.haber.gen.tr/kuresel-kriz-israil-komplosu-mu-dunyayi-sarsan-krizle-ilgili-ilginc-tespitler/17888

 

38 http://www.haberpan.com/karikaturlerin-arkasinda-siyonist-parmagi-var-avrupa-da-cesitli-gazetelerde-yayinlanan-peygamber-efendimize-sav-haberi/

 

39 http://www.bizimkocaeli.com/guncel/9778-akillari-karistiran-ikiiki-komplo.html

 

40 http://www.milligorusforum.biz/akademi-grubu/32942-kuresel-felaketcilerin-yalani.html

 

41 http://www.marcev.net/kuranda_yahudi_karakterleri.html

 

42 http://www.salom.com.tr/news/detail.aspx?id=12023


 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin

Haber Merkezi