Haber Merkezi

28/04/15

İsrailde terör var mı? Türk basınına göre hayır

Son bir hafta içindeki  vukubulan terör olayları sanki yeterince önemli değilmiş gibi Türk basınında neredeyse yer almadı bile. Çıkan haberler sadece saldıran terörist öldürüldüğünde "İsrail askerleri bir Filistinliyi öldürdüler" şeklinde çıkar.

 

Bugün Suriye'den İsrailin Ein Zivan bölgesine açılan havan ateşinin Türk basınında nasıl yer alacağını merakla bekliyoruz. Sabah saatlerinde açılan ateşte düşen havan mermiler bir BM üssü yakınında boş alanlara isabet ettiler.

Photo: Eli Segal

 

Anadolu Ajansının son birkaç günde (24 – 28 Nisan) yaptığı İsrail haberleri şunlar:

 

Filistinli gencin cenazesi toprağa verildi

Polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu iddiasıyla öldürülen Filistinli gencin cenazesi, yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen törenle defnedildi.

 

İsrail savaş uçakları Suriye sınırını bombaladı

İsrail savaş uçaklarının, Suriye sınırından İsrail’e sızan bir grubu vurduğu bildirildi.

 

'İsrail Filistin'de tehlikeyi tırmandırıyor'

Filistin Devlet Başkanlığı, son 24 saatte İsrail'in 2 Filistinli genci öldürerek, bölgeyi şiddete çekmeyi hedefleyen tehlikeli bir adım attığını bildirdi.

 

El-Halil'de bir Filistinli öldürüldü

Batı Şeria'nın El-Halil kentinde, bir İsrail askerini bıçakla yaralayan Filistinli gencin askerler tarafından açılan ateş sonucu öldüğü bildirildi.

 

İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı: 20 yaralı

İsrail askerlerinin Filistinli protestocular üzerine açtığı ateşte 20 kişi yaralandı.

 

Doğu Kudüs'te 2 Filistinli gözaltına alındı

Gözaltına alınan Filistinlilerin araçlarının bagajında, elleri bağlı şekilde yaralı bir Yahudinin bulunduğu öne sürüldü.

 

Anadolu Ajansının taraflı ve maksatlı İsrail karşıtı yayın yaptığına kanıt isteyen yukarıdaki son haberi dikkatle okusun. Yorum sizin.

Tek taraflı, sadece Filistin, Hamas ve Hizbullah kaynaklarına dayanarak verilen, İsraili kötü gösteriyorsa otomatik olarak doğru kabul edilen bu haberlerin yanı sıra, geçtiğimiz hafta şiddeti epey artan Arap teröristlerinin yaptığı şiddet olayları ise gerek Anadolu Ajansı gerekse Türk basınının çoğunluğu tarafından pek önemsenmedi. İsrailde terör olayları şiddetlerini arttırdılar.

Gerek Filistin gerekse  Hizbullah kaynaklı bu terör olaylarını bildirmemek sanki olmamış gibi saymak bu olayların akabinde İsrail'in tepkilerini sebepsiz yere saldırılarmış gibi takdim etmek için sırada bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakmak ve halkın gerçeklerin saptırılmasını önlemek gerekir.

24.04.2015

23 Nisan aynı zamanda İsrail'in Bağımsızlık bayramının kutlandığı gündü . BU günğ 24.Nisana bağlayan gece Gazze'li Hamas teröristleri bayraö kutlamalarına katkıda bulunmak gayesi ile  3 adet kassam füzesi fırlattılar.

Şans eseri füzeler  açık alanlara isabet etti ve ölen , yaralanan olmadı.

İsrail ordusu bu hallerde yapması gerekeni yaptı ve ateşin geldiği yerleri gerek top ateşi ile gerekse hava saldırısı ile imha etti.

Olay Türk basınında İsrail'in saldırısı olarak yayınlandı.

 

                            Adam boyundaki kassam füzeleri

                                    Bir başka kassam füzesi

 

İşte toplu olarak son bir hafta da cereyan eden terör saldırıları:

24.04.2015

 

 

 

4 İsrail polisi Yeruşalayim'deki terör saldırısından yaralaı olarak kurtuldular.

Zeytin Dağı yakınlarındaki At-Turk bölgesinde bişr araç hızla gelerek devriye gezen polislerin üzerine sürerek onları öldürmeye çalıştı.

Şüphelilerden biri olan 31 yaşındaki Shuafat mülteci kampı sakini Fadi Saleh ise  göz altına lınmıştır.

Yaralılar gelen ambulanslar tarafından ilk yardımı yapılıp hastahaneye kaldırıldılar. Yardıma gelen ambülanslara ve polislere  çevredeki araplar tarafndan taş yağmuruna tutuldular.

 

25.05.2015

 

 

 

Molotof kokteyl'i saldırısına maruz kalan KAVİM firmasının otobüsü alevler içinde  yandı. (Yoksa yandığı "öne mi sürülüyor")

 

 

443 numaralı  otoyol'da yeruşalayim istikametien yol amlakta olan Kavim firması otobüsü Doğu Kudüs yakınlarındaki bir benzin istasyonundan çıktıktan sonra üzerine atılan bir mıolotof kokteyl'i ile alev almış ve yangınbaşlamıştır. Otobüste yolcu bulunmamaktaydı.

Tespitlere göre yangın  atılan molotof kokteyl'inden kaynaklandı. Sorumlular henüz yakalanmadı.

  

 

 26.04.2015

 

                                     Sınır bölgesi

 

İsrail savunma Kuvvetleri Suriye –İsrail sınırına yaklaşan ve sınır çitlerine patalayıcı yerleştirmeye çalışan 4 teröristi İsrail Hava Kuvvetleri helikopterlerinden açılan ateş sonucu öldürüldüler.

4 teröristten ikisinin Suriye uyruklu diğer ikisinin de İsrail  vatandaşı Dürzü köyü MAJDEL ŞAMS sakinleri olduğu tespit edilmiştir.

Dürzü köyünde matem  çadırı kurulurken  Dürzü vatandaşlar bu olayı lanetlediklerini belirttiler.

 

 Teröristler ise yirmili yaşlarda TAİR MAHMUD VE  NAZİH MAHMUD isimli iki kardeş.

                       

 Tair mahmud ve ailesi...

                            

                                 Nazih Mahmud

 

Sınır Polislerine yönelik terör saldırıları son bulmuyor.

 

                Saldırıdan sonra arttırılan güvenlik tedbirleri

 

Yeruşalayim yakınlarındaki bir kontrol noktasında 16 yaşında olduğu anlaşılan  Filistinli bir saldırgan elindeki bir bıçak ile Sınır polisine saldırarak 5 yerinde  bıçakladı ve kendisini kurtarmaya çalışan polis tarafından ateş edilerek öldürüldü. Polis mem uru ağır yaralı olarak hastahaneye kaldırıldıç Sağlığının iyi olduğu bildirildi. Bıçak yaralarından biri boynunda.

Askeri istihbarat biriminden bildirildiği üzere  özellikle 26.04.2015 gününe kadar yer alan terör saldırılarının adedi artmış ve neb'ine göre sıralaması aşağıdaki gibidir.

Molotof Kokteyl'i saldırı adedi  : 148 olay

Bombalı  saldırı adedi              :   15 olay

Polis'e  ateş edilmesi                :     1 olay

Bıçaklama olayları                    :     4 olay

Arabalı terör saldırıları              :     4 olay

 

Savunma Bakanı Moşe Bugy Yaalon ise  cevap hakkının daima saklı olduğunu ve her terör olayının  faillerinin cezalandırılmasının hukuk gereği olduğunu beyan etmiştir

 

Please enter the text shown in this picture:

Küfür, hakaret, ırkçılık ve nefret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Lütfen kişilere saygılı olun ve fikirlere cevap verin
BALATLI LEON
17/06/15 12:21
TURK MEDYASI ISRAEL DEVLETINI GAYRIMESRULASTIRMA CABALARINDA ATTIKLARI KUYRUKLU YALANLARLA ARAP MEDYASINDAN HICTE ASAGI KALMIYOR. MAASALLAH. YALNIZ BUNU BILINKI TUM CABALARINIZ BOSUNADIR. ISRAEL DAVASINDA HAKLIDIR.
Adınız
29/04/15 22:42
TÜRKİYE DE MEVCUT İKTİDARIN KEŞFETTİĞİ YENİ BİR TERİM VARDIR.O DA "YOK HÜKMÜNDE" TERİMİDİR.MAVİ MARMARA DA BM İSRAİL İ HAKLI GÖRÜR.B.BAKAN C.BAŞKAN I HEMEN BİR BEYANNATTA BULUNURLAR "BU KARAR YOK HÜKMÜNDEDİR"DERLER.YOLSUZLUK YAPILIR, YOLSUZLUK "YOK HÜKMÜNDEDİR",KASETLER YAYINLANIR KASETLER MONTAJ SANTAJ DERLER ONLAR DA"YOK HÜKMÜNDEDİR".MAHKEME GAZETECİNİN SERBEST BIRAKILMASI İÇİN KARAR ALIR O KARAR DA "YOK HÜKMÜNDEDİR".HAL BÖYLE OLUNCA İSRAİL DE TERÖR OLUNCA TERÖRÜN "VAR HÜKMÜNDE" DEMELERİNİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?O KADAR ALIŞILDI Kİ "YOK HÜKMÜNDE " DEMEYE.DOĞALDIR Kİ MEDYA İSRAİL DEKİ TERÖRE "YOK HÜKMÜNDE" DİYECEKTİR. BU BÖYLE BİLİNE...

Haber Merkezi